Frankrijk zet meer militairen in vanwege branden
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse krijgsmacht gaat nog eens 500 militairen extra inzetten om "mensen en eigendommen te beschermen" tijdens de natuurbranden die het land teisteren. Dat betekent dat in totaal 1500 militairen zijn gemobiliseerd om hulp te bieden.
Het ministerie van Defensie zegt dat militairen bijvoorbeeld kunnen helpen bij de evacuatie van mensen in gebieden die worden bedreigd door het vuur. Ook kunnen ze een rol spelen bij het toezicht op woningen die onbeheerd zijn achtergelaten.
Naast militairen en brandweerlieden wordt ook een militair transportvliegtuig van het type A400M ingezet. Het toestel is aangepast om brandvertrager te kunnen inzetten tegen het oprukkende vuur.
200.000 mensen geëvacueerd
De grote branden ontregelen het openbaar leven in delen van Frankrijk en Spanje. In het zuidwesten van Frankrijk moesten bijna 200.000 mensen worden geëvacueerd. Inwoners en toeristen die moesten wijken voor het vuur, worden opgevangen in scholen en andere panden.
Minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez sprak over waarschijnlijk de grootste evacuatie in vredestijd. In de loop van zaterdag houdt de regering opnieuw crisisoverleg.
FFP2-maskers
Premier Sébastien Lecornu heeft al toegezegd dat er anderhalf miljoen FFP2-maskers naar de regio rond Bordeaux worden gestuurd om de bevolking te beschermen. Zij kunnen klachten krijgen als ze rook inademen.
Hoe groot de rookontwikkeling is, is te zien op satellietbeelden. De rook van de branden in Spanje en Frankrijk begint volgens de Spaanse meteorologische dienst Aemet samen te komen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/BELGA) - De onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta heeft aangekondigd te stoppen. De sluiting vindt onder Russische druk plaats, aldus hoofdredacteur Sergej Sokolov.
57 minuten geledenOLESJKY (ANP/RTR) - Het humanitaire bestand in de Oekraïense stad Olesjky houdt nog steeds stand, aldus de Russische mensenrechtencommissaris. Ze meldt verder dat twee personen zijn omgekomen bij een ontmijningsoperatie.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.
11 uur geleden