Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk zegt nog niet of het Netanyahu zou aanhouden

Frankrijk zegt nog niet of het Netanyahu zou aanhouden

PARIJS (ANP/RTR) - Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken wil nog niet zeggen of de Israëlische premier Benjamin Netanyahu wordt opgepakt als hij voet zet op Franse bodem. "Dit punt is juridisch complex, dus daar kan ik vandaag geen reactie op geven", zei woordvoerder Christophe Lemoine tijdens een persconferentie.

Het Internationaal Strafhof in Den Haag heeft deze donderdag een aanhoudingsbevel uitgevaardigd tegen Netanyahu. Dat betekent dat landen die zijn aangesloten bij het hof, waaronder Frankrijk, hem in principe moeten arresteren. Frankrijk zal zich houden aan de statuten van het hof, zei Lemoine, maar wat dat concreet inhoudt, liet hij in het midden.

Het ICC vaardigde ook aanhoudingsbevelen uit voor de Israëlische oud-minister van Defensie Yoav Gallant en de Hamasleider Mohammed Deif. Van die laatste is onduidelijk of hij nog in leven is. Israël zegt hem gedood te hebben.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Israël betreurt doden bij aanval op kerk in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei donderdag te betreuren dat er doden zijn gevallen bij een aanval op de enige katholieke kerk in Gaza.

19 minuten geleden
Witte Huis: Trump heeft onschuldige aandoening aan beenaders

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is gediagnosticeerd met een chronische, maar onschuldige aderaandoening, meldde het Witte Huis donderdag. Trump liet zich medisch onderzoeken omdat zijn benen waren gezwollen.

2 uur geleden
Tomorrowland gaat in de nacht nieuw podium bouwen

BOOM (ANP) - Op het festivalterrein van Tomorrowland in het Belgische Boom wordt hard doorgewerkt om vrijdag een nieuw hoofdpodium te hebben staan. In een persconferentie stelde de festivalorganisatie dat er de hele nacht wordt doorgebouwd. Woensdagavond ontstond er op het festival een brand die het hele hoofdpodium heeft verwoest.

3 uur geleden
Slovenië weigert twee extreemrechtse ministers Israël

LJUBLJANA (ANP/AFP) - Slovenië weigert twee extreemrechtse ministers uit Israël voortaan de toegang tot het land door hun rol bij het geweld tegen Palestijnen. Volgens de Sloveense autoriteiten is dat een nieuwe stap binnen de Europese Unie, melden Sloveense media.

5 uur geleden
Voorrang voor Oekraïne laat andere landen op Patriots wachten

BERN (ANP) - De voorrang die Oekraïne nu krijgt bij de aanschaf van Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingssystemen vraagt meer geduld van andere gegadigden. Zo heeft Zwitserland te horen gekregen dat zijn bestelling vertraging oploopt.

7 uur geleden
Belgische media: dancefestival Tomorrowland gaat door

BOOM (ANP) - Het Belgische dancefestival Tomorrowland gaat definitief door, ondanks een brand die het hoofdpodium verwoestte. Dat melden Belgische media donderdagmiddag.

7 uur geleden
VRT: organisatie Tomorrowland bouwt nieuw hoofdpodium

BOOM (ANP) - De organisatie van het Belgische festival Tomorrowland is bezig om een nieuw hoofdpodium te bouwen, nadat het oorspronkelijke podium woensdag werd verwoest door een brand. Dat meldt de VRT op basis van een e-mail aan de artiesten die vrijdag op de line-up van het dancefestival staan.

8 uur geleden