Frans Klein noemt wangedrag bij DWDD 'heel verdrietig'
HILVERSUM (ANP) - Voormalig NPO-baas Frans Klein erkent na het donderdag verschenen rapport van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) dat er "zaken niet goed" zijn gegaan bij De Wereld Draait Door. "Dat is heel verdrietig en spijt me oprecht", laat Klein via zijn advocaten weten.
Klein was als voormalig omroepbaas van de VARA jarenlang verantwoordelijk voor DWDD. In het rapport komen veel verhalen aan bod over grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer van het programma en over presentator Matthijs van Nieuwkerk. Het vorig jaar verschenen Volkskrantartikel met soortgelijke verhalen was de aanleiding voor het onderzoek van de commissie, dat later werd verbreed naar de hele publieke omroep.
"Vandaag is na ruim een jaar onzekerheid het rapport-Van Rijn eindelijk verschenen. Het is goed dat de melders in openheid en veiligheid hun verhaal konden doen", reageert Klein, die nu Directeur Televisie is bij Talpa. Hij zegt eerder al passages te hebben gelezen. "Ik ga nu eerst het hele rapport lezen en kom er zo nodig op terug."
Eerder op donderdag bevestigde advocaat Geert-Jan Knoops dat hij Klein in aanloop naar het rapport vertegenwoordigt. Hij zou bezwaar hebben gemaakt tegen passages, maar daar wilde de strafpleiter voor het verschijnen van het rapport niet verder op ingaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.
12 uur geleden