Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frans modehuis Hermès boekt recordverkopen in 2023

Frans modehuis Hermès boekt recordverkopen in 2023

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse modehuis Hermès, bekend van de Birkin- en Kelly-handtassen, had vorig jaar geen last van de hoge inflatie en de vertragende wereldeconomie. Rijke shoppers in de Verenigde Staten, Azië en Europa kochten juist meer dure tassen van het luxeconcern. Hermès zag de verkopen en de winst daardoor stijgen tot recordniveaus in 2023.

Ondanks een afnemende vraag naar luxeproducten, die volgde op de sterke opleving kort na de pandemie, weet Hermès nog steeds rijke klanten te trekken voor zijn vaak moeilijk verkrijgbare handtassen en dure zijden sjaals. Dankzij de klassieke ontwerpen en het zorgvuldige beheer van de productie en voorraden, waardoor de exclusiviteit van het merk behouden blijft, doet Hermès het vaak ook beter dan zijn rivalen wanneer de economische omstandigheden verslechteren.

Het bedrijf zag de jaaromzet toenemen tot 13,4 miljard euro, 16 procent meer dan een jaar eerder. De winst steeg met 28 procent tot 4,3 miljard euro. Alle medewerkers van het bedrijf krijgen een bonus van 4000 euro om ze te belonen voor de sterke wereldwijde groei. Ook heeft het bedrijf plannen om een speciaal dividend uit te keren aan de aandeelhouders van 10 euro per aandeel.

Gemengd beeld

De verkopen in Japan stegen met 14,5 procent en met bijna 13 procent in de rest van de Aziatische regio. In China, een belangrijke markt voor luxemerken, opende Hermès daarbij zijn drieëndertigste winkel. Japan en Azië-Pacific waren samen de grootste markt voor het concern, met een totale omzet van 7,5 miljard euro. In Europa steeg de omzet met 19 procent naar 3 miljard euro en in de Verenigde Staten met dik 17 procent tot 2,5 miljard euro.

De resultaten van de grote Europese luxeconcerns lieten het afgelopen kwartaal een gemengd beeld zien. Het Franse LVMH, bekend van merken als Louis Vuitton en Christian Dior, en de Zwitserse Cartier-eigenaar Richemont deden goede zaken. Het Britse Burberry en Gucci-eigenaar Kering deden het daarentegen minder goed.

Meer uit Financieel

Meer capaciteit groen gas door koppeling Zeeuws en Brabants net

GRONINGEN (ANP) - Gasunie heeft de capaciteit voor groen gas vergroot met een nieuwe koppeling tussen de gasnetwerken bij Ossendrecht in Noord-Brabant en Axel in Zeeland. Noord-Brabant kan dankzij reststromen uit de landbouw veel groen gas produceren en met de nieuwe verbinding kan er meer aan het bestaande netwerk worden geleverd. Met volgende vernieuwingen wil Gasunie de capaciteit in de provincie de komende tijd verder laten groeien.

2 uur geleden
Prins Bernhard verkoopt zakelijke belangen, ook circuit Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Prins Bernhard van Oranje verkoopt al zijn zakelijke belangen, onder meer die in circuit Zandvoort en vastgoed. De belangen worden verkocht aan zijn zakenpartners Menno de Jong en Coen Groeneveld. Dat meldt een woordvoerder van prins Bernhard in een verklaring.

3 uur geleden
Franse minister: natuurbrand Bordeaux klap voor lokale economie

BORDEAUX (ANP/RTR) - De grote natuurbrand nabij de Franse stad Bordeaux is een grote klap voor de lokale economie omdat bijvoorbeeld toerisme en horeca worden geraakt. Dat heeft de Franse minister van Financiën en Economische Zaken Roland Lescure gezegd. Hij heeft overleg gevoerd met de burgemeester van Bordeaux over de economische impact van de natuurbrand.

4 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties beveiligers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vakbonden CNV en FNV dreigen met acties van beveiligers op luchthaven Schiphol. In een gezamenlijke verklaring laten de vakbonden weten te zijn "uitonderhandeld". Volgens de bonden zijn de voorstellen van de luchthaven te vaag, te traag en onvoldoende om de hoge werkdruk en gezondheidsklachten van het beveiligingspersoneel op korte termijn aan te pakken.

4 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander loopt terug

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft voor het eerst zijn wachtlijst voor de stroomaansluiting van bedrijven kunnen verkleinen. Mede dankzij oplossingen voor slimmer energieverbruik konden in het eerste halfjaar 1800 bedrijven worden aangesloten. Dat meldt Alliander in zijn halfjaarverslag.

5 uur geleden
AEX opent licht hoger, Shell bij dalers door lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. De aandacht van beleggers bleef uitgaan naar het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden flink door een gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Olie- en gasprijzen flink omlaag door gevechtspauze in Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olie- en gasprijzen zijn maandag flink gezakt nadat de Verenigde Staten hun aanvallen op Iran hebben opgeschort. Nu hopen handelaren erop dat de spanningen in het Midden-Oosten afnemen en de versperring van de Straat van Hormuz binnenkort voorbij is. Dan zouden olie- en gastankers weer normaal uit de Perzische Golf kunnen varen.

5 uur geleden