Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frans links blok verdeeld over wie premier moet worden

Frans links blok verdeeld over wie premier moet worden

PARIJS (ANP) - Het Franse linkse blok dat eerder deze maand verrassend de parlementsverkiezingen won, is er nog niet in geslaagd gezamenlijk een premierskandidaat te kiezen. Het uiterst linkse La France Insoumise kondigde aan de onderhandelingen stop te zetten.

De socialisten, de communisten en de groene Les Écologists hebben zich volgens Franse media al wel achter een kandidaat geschaard. Het zou mogelijk gaan om de socialistische voorman Olivier Faure, maar dat lijkt voor La France Insoumise geen acceptabele keuze. De uiterst linkse partij beschuldigt de socialisten ervan een "politieke blokkade" te vormen, omdat die partij vast zou willen houden aan Faure.

Het linkse blok, het Nieuw Volksfront, probeert na de verkiezingsuitslag een regering te vormen. Het blok bestaat uit veel grote en kleine partijen met behoorlijk uiteenlopende standpunten. Bovendien hebben ze geen meerderheid in het parlement, wat regeren lastig zal maken.

Volgens Franse media zal de Franse regering dinsdag haar ontslag indienen en moet president Emmanuel Macron daarna een nieuwe premier vragen een regering te vormen. Normaal gesproken wordt de premier gekozen uit de grootste partij, maar Macron lijkt te hopen dat het linkse blok uit elkaar zal vallen. Hij riep middenpartijen vorige week op samen te werken, zodat zowel uiterst rechts als uiterst links niet aan de macht kan komen.

Meer uit Buitenland

Macron zegt in natuurbrandgebied dat komende tijd zwaar zal zijn

BORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.

3 minuten geleden
Oostenrijk wil dienstplicht verlengen naar negen maanden

WENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.

9 minuten geleden
Trump: gesprekken met Iran zijn bezig en verlopen goed

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.

11 minuten geleden
In drie weken 162 aanhoudingen voor brandstichting in Frankrijk

PARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.

1 uur geleden
Britse premier vertelt Zelensky dat hij snel naar Oekraïne wil

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is van plan om snel naar Oekraïne af te reizen. Dat vertelde hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens diens bezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

1 uur geleden
Meer politie bij Pride-bijeenkomst Hamburg na aanslag in Berlijn

HAMBURG (ANP/DPA) - De politie-inzet bij een Pride-bijeenkomst zaterdag in Hamburg wordt flink opgeschaald naar aanleiding van de aanslag in Berlijn, zegt een politiewoordvoerder. Om hoeveel agenten het gaat, is niet bekend. De organisatie verwacht volgens de politie dat zo'n 250.000 mensen naar de demonstratie komen.

2 uur geleden
Komiek die Farage uitdaagt, komt met spottend programma

CLACTON (ANP) - Een referendum over de vraag of Pluto een planeet is, de bouw van minstens één betaalbaar huis en gaten in de weg vullen met het partijprogramma van de Labourpartij. Die punten staan in het maandag gepubliceerde verkiezingsprogramma van Count Binface, een komiek die de bekende politicus Nigel Farage uitdaagt bij tussentijdse verkiezingen. Ook wordt spottend verwezen naar zijn rivaal.

4 uur geleden