Frankrijk zonder Digne, Thuram en Koundé, Hernández onzeker
BOEKAREST (ANP) - Door personele problemen in verdedigend opzicht moet bondscoach Didier Deschamps van Frankrijk zijn tactiek wellicht wijzigen voor het EK-duel in de achtste finales maandag tegen Zwitserland. Lucas Digne, Marcus Thuram en Jules Koundé zijn niet beschikbaar en ook voor Lucas Hernández komt de wedstrijd in Boekarest mogelijk nog te vroeg. "Maar misschien haalt hij het nog", zei Deschamps over de verdediger van Bayern München.
Indien ook Hernández niet kan aantreden tegen Zwitserland, overweegt Deschamps een defensie van slechts drie man te formeren in plaats van vier spelers. "Dat is zeker een mogelijkheid", aldus de coach van de wereldkampioen.
Volgens centrale verdediger Raphaël Varane van Real Madrid heeft Deschamps al met de spelers gesproken over een afweer met slechts drie spelers. "De bondscoach staat altijd open voor discussies over onze tactiek en opstelling. Hij wil graag feedback van ons hebben. Hij wil dat we ons goed voelen in het veld."
Adrien Rabiot en Presnel Kimpembe kunnen eventueel de linkerkant bewaken tegen Zwitserland.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
1 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden