Frans Klein noemt wangedrag bij DWDD 'heel verdrietig'
HILVERSUM (ANP) - Voormalig NPO-baas Frans Klein erkent na het donderdag verschenen rapport van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) dat er "zaken niet goed" zijn gegaan bij De Wereld Draait Door. "Dat is heel verdrietig en spijt me oprecht", laat Klein via zijn advocaten weten.
Klein was als voormalig omroepbaas van de VARA jarenlang verantwoordelijk voor DWDD. In het rapport komen veel verhalen aan bod over grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer van het programma en over presentator Matthijs van Nieuwkerk. Het vorig jaar verschenen Volkskrantartikel met soortgelijke verhalen was de aanleiding voor het onderzoek van de commissie, dat later werd verbreed naar de hele publieke omroep.
"Vandaag is na ruim een jaar onzekerheid het rapport-Van Rijn eindelijk verschenen. Het is goed dat de melders in openheid en veiligheid hun verhaal konden doen", reageert Klein, die nu Directeur Televisie is bij Talpa. Hij zegt eerder al passages te hebben gelezen. "Ik ga nu eerst het hele rapport lezen en kom er zo nodig op terug."
Eerder op donderdag bevestigde advocaat Geert-Jan Knoops dat hij Klein in aanloop naar het rapport vertegenwoordigt. Hij zou bezwaar hebben gemaakt tegen passages, maar daar wilde de strafpleiter voor het verschijnen van het rapport niet verder op ingaan.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
10 minuten geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geleden