Frankrijk zonder Digne, Thuram en Koundé, Hernández onzeker
BOEKAREST (ANP) - Door personele problemen in verdedigend opzicht moet bondscoach Didier Deschamps van Frankrijk zijn tactiek wellicht wijzigen voor het EK-duel in de achtste finales maandag tegen Zwitserland. Lucas Digne, Marcus Thuram en Jules Koundé zijn niet beschikbaar en ook voor Lucas Hernández komt de wedstrijd in Boekarest mogelijk nog te vroeg. "Maar misschien haalt hij het nog", zei Deschamps over de verdediger van Bayern München.
Indien ook Hernández niet kan aantreden tegen Zwitserland, overweegt Deschamps een defensie van slechts drie man te formeren in plaats van vier spelers. "Dat is zeker een mogelijkheid", aldus de coach van de wereldkampioen.
Volgens centrale verdediger Raphaël Varane van Real Madrid heeft Deschamps al met de spelers gesproken over een afweer met slechts drie spelers. "De bondscoach staat altijd open voor discussies over onze tactiek en opstelling. Hij wil graag feedback van ons hebben. Hij wil dat we ons goed voelen in het veld."
Adrien Rabiot en Presnel Kimpembe kunnen eventueel de linkerkant bewaken tegen Zwitserland.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
12 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
12 uur geleden