Frans links blok schaart zich achter communist als voorzitter
PARIJS (ANP) - Het Franse linkse blok dat de verkiezingen verrassend won, het Nieuw Volksfront, heeft een gezamenlijke kandidaat gekozen om voorzitter te worden van het parlement. De communist André Chassaigne moet het nieuwe uithangbord van de Nationale Assemblée worden.
Het Nieuw Volksfront werd bij de verkiezingen eerder deze maand de grootste, maar sindsdien zijn de partijen vooral verdeeld. Ze hebben bijvoorbeeld nog niet besloten wie de premierskandidaat moet worden. Het radicaal-linkse La France Insoumise liep zelfs weg uit de onderhandelingen, omdat de socialisten wilden vasthouden aan hun eigen kandidaat.
Het is nog niet zeker of het linkse blok een regering kan vormen. Het Nieuw Volksfront behaalde geen meerderheid in het parlement en president Emmanuel Macron heeft middenpartijen opgeroepen om samen te werken, zodat de uiterste politieke flanken buiten de macht gehouden kunnen worden, zoals La France Insoumise.
Het parlement komt donderdag voor het eerst bijeen in de nieuwe samenstelling en kiest dan een voorzitter. Chassaigne neemt het onder meer op tegen de vorige voorzitter, Yaël Braun-Pivet van Macrons partij.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".
37 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.
40 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
7 uur geleden