Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk zet Duitsland op achterstand in loodzware EK-poule

Frankrijk zet Duitsland op achterstand in loodzware EK-poule

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk heeft in de loodzware EK-groep F de eerste tik uitgedeeld. De wereldkampioen versloeg Duitsland in München met 1-0. Mats Hummels was de schlemiel van de avond. De verdediger van Borussia Dortmund, evenals Thomas Müller terug in de Duitse ploeg na een absentie van ruim twee jaar, passeerde zijn eigen doelman Manuel Neuer.

Door de nederlaag in de openingswedstrijd staat Duitsland bij het EK voor een inhaalrace. Europees kampioen Portugal versloeg eerder op de avond Hongarije dankzij een sterke eindsprint (0-3).

Met een kopbal van Paul Pogba (over) en een diagonaal schot van Kylian Mbappé (redding Neuer) kwam het eerste gevaar van de Franse ploeg. In de 20e minuut nam de wereldkampioen een voorsprong. Na een lepe pass van Pogba en een scherpe voorzet van Lucas Hernández werkte Hummels de bal in eigen doel: 0-1.

Amper ruimte

Daarna kwam het getergde Duitsland beter in de wedstrijd. Het Franse verdedigingsblok gaf echter amper ruimte en kansen weg. Dankzij de bij vlagen onhoudbare Mbappé en de sluwe loopacties van 'herintreder' Karim Benzema, terug na een verbanning van ruim 5,5 jaar, ging er van de Franse aanvalsopbouw meer dreiging uit. De meeste individuele acties, ook van Antoine Griezmann, werden echter te lang doorgevoerd en liepen daardoor op niets uit.

Na de rust kwam er nog wat meer leven in het topduel, voornamelijk doordat Duitsland serieus jacht maakte op de gelijkmaker. Met het nodige kunst- en vliegwerk bleef doelman Hugo Lloris overeind. Frankrijk wist spaarzaam onder de Duitse druk vandaan te komen en scoorde in de counter zelfs nog twee keer. Beide goals, van Mbappé en Benzema, werden echter wegens buitenspel afgekeurd.

Meer uit Voetbal

Napoli pakt ticket Champions League, AS Roma verslaat Lazio

PISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.

59 minuten geleden
FIFA blij met 'uitstekende en constructieve bijeenkomst' met Iran

ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.

3 uur geleden
Belgische voetbalclub Antwerp ontslaat trainer Oosting

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.

4 uur geleden
Chelsea bevestigt komst van trainer Alonso

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.

5 uur geleden
Spaanse trainer Alonso lijkt dicht bij overgang naar Chelsea

MADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.

5 uur geleden
Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

16 uur geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

16 uur geleden