Frankrijk zet Duitsland op achterstand in loodzware EK-poule
MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk heeft in de loodzware EK-groep F de eerste tik uitgedeeld. De wereldkampioen versloeg Duitsland in München met 1-0. Mats Hummels was de schlemiel van de avond. De verdediger van Borussia Dortmund, evenals Thomas Müller terug in de Duitse ploeg na een absentie van ruim twee jaar, passeerde zijn eigen doelman Manuel Neuer.
Door de nederlaag in de openingswedstrijd staat Duitsland bij het EK voor een inhaalrace. Europees kampioen Portugal versloeg eerder op de avond Hongarije dankzij een sterke eindsprint (0-3).
Met een kopbal van Paul Pogba (over) en een diagonaal schot van Kylian Mbappé (redding Neuer) kwam het eerste gevaar van de Franse ploeg. In de 20e minuut nam de wereldkampioen een voorsprong. Na een lepe pass van Pogba en een scherpe voorzet van Lucas Hernández werkte Hummels de bal in eigen doel: 0-1.
Amper ruimte
Daarna kwam het getergde Duitsland beter in de wedstrijd. Het Franse verdedigingsblok gaf echter amper ruimte en kansen weg. Dankzij de bij vlagen onhoudbare Mbappé en de sluwe loopacties van 'herintreder' Karim Benzema, terug na een verbanning van ruim 5,5 jaar, ging er van de Franse aanvalsopbouw meer dreiging uit. De meeste individuele acties, ook van Antoine Griezmann, werden echter te lang doorgevoerd en liepen daardoor op niets uit.
Na de rust kwam er nog wat meer leven in het topduel, voornamelijk doordat Duitsland serieus jacht maakte op de gelijkmaker. Met het nodige kunst- en vliegwerk bleef doelman Hugo Lloris overeind. Frankrijk wist spaarzaam onder de Duitse druk vandaan te komen en scoorde in de counter zelfs nog twee keer. Beide goals, van Mbappé en Benzema, werden echter wegens buitenspel afgekeurd.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
8 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
10 uur geleden