
Frans Klein noemt wangedrag bij DWDD 'heel verdrietig'
HILVERSUM (ANP) - Voormalig NPO-baas Frans Klein erkent na het donderdag verschenen rapport van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) dat er "zaken niet goed" zijn gegaan bij De Wereld Draait Door. "Dat is heel verdrietig en spijt me oprecht", laat Klein via zijn advocaten weten.
Klein was als voormalig omroepbaas van de VARA jarenlang verantwoordelijk voor DWDD. In het rapport komen veel verhalen aan bod over grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer van het programma en over presentator Matthijs van Nieuwkerk. Het vorig jaar verschenen Volkskrantartikel met soortgelijke verhalen was de aanleiding voor het onderzoek van de commissie, dat later werd verbreed naar de hele publieke omroep.
"Vandaag is na ruim een jaar onzekerheid het rapport-Van Rijn eindelijk verschenen. Het is goed dat de melders in openheid en veiligheid hun verhaal konden doen", reageert Klein, die nu Directeur Televisie is bij Talpa. Hij zegt eerder al passages te hebben gelezen. "Ik ga nu eerst het hele rapport lezen en kom er zo nodig op terug."
Eerder op donderdag bevestigde advocaat Geert-Jan Knoops dat hij Klein in aanloop naar het rapport vertegenwoordigt. Hij zou bezwaar hebben gemaakt tegen passages, maar daar wilde de strafpleiter voor het verschijnen van het rapport niet verder op ingaan.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft voor dinsdagochtend code geel afgegeven vanwege gladheid door sneeuw. De waarschuwing geldt voor de provincies Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel. "Er is kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden", aldus het weerinstituut.
2 uur geledenKRABBENDIJKE (ANP) - In het Zeeuwse Krabbendijke heeft de politie twee mannen en twee jongens aangehouden in de Dorpsstraat in verband met een vechtpartij die vermoedelijk begon op het treinstation. De politie kreeg een melding van een "onrustige, maar onduidelijke situatie" en ging met meerdere wagens ter plaatse.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Door de aanvoer van koude lucht uit het oosten, daalt de gemiddelde temperatuur aankomende week. Volgens weerbureau Weeronline wordt het overdag gemiddeld niet warmer dan 5 graden en is er plaatselijk ook kans op nachtvorst. Ook kunnen er, mits het koud genoeg blijft, witte vlokken naar beneden dwarrelen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een automobilist die zondagochtend aan de politie probeerde te ontkomen, heeft een harde botsing gehad in het centrum van Rotterdam. Een van de inzittenden is aanspreekbaar naar een ziekenhuis gebracht, de ander sloeg op de vlucht.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump mag dan dreigende uitspraken doen over bijvoorbeeld Groenland of het Panamakanaal, het is vooral de onderliggende boodschap waar men op moet letten. Dat zegt NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte in het programma Buitenhof.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NAVO weet niet beter dan dat de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump in juni naar Den Haag komt voor de NAVO-top. "We hebben geen andere berichten", zei NAVO-chef Mark Rutte zondag.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte houdt de mogelijkheid open dat Europa niet deelneemt aan toekomstige onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne. De Verenigde Staten zullen in zulk vredesoverleg met Rusland zeker wel een grote rol spelen, denkt hij.
12 uur geleden