Frans energieconcern Engie: Europa moet blijven besparen
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet door blijven gaan met het besparen van energie, ondanks de recente daling van de gasprijs en de goedgevulde gasopslagen. Dat zei topvrouw Catherine MacGregor van het Franse energie- en nutsconcern Engie op een economisch forum in Singapore, dat werd georganiseerd door financieel persbureau Bloomberg.
"We bevinden ons in een betere situatie, maar dat betekent niet dat we kunnen ontspannen", aldus MacGregor. Ze verwacht dat de beweeglijkheid van energieprijzen aan zal houden.
Mede door het milde weer van de afgelopen tijd is de Europese gasprijs gedaald, na de records die in augustus werden bereikt. De gasopslagen zitten vrijwel vol. Europa heeft nog wel te maken met scherp gedaalde gasleveringen uit Rusland en bij een koude winter kan de vraag sterk stijgen, waardoor opslagen in rap tempo kunnen leeglopen.
Volgens MacGregor zal Europa nog wel langere tijd gas nodig blijven hebben, ondanks de inspanningen om minder afhankelijk te worden van die energiebron. "Gas zal in de toekomst nog steeds erg belangrijk blijven binnen de energiemix, vooral omdat veel zware industrie de brandstof gebruikt", aldus de topvrouw.
Meer uit Financieel
ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.
4 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
5 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".
9 uur geleden