Frans links blok verdeeld over wie premier moet worden
PARIJS (ANP) - Het Franse linkse blok dat eerder deze maand verrassend de parlementsverkiezingen won, is er nog niet in geslaagd gezamenlijk een premierskandidaat te kiezen. Het uiterst linkse La France Insoumise kondigde aan de onderhandelingen stop te zetten.
De socialisten, de communisten en de groene Les Écologists hebben zich volgens Franse media al wel achter een kandidaat geschaard. Het zou mogelijk gaan om de socialistische voorman Olivier Faure, maar dat lijkt voor La France Insoumise geen acceptabele keuze. De uiterst linkse partij beschuldigt de socialisten ervan een "politieke blokkade" te vormen, omdat die partij vast zou willen houden aan Faure.
Het linkse blok, het Nieuw Volksfront, probeert na de verkiezingsuitslag een regering te vormen. Het blok bestaat uit veel grote en kleine partijen met behoorlijk uiteenlopende standpunten. Bovendien hebben ze geen meerderheid in het parlement, wat regeren lastig zal maken.
Volgens Franse media zal de Franse regering dinsdag haar ontslag indienen en moet president Emmanuel Macron daarna een nieuwe premier vragen een regering te vormen. Normaal gesproken wordt de premier gekozen uit de grootste partij, maar Macron lijkt te hopen dat het linkse blok uit elkaar zal vallen. Hij riep middenpartijen vorige week op samen te werken, zodat zowel uiterst rechts als uiterst links niet aan de macht kan komen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zijn ruim 2 miljoen militairen omgekomen, gewond geraakt of vermist, meldt The New York Times op basis van het in Washington gevestigde Center for Strategic and International Studies (CSIS). Zo'n 450.000 Russische en 125.000 tot 150.000 Oekraïense militairen zouden zijn omgekomen.
7 minuten geledenNEW YORK CITY (ANP) - Twee gemaskerde mensen hebben helemaal bovenop het Empire State Building in New York gestaan met een spandoek. Op het spandoek stond een vredesboodschap. Bij de afdaling leek de ene klimmer de ander een huwelijksaanzoek te doen. Niet veel later werden ze hoog boven de grond opgewacht door de politie, zo was te zien op livebeelden vanuit een helikopter.
10 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2295 mensen het leven gekost, meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Ruim 11.000 anderen raakten gewond en nog eens tienduizenden zijn vermist.
41 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft zeven dagen van nationale rouw aangekondigd voor de slachtoffers van de aardbevingen van vorige week. "De ziel van Venezuela wordt verscheurd door de slachtoffers die de verwoestende aardbevingen hebben geëist", schrijft Rodríguez op X.
1 uur geledenVALLETTA (ANP) - In Malta is de langverwachte rechtszaak tegen de rijke zakenman Yorgen Fenech begonnen. Hij wordt ervan verdacht in 2017 opdracht te hebben gegeven voor de moord op de bekende onderzoeksjournalist Daphne Caruana Galizia. De zaak leidde tot grote ophef in Malta en kostte onder meer de premier zijn baan.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat de toetreding van Oekraïne tot de EU onder het voorzitterschap van Ierland zal worden voortgezet. Dat zei hij bij de overdrachtsceremonie van het halfjaarlijkse EU-voorzitterschap in Dublin.
4 uur geledenPRETORIA (ANP/AFP/RTR) - Bij antimigratieprotesten zijn in Zuid-Afrika dinsdag zo'n negenhonderd mensen opgepakt, meldt de politie. Duizenden mensen gingen door het hele land de straat op. Die protesten verliepen volgens de politie goeddeels vreedzaam, maar er waren ook plunderingen en gewelddadigheden. Ook werden mensen opgepakt voor overtreding van immigratiewetten.
4 uur geleden