Frans links blok verdeeld over wie premier moet worden
PARIJS (ANP) - Het Franse linkse blok dat eerder deze maand verrassend de parlementsverkiezingen won, is er nog niet in geslaagd gezamenlijk een premierskandidaat te kiezen. Het uiterst linkse La France Insoumise kondigde aan de onderhandelingen stop te zetten.
De socialisten, de communisten en de groene Les Écologists hebben zich volgens Franse media al wel achter een kandidaat geschaard. Het zou mogelijk gaan om de socialistische voorman Olivier Faure, maar dat lijkt voor La France Insoumise geen acceptabele keuze. De uiterst linkse partij beschuldigt de socialisten ervan een "politieke blokkade" te vormen, omdat die partij vast zou willen houden aan Faure.
Het linkse blok, het Nieuw Volksfront, probeert na de verkiezingsuitslag een regering te vormen. Het blok bestaat uit veel grote en kleine partijen met behoorlijk uiteenlopende standpunten. Bovendien hebben ze geen meerderheid in het parlement, wat regeren lastig zal maken.
Volgens Franse media zal de Franse regering dinsdag haar ontslag indienen en moet president Emmanuel Macron daarna een nieuwe premier vragen een regering te vormen. Normaal gesproken wordt de premier gekozen uit de grootste partij, maar Macron lijkt te hopen dat het linkse blok uit elkaar zal vallen. Hij riep middenpartijen vorige week op samen te werken, zodat zowel uiterst rechts als uiterst links niet aan de macht kan komen.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
1 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog te beëindigen.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
4 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
8 uur geleden