Frans links blok schaart zich achter communist als voorzitter
PARIJS (ANP) - Het Franse linkse blok dat de verkiezingen verrassend won, het Nieuw Volksfront, heeft een gezamenlijke kandidaat gekozen om voorzitter te worden van het parlement. De communist André Chassaigne moet het nieuwe uithangbord van de Nationale Assemblée worden.
Het Nieuw Volksfront werd bij de verkiezingen eerder deze maand de grootste, maar sindsdien zijn de partijen vooral verdeeld. Ze hebben bijvoorbeeld nog niet besloten wie de premierskandidaat moet worden. Het radicaal-linkse La France Insoumise liep zelfs weg uit de onderhandelingen, omdat de socialisten wilden vasthouden aan hun eigen kandidaat.
Het is nog niet zeker of het linkse blok een regering kan vormen. Het Nieuw Volksfront behaalde geen meerderheid in het parlement en president Emmanuel Macron heeft middenpartijen opgeroepen om samen te werken, zodat de uiterste politieke flanken buiten de macht gehouden kunnen worden, zoals La France Insoumise.
Het parlement komt donderdag voor het eerst bijeen in de nieuwe samenstelling en kiest dan een voorzitter. Chassaigne neemt het onder meer op tegen de vorige voorzitter, Yaël Braun-Pivet van Macrons partij.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
55 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
12 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
14 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
16 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
16 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
19 uur geleden