Frankrijk ziet geen bewijs van mijnen in Straat van Hormuz
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog niet vastgesteld dat er mijnen zijn gelegd in de Straat van Hormuz. Dat zei minister van Defensie Catherine Vautrin tegen radiozender France Info. "Op dit moment heb ik geen zekerheid over dit onderwerp, maar we bereiden ons in ieder geval voor op de mogelijke noodzaak om mijnen te ruimen."
Frankrijk krijgt mogelijk een hoofdrol in een toekomstige internationale missie in de zeestraat bij Iran. De Verenigde Staten hebben zich tijdens hun oorlog tegen dat land beklaagd over het uitblijven van steun van bondgenoten en tientallen landen hebben zich in een 'Hormuz-coalitie' verenigd. Zij willen een rol spelen bij het weer begaanbaar maken van de Straat van Hormuz. Er gaan nu al gespecialiseerde schepen uit Europa die kant op.
De scheepvaart via de belangrijke waterweg kwam door de oorlog grotendeels tot stilstand. Het Amerikaanse CBS News schreef deze week dat daar volgens Amerikaanse inlichtingen minstens tien zeemijnen liggen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.
3 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname gaat door met de uitzetting van 63 mennonieten uit Bolivia en Mexico, bevestigt de politiewoordvoerder donderdagmiddag lokale tijd. De kantonrechter heeft eerder op de dag besloten dat de mogelijke deportatie van de christelijke, traditionele landbouwers wel moet gebeuren volgens de wettelijke regels. De groep had in ongerept bosgebied zonder toestemming bomen gekapt en landbouwgronden aangelegd.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot waarschuwt dat premier Benjamin Netanyahu probeert om de uitslag van de verkiezingen verdacht te maken. Netanyahu's partij Likoed claimde dat de Arabische partijen de verkiezingen hadden "gestolen" door fraude te plegen, maar leverde daar geen bewijs voor.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken, Laurent Nuñez, heeft aangekondigd dat er zaterdag opnieuw 70.000 politieagenten ingezet zullen worden om de orde te handhaven bij protestacties. Nuñez stelt dat de betogingen een "zeer hoog risico" voor de openbare orde met zich meebrengen.
1 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - In Bosnië en Herzegovina is een Italiaanse militaire helikopter neergestort. Meerdere inzittenden zijn omgekomen, meldt de EU-missie EUFOR waar het toestel onderdeel van was. Volgens het lokale ziekenhuis gaat het om vier doden en elf gewonden.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft tijdens haar eerste publieke optreden sinds haar terugkeer naar Venezuela Donald Trump bedankt. Volgens Machado heeft de Amerikaanse president de "poorten naar de vrijheid" geopend door president Nicolás Maduro gevangen te nemen.
3 uur geleden