Frans modehuis Hermès boekt recordverkopen in 2023
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse modehuis Hermès, bekend van de Birkin- en Kelly-handtassen, had vorig jaar geen last van de hoge inflatie en de vertragende wereldeconomie. Rijke shoppers in de Verenigde Staten, Azië en Europa kochten juist meer dure tassen van het luxeconcern. Hermès zag de verkopen en de winst daardoor stijgen tot recordniveaus in 2023.
Ondanks een afnemende vraag naar luxeproducten, die volgde op de sterke opleving kort na de pandemie, weet Hermès nog steeds rijke klanten te trekken voor zijn vaak moeilijk verkrijgbare handtassen en dure zijden sjaals. Dankzij de klassieke ontwerpen en het zorgvuldige beheer van de productie en voorraden, waardoor de exclusiviteit van het merk behouden blijft, doet Hermès het vaak ook beter dan zijn rivalen wanneer de economische omstandigheden verslechteren.
Het bedrijf zag de jaaromzet toenemen tot 13,4 miljard euro, 16 procent meer dan een jaar eerder. De winst steeg met 28 procent tot 4,3 miljard euro. Alle medewerkers van het bedrijf krijgen een bonus van 4000 euro om ze te belonen voor de sterke wereldwijde groei. Ook heeft het bedrijf plannen om een speciaal dividend uit te keren aan de aandeelhouders van 10 euro per aandeel.
Gemengd beeld
De verkopen in Japan stegen met 14,5 procent en met bijna 13 procent in de rest van de Aziatische regio. In China, een belangrijke markt voor luxemerken, opende Hermès daarbij zijn drieëndertigste winkel. Japan en Azië-Pacific waren samen de grootste markt voor het concern, met een totale omzet van 7,5 miljard euro. In Europa steeg de omzet met 19 procent naar 3 miljard euro en in de Verenigde Staten met dik 17 procent tot 2,5 miljard euro.
De resultaten van de grote Europese luxeconcerns lieten het afgelopen kwartaal een gemengd beeld zien. Het Franse LVMH, bekend van merken als Louis Vuitton en Christian Dior, en de Zwitserse Cartier-eigenaar Richemont deden goede zaken. Het Britse Burberry en Gucci-eigenaar Kering deden het daarentegen minder goed.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.
5 minuten geledenHANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.
35 minuten geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De interne toezichthouder van de Federal Reserve heeft geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten rondom de verbouwing van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. De inspecteur-generaal van de Fed zag ook geen wangedrag door het bestuur.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder FTC onderzoekt grote AI-bedrijven vanwege verschillende veiligheidsincidenten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Amerikaanse mededingingsautoriteit zou onder meer OpenAI, bekend van ChatGPT, en Anthropic van chatbot Claude onderzoeken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.
4 uur geleden