Frans nationaal muziekfeest ontsierd door incidenten
PARIJS (ANP) - Een op nationale schaal gehouden feest in Frankrijk, het Fête de la Musique, is dit weekeinde in meerdere plaatsen ontsierd door incidenten en vechtpartijen. Franse media melden dat er meer dan 370 mensen zijn gearresteerd en dertien agenten gewond zijn geraakt.
Opvallend waren meldingen in heel het land dat voornamelijk jonge vrouwen zijn geprikt met injectienaalden. Het zou voor zover bekend gaan om zeker 145 gevallen in heel het land. Het lijken geen gevaarlijke prikken te zijn geweest. De Parijse politie berichtte dat dertien mensen die met een naald waren gestoken voor controle naar een ziekenhuis zijn gegaan.
Tot de 'prikactie' waarvan vrouwen het slachtoffer zouden moeten zijn, zou vooraf zijn opgeroepen via sociale media. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft alleen melding gemaakt van 145 incidenten met injectienaalden en drie slachtoffers die zich onwel voelden als gevolg van de prik. Het is niet bekendgemaakt waarmee de slachtoffers zijn gestoken.
Vijftig mensen gestoken
Er zijn twaalf mensen aangehouden in verband met de naalden. Vier van de verdachten werden in het zuidwestelijke Angoulême opgepakt. Ze hebben volgens politiebronnen ongeveer vijftig mensen gestoken.
Het Fête de la Musique leidt vaker tot ongeregeldheden, maar volgens media dit jaar aanzienlijk meer dan normaal.
Meer uit Buitenland
LOS GALLARDOS (ANP) - De autoriteiten zijn uit voorzorg begonnen met de evacuatie van ongeveer vierhonderd mensen uit de buurt van een natuurbrand circa 50 kilometer ten noordoosten van de Spaanse stad Almería. Bij de brand zijn zeker twaalf mensen om het leven gekomen die op de vlucht ingesloten raakten in de buurt van het dorp Bédar. Dat wordt ontruimd, net als gehuchten in de omgeving en een vakantie-oord.
1 minuut geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De burgemeester van Berlijn, Kai Wegner, heeft twee maanden voor de verkiezingen in de deelstaat aangekondigd dat hij niet langer kandidaat zal zijn voor zijn partij. Hij lag onder meer onder vuur vanwege communicatiefouten die hij zou hebben gemaakt toen een deel van de stad midden in de winter zonder stroom kwam te zitten.
41 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse autoriteiten hebben het dodental door de natuurbrand in het zuiden van het land bijgesteld naar boven. Twaalf mensen kwamen om het leven en nog eens 23 personen worden vermist.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het voorgestelde tolvignet dat België wil invoeren vanaf mei 2027 geldt niet voor motorrijders, maar alleen voor auto's. Dat hebben de Vlaamse minister van Financiën Ben Weyts en de Waalse minister van Mobiliteit François Desquesnes vrijdag gemeld op een persconferentie.
2 uur geledenPERPIGNAN (ANP/BELGA) - Van de inwoners die waren geëvacueerd door de natuurbranden in het departement Pyrénées-Orientales, in het zuidoosten van Frankrijk, mogen vrijdag ook de laatste terugkeren naar hun huizen, meldt de prefectuur op X. Donderdag mochten de bewoners van negen gemeenten al terug naar huis.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en NAVO-chef Mark Rutte schuiven komende week aan bij de bijeenkomst van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen in Parijs. Dat meldt het kantoor van de Franse president. Het samenwerkingsverband komt maandag bijeen in Parijs om daar te spreken over de oorlog in Oekraïne, zo voegt het Élysée toe.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Duitse parlement, de Bondsdag, heeft vrijdag een omstreden besparingspakket voor de gezondheidszorg goedgekeurd.
3 uur geleden