Frans links blok schaart zich achter communist als voorzitter
PARIJS (ANP) - Het Franse linkse blok dat de verkiezingen verrassend won, het Nieuw Volksfront, heeft een gezamenlijke kandidaat gekozen om voorzitter te worden van het parlement. De communist André Chassaigne moet het nieuwe uithangbord van de Nationale Assemblée worden.
Het Nieuw Volksfront werd bij de verkiezingen eerder deze maand de grootste, maar sindsdien zijn de partijen vooral verdeeld. Ze hebben bijvoorbeeld nog niet besloten wie de premierskandidaat moet worden. Het radicaal-linkse La France Insoumise liep zelfs weg uit de onderhandelingen, omdat de socialisten wilden vasthouden aan hun eigen kandidaat.
Het is nog niet zeker of het linkse blok een regering kan vormen. Het Nieuw Volksfront behaalde geen meerderheid in het parlement en president Emmanuel Macron heeft middenpartijen opgeroepen om samen te werken, zodat de uiterste politieke flanken buiten de macht gehouden kunnen worden, zoals La France Insoumise.
Het parlement komt donderdag voor het eerst bijeen in de nieuwe samenstelling en kiest dan een voorzitter. Chassaigne neemt het onder meer op tegen de vorige voorzitter, Yaël Braun-Pivet van Macrons partij.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
2 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
3 uur geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
3 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
3 uur geleden