Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frans Klein noemt wangedrag bij DWDD 'heel verdrietig'

Frans Klein noemt wangedrag bij DWDD 'heel verdrietig'

HILVERSUM (ANP) - Voormalig NPO-baas Frans Klein erkent na het donderdag verschenen rapport van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) dat er "zaken niet goed" zijn gegaan bij De Wereld Draait Door. "Dat is heel verdrietig en spijt me oprecht", laat Klein via zijn advocaten weten.

Klein was als voormalig omroepbaas van de VARA jarenlang verantwoordelijk voor DWDD. In het rapport komen veel verhalen aan bod over grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer van het programma en over presentator Matthijs van Nieuwkerk. Het vorig jaar verschenen Volkskrantartikel met soortgelijke verhalen was de aanleiding voor het onderzoek van de commissie, dat later werd verbreed naar de hele publieke omroep.

"Vandaag is na ruim een jaar onzekerheid het rapport-Van Rijn eindelijk verschenen. Het is goed dat de melders in openheid en veiligheid hun verhaal konden doen", reageert Klein, die nu Directeur Televisie is bij Talpa. Hij zegt eerder al passages te hebben gelezen. "Ik ga nu eerst het hele rapport lezen en kom er zo nodig op terug."

Eerder op donderdag bevestigde advocaat Geert-Jan Knoops dat hij Klein in aanloop naar het rapport vertegenwoordigt. Hij zou bezwaar hebben gemaakt tegen passages, maar daar wilde de strafpleiter voor het verschijnen van het rapport niet verder op ingaan.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Heumen roept inwoners op rustig te blijven na video

OVERASSELT (ANP) - Joeri Minses, de burgemeester van de gemeente Heumen, roept de inwoners van Overasselt en omgeving op om rustig te blijven na dreigbeelden die in de media circuleren. Minses zegt dat de onrust in zijn gemeente toeneemt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van dinsdag.

6 minuten geleden
Politie vindt verdachte tas bij zoekactie na geweld Overasselt

WIJCHEN (ANP) - De politie heeft woensdagmiddag bij een zoekactie na het geweld in Overasselt een verdachte tas in Wijchen gevonden. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Die krant schreef dat er wapens in de tas zitten, de politie bevestigt dit echter niet. "De inhoud van de tas wordt op dit moment onderzocht", aldus de woordvoerster.

1 uur geleden
Politieke spanning in provincie Groningen om twee windturbines

N i e u w bericht, meer informatie over debat in alle alinea's na de 1eGRONINGEN (ANP) - In de provinciale politiek in Groningen is spanning ontstaan over de plaatsing van twee windturbines in de Emmapolder bij de Eemshaven. Dit zou jaren geleden zijn afgesproken met het ontwikkelingsbedrijf Wintermolen, maar energiebedrijf Vattenfall wil op deze locatie 24 windturbines neerzetten en heeft daar een vergunning voor.

1 uur geleden
Twee boeren bekeurd om afplakken kenteken bij protest Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Twee boeren hebben woensdag een bekeuring gekregen rond de demonstratie bij het provinciehuis in Leeuwarden. Ze hadden het kenteken van hun tractor afgeplakt. Eerder op de dag hadden ze daar al een waarschuwing voor gekregen. Agenten zagen ze later opnieuw met een onleesbaar nummerbord.

2 uur geleden
Verdachte schietpartij Schoonhoven: weet niets van opdracht Iran

DEN HAAG (ANP) - De 27-jarige man die ervan wordt verdacht op 19 maart een medewerker van de politie te hebben neergeschoten in Schoonhoven, stelt dat hij niets weet van een opdracht van het Iraanse regime. Dat zei zijn advocaat Gerald Roethof woensdag tijdens een eerste inleidende zitting van de strafzaak in de rechtbank in Den Haag. Ook zegt Hasan B. dat hij niet wist dat het slachtoffer van Iraanse afkomst is en bij de politie werkte.

2 uur geleden
Berendsen: drone-incident laat zien dat Rusland onder druk komt

WICKLOW (ANP) - Het drone-incident in Leipzig laat volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) zien dat Rusland steeds verder onder druk komt te staan. Duitsland heeft dinsdag vastgesteld dat Rusland daarachter zit. "Ze escaleren. Dat is de keuze die ze op dit moment maken", zei Berendsen woensdag na afloop van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
Koning Willem-Alexander leerde veel van koning Harald

EINDHOVEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft tijdens zijn bezoek aan Eindhoven woensdag kort stilgestaan bij het overlijden van zijn Noorse collega koning Harald. Hij noemde hem "een uniek persoon", een "grote vriend" en iemand van wie hij veel heeft geleerd.

3 uur geleden