
Frankrijk zegt meer pantserwagens en tanks toe aan Oekraïne
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk gaat meer lichte tanks en pantserwagens leveren aan Oekraïne. Dat heeft president Emmanuel Macron zondagavond bekendgemaakt in een gezamenlijke verklaring met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky.
De twee presidenten spraken elkaar zondag in Parijs tijdens een werkdiner waarbij volgens een woordvoerder van Macron de Franse steun op militair en humanitair vlak op het programma stond. De Fransen zullen bij de levering van het militaire materieel ook een training geven aan Oekraïense soldaten.
Macron en Zelensky riepen in hun verklaring ook op tot nieuwe sancties tegen Rusland "om het vermogen van dat land de illegale oorlog voort te zetten af te zwakken."
Meer uit Buitenland
MADRID/ROME (ANP) - Ook Spanje en Italië willen met gevechtsvliegtuigen bijdragen aan de nieuwe NAVO-missie die de oostflank van de alliantie moet beschermen tegen onder meer Russische drones, melden lokale media. Beide NAVO-landen zouden twee Eurofighters willen sturen en Spanje zou er een tankvliegtuig bij willen doen.
7 minuten geledenMADRID (ANP) - Spanje doet niet mee aan het Eurovisie Songfestival als Israël mag meedoen "terwijl het bloedbad in Gaza voortduurt". Dat heeft de raad van bestuur van de Spaanse omroep RTVE dinsdag besloten. Het besluit komt niet onverwacht, nadat eerder de Spaanse minister van Cultuur al zijn twijfels had geuit over de Spaanse deelname.
10 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse politie heeft op meerdere plekken in het land invallen gedaan in een onderzoek naar een vermoedelijk extreemrechtse groep. De invallen vonden volgens de autoriteiten plaats in de aan Nederland grenzende deelstaten Nedersaksen en Noordrijn-Westfalen en in Baden-Württemberg, dat verder naar het zuiden ligt.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De schending van het Poolse luchtruim door Russische drones vorige week was "een opzettelijke daad van Rusland om angst te zaaien", zei de Poolse minister Ignacy Niemczycki (Europese Zaken) dinsdag. Het ging om negentien drones waarvan sommige vanuit Belarus zijn gelanceerd, zei hij voor het begin van de vergadering met EU-ministers.
46 minuten geledenGENEVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft de Israëlische aanval op Hamas in Qatar veroordeeld. Dat deed hij bij het begin van het spoeddebat over het onderwerp in de VN-Mensenrechtenraad.
58 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het herstel van de ozonlaag verloopt voorspoedig, stelt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) tevreden vast. Het gat in de beschermende laag, die de uv-straling van de zon dempt en daarmee essentieel is voor iedereen op aarde, was vorig jaar aanzienlijk kleiner dan in de jaren daarvoor. Dat komt op de korte termijn deels door natuurlijke schommelingen, maar op de lange termijn is het vooral te danken aan internationale afspraken over het uitfaseren van stoffen als cfk's.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zijn er sinds het begin van september meer dan 3500 Russische drones afgevuurd op het land. Net als bijna 190 raketten, schrijft Zelensky op X. Ook in de nacht van maandag op dinsdag vonden er aanvallen plaats. Onder andere in Zaporizja en de regio Mykolajiv, in het zuiden van het land.
1 uur geleden