Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk zet Duitsland op achterstand in loodzware EK-poule

Frankrijk zet Duitsland op achterstand in loodzware EK-poule

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk heeft in de loodzware EK-groep F de eerste tik uitgedeeld. De wereldkampioen versloeg Duitsland in München met 1-0. Mats Hummels was de schlemiel van de avond. De verdediger van Borussia Dortmund, evenals Thomas Müller terug in de Duitse ploeg na een absentie van ruim twee jaar, passeerde zijn eigen doelman Manuel Neuer.

Door de nederlaag in de openingswedstrijd staat Duitsland bij het EK voor een inhaalrace. Europees kampioen Portugal versloeg eerder op de avond Hongarije dankzij een sterke eindsprint (0-3).

Met een kopbal van Paul Pogba (over) en een diagonaal schot van Kylian Mbappé (redding Neuer) kwam het eerste gevaar van de Franse ploeg. In de 20e minuut nam de wereldkampioen een voorsprong. Na een lepe pass van Pogba en een scherpe voorzet van Lucas Hernández werkte Hummels de bal in eigen doel: 0-1.

Amper ruimte

Daarna kwam het getergde Duitsland beter in de wedstrijd. Het Franse verdedigingsblok gaf echter amper ruimte en kansen weg. Dankzij de bij vlagen onhoudbare Mbappé en de sluwe loopacties van 'herintreder' Karim Benzema, terug na een verbanning van ruim 5,5 jaar, ging er van de Franse aanvalsopbouw meer dreiging uit. De meeste individuele acties, ook van Antoine Griezmann, werden echter te lang doorgevoerd en liepen daardoor op niets uit.

Na de rust kwam er nog wat meer leven in het topduel, voornamelijk doordat Duitsland serieus jacht maakte op de gelijkmaker. Met het nodige kunst- en vliegwerk bleef doelman Hugo Lloris overeind. Frankrijk wist spaarzaam onder de Duitse druk vandaan te komen en scoorde in de counter zelfs nog twee keer. Beide goals, van Mbappé en Benzema, werden echter wegens buitenspel afgekeurd.

Meer uit Voetbal

Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

2 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

6 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

7 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

8 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

9 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

13 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

20 uur geleden