Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frans-Israëlische 'CEO's' maken door fraude miljoenen buit

Frans-Israëlische 'CEO's' maken door fraude miljoenen buit

PARIJS (AFP/ANP) - De gezamenlijke Europese politiedienst Europol heeft een netwerk opgerold van fraudeurs die zich voordeden als CEO's of advocaten. In die hoedanigheid vroegen ze om grote sommen geld over te schrijven op buitenlandse rekeningen. Acht mannen werden aangehouden, zes in Frankrijk en twee in Israël.

Hun grootste slag sloegen de verdachten bij een Parijse vastgoedmakelaar, Sefri-Cime, eind 2021. Daar deden ze zich voor als advocaten en beweerden ze te werken voor een gerenommeerde Franse accountant.

Aan de CFO, het financiële hoofd van het vastgoedbedrijf, vroegen ze om miljoenen euro's over te schrijven. In enkele dagen tijd claimden ze op die manier 38 miljoen euro. Dat geld versluisden ze eerst naar andere Europese landen, vervolgens naar China, en tenslotte naar Israël.

Een link

Een maand eerder hadden ze bij een Frans metaalbedrijf op een soortgelijke manier enkele honderdduizenden euro's buitgemaakt. Daar deed een van de fraudeurs zich voor als CEO bij de boekhouder van het bedrijf.

Begin 2022 legde Europol een link tussen de verschillende misdrijven. In de loop van vorig jaar werden de verdachten gearresteerd. Europol kwam nu pas zelf naar buiten met de details over de zaak. Een betrokken agent laat weten dat de verdachten "vlotte praters en ervaren fraudeurs" zijn, die "goed op de hoogte waren van de activiteiten van de opgelichte bedrijven".

Meer uit Buitenland

Rechter: Californië beslist zelf over check rond stembiljetten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.

1 uur geleden
Zelensky waarschuwt voor Russische aanvallen tijdens midterms

KYIV (ANP) - De Oekraïense president vreest dat de aandacht die uitgaat naar de Amerikaanse parlementsverkiezingen deze week, de midterms, de aandacht zal afleiden van de oorlog tegen zijn land. In zijn dagelijkse videotoespraak aan Oekraïners zegt het staatshoofd dat Rusland dat momentum kan aangrijpen om aanvallen uit te voeren op zijn land. Zelensky zegt daarbij over informatie te beschikken dat Rusland een grootschalige aanval voorbereidt.

2 uur geleden
Merz wil dat president wordt opgevolgd door een vrouw

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft de wens uitgesproken dat president Frank-Walter Steinmeier wordt opgevolgd door een vrouw, aldus bronnen binnen zijn partij. De voornamelijk ceremoniële functie is nog nooit door een vrouw bekleed.

3 uur geleden
Ruim 1 miljoen euro ingezameld voor afgebrand stadhuis Limoges

LIMOGES (ANP/BELGA) - Een inzamelingsactie voor het afgebrande stadhuis van de Franse stad Limoges heeft al ruim 1 miljoen euro opgeleverd. Het gebouw raakte zwaar beschadigd door de brand op 17 oktober, toen in Frankrijk massaal rellen, plunderingen en vernielingen plaatsvonden.

4 uur geleden
Zelensky meldt achttien burgerdoden bij aanval op hulpinstelling

KYIV (ANP) - Bij aanvallen op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker achttien mensen om het leven gekomen. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Onder meer een school die werd gebruikt voor humanitaire doeleinden werd volgens Zelensky aangevallen. Vijf mensen zijn daar gewond geraakt.

5 uur geleden
Regering-Trump stapt naar hof om stembiljetten Californië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof verzocht de staat Californië tijdelijk te verbieden om de stembiljetten van 20.000 geregistreerde kiezers in die staat mee te tellen bij de komende Congresverkiezingen, de zogeheten midterms. Een federale rechter in San Francisco zette afgelopen week al een streep door de poging van de regering-Trump om de stemmen niet mee te tellen totdat geverifieerd is dat het gaat om Amerikaanse burgers.

6 uur geleden
Iran noemt onderhandelingen met VS zeer intensief

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft de indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten zeer intensief genoemd. In een interview met het Iraanse staatspersbureau IRNA noemt hij daarbij ook Qatar en Pakistan "zeer actief betrokken" als bemiddelende partijen. Iran en de VS spreken elkaar niet direct, maar via de bemiddelende landen.

7 uur geleden