Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk zag flinke toename sterfgevallen tijdens hittegolf

Frankrijk zag flinke toename sterfgevallen tijdens hittegolf

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Het aantal sterfgevallen in Frankrijk is flink gestegen tijdens de week waarin het land werd geteisterd door een hevige hittegolf. Gezondheidsdienst Santé publique France sprak over "een stijging van 29,1 procent, wat neerkomt op 2025 sterfgevallen meer dan in de voorgaande week". De dienst erkende dat het daadwerkelijke aantal sterfgevallen vermoedelijk nog hoger uitvalt.

Tijdens de week van 22 juni stegen de temperaturen op veel plekken in Frankrijk tot boven de 40 graden. Dat ontregelde het openbare leven. Scholen gingen dicht en treinen vielen uit. Uit de cijfers van de dienst komen aanzienlijke regionale verschillen naar voren. Zo viel het sterftecijfer in de regio Parijs ongeveer 62 procent hoger uit.

De hogere sterfte bleek vooral mensen van gevorderde leeftijd te raken. "Hoewel we een duidelijke stijging zien onder 45- tot 64-jarigen, vormen mensen van 65 jaar en ouder het grootste aandeel in het aantal overlijdens." Relatief veel mensen overleden thuis. In de politiek klinkt de kritiek dat het land onvoldoende was voorbereid op de hitte en mogelijk wordt komende maandag gestemd over een motie van wantrouwen tegen de regering.

Nederland en België

Ook andere Europese landen, waaronder Nederland, kregen vorige maand te maken met hitte. De autoriteiten in België maakten donderdag bekend dat tussen 18 juni en maandag 29 juni een oversterfte is vastgesteld van 39 procent. Dat komt neer op 1222 aanvullende sterfgevallen. 530 van de overleden personen waren 85 jaar of ouder.

In Nederland waren er tijdens de extreme hitte ongeveer 480 sterfgevallen meer dan verwacht, kwam deze week naar voren uit wekelijkse sterftecijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu. Er overleden relatief veel mensen in het zuiden en oosten van het land, waar het bijzonder warm was.

Meer uit Buitenland

Poolse premier denkt dat Oekraïne spanning wil verminderen na rel

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk denkt dat buurland Oekraïne zich inzet om de gespannen relatie met Polen te verbeteren. Dat verklaarde hij na overleg tussen ministers van Buitenlandse Zaken uit de landen.

39 minuten geleden
Justitie: bomaanslag Monaco was waarschijnlijk geen eenmansactie

MONACO (ANP/AFP) - De bomaanslag in Monaco van afgelopen maandag was waarschijnlijk geen eenmansactie. "Het lijkt erop dat de persoon die het explosief plaatste niet alleen handelde", zei de plaatsvervangend openbaar aanklager Morgan Raymond tijdens een persconferentie. Er is een internationale klopjacht gaande naar een 39-jarige Oekraïense vrouw, vooralsnog de enige verdachte. De politie doet nog onderzoek naar mogelijke handlangers of opdrachtgevers van de aanslag.

1 uur geleden
Interpol zoekt Oekraïense vrouw (39) na bomaanslag Monaco

MONACO (ANP) - Interpol is na de bomaanslag in Monaco afgelopen maandag op zoek naar de 39-jarige Anastasiia Berezovska. De internationale politieorganisatie heeft voor de Oekraïense verdachte een internationaal opsporingsverzoek uitgevaardigd en gepubliceerd, een zogenoemde red notice. Meerdere media meldden dat ze eerder deze week in Duitsland is gespot, waar ze volgens Le Parisien ook woont.

2 uur geleden
Zelensky: reddingsoperaties in Kyiv gaan door na Russische aanval

KYIV (ANP) - De reddingsoperaties in Kyiv gaan door na de grote Russische aanval donderdag op de Oekraïense hoofdstad. Dat meldt de Oekraïense president Zelensky op X. "Hulpverleners hebben al een aanzienlijk deel van het puin kunnen ruimen, maar er worden nog tien mensen vermist", schrijft hij.

3 uur geleden
Eerste publieke optreden bevelhebber Iraanse Garde sinds oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De bevelhebber van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ahmad Vahidi, is voor het eerst sinds de oorlog tegen de VS en Israël in het openbaar verschenen. Hij bracht in de Iraanse hoofdstad Teheran een eerbetoon aan de overleden ayatollah Ali Khamenei.

5 uur geleden
Doden in Oekraïne na nieuwe Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Nachtelijke Russische aanvallen hebben in Oekraïne opnieuw levens gekost, melden de autoriteiten. Vier mensen kwamen om en zeker tien personen raakten gewond.

5 uur geleden
Krant: onderzoek naar schade in Brussel na groot VS-feest

BRUSSEL (ANP) - In België wordt onderzocht of een groot feest van de Amerikaanse ambassadeur Bill White schade heeft veroorzaakt aan het Koninklijk Museum voor Kunst en Geschiedenis in Brussel. Dat schrijft de krant Het Nieuwsblad, dat over informatie beschikt dat op meerdere plekken beschadigingen zijn vastgesteld.

5 uur geleden