Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frans EDF herstart voor de winter alle kernreactoren

Frans EDF herstart voor de winter alle kernreactoren

PARIJS (ANP/RTR) - Het Franse staatsbedrijf EDF start al zijn kernreactoren weer op. Momenteel is meer dan de helft van de reactoren (32 van de 56) gesloten vanwege onderhoud of technische problemen. Deze winter moeten ze weer allemaal in gebruik zijn.

De Franse minister van Energie, Agnes Pannier-Runacher, zei na een speciale kabinetsvergadering dat EDF toegezegd heeft dat de reactoren voor het begin van de winter weer operationeel zijn. De Franse president Emmanuel Macron riep de ministers bij elkaar om over de situatie op de energiemarkt te praten. Daarbij is ook gesproken over stappen om het verbruik te verminderen. Ook zijn noodplannen besproken mocht het land met tekorten te maken krijgen.

De Franse elektriciteitsprijzen zijn tot historische hoogten gestegen na de Russische inval in Oekraïne en de sancties tegen Moskou. Op de markt leeft de vrees dat Frankrijk, ooit Europa's grootste exporteur van elektriciteit, deze winter misschien niet genoeg kernenergie zal produceren om andere landen in Europa te helpen met de zoektocht naar alternatieven voor Russisch gas. Mogelijk moet Frankrijk zelfs rantsoeneren om aan zijn eigen behoeften te voldoen.

Pannier-Runacher zei dat de Franse gasopslagplaatsen momenteel voor 92 procent gevuld zijn. Wel zijn de Russische gasleveringen momenteel op een dieptepunt, maar nog niet volledig gestopt. De energiesituatie is ernstig, maar we nemen alle mogelijke maatregelen om de winter door te komen", zei ze.

Meer uit Financieel

Stroom rond Tilburg kort uitgezet om dreigende overbelasting

TILBURG (ANP) - Netbeheerder Enexis heeft zondag tegen het einde van de ochtend de stroom voor zo'n 18.000 klanten in en rond Tilburg kort afgeschakeld om te voorkomen dat het elektriciteitsnet daar overbelast zou raken. Dat bevestigt een woordvoerster van Enexis na berichtgeving door onder meer Omroep Brabant. Door de noodmaatregel zaten mensen zonder stroom.

7 uur geleden
Oliekartel OPEC+ verhoogt olieproductie in augustus opnieuw

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Zeven landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in augustus verder verhogen. De landen hebben zondag besloten opnieuw de productiequota met 188.000 vaten olie per dag te verhogen. Voor juni en juli werden even grote verhogingen afgesproken.

9 uur geleden
Duitse geschillencommissie voor reizen ziet recordaantal klachten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse geschillencommissie voor reizen en vervoer heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal klachten ontvangen. Dat is grotendeels te wijten aan het slechte weer in het voorjaar en de Iranoorlog.

10 uur geleden
Ticketprijzen WK-wedstrijd België tegen VS dalen flink

SEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.

11 uur geleden
Uber stelt meeste Europese uitbreidingen uit, meldt FT

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.

13 uur geleden
ECB-bestuurder: inflatie koelt af, vooruitzichten verbeteren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.

1 dag geleden
Modi: India blijft investeren in nieuwe olieraffinaderijen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.

1 dag geleden