Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wint op WK na moeizaam begin van Australië

Frankrijk wint op WK na moeizaam begin van Australië

DOHA (ANP) - Na een wat stroef begin heeft Frankrijk het eerste duel op het wereldkampioenschap voetbal in Qatar tegen Australië gewonnen. Het werd 4-1 voor de titelverdediger, die aanvankelijk nog wel op achterstand was gekomen. Frankrijk werd vier jaar geleden in Rusland wereldkampioen, door in de finale Kroatië te verslaan.

Na amper 10 minuten zette Craig Goodwin, oud-speler van Sparta Rotterdam, Australië verrassend op voorsprong. Hij scoorde na een voorzet van Mathew Leckie. In een poging de assist te voorkomen raakte de Franse verdediger Lucas Hernández dusdanig geblesseerd dat hij meteen van het veld moest, bij de toch al zo door tegenslagen achtervolgde formatie van bondscoach Didier Deschamps.

Zo speelde Olivier Giroud in de spits bij Frankrijk. De geroutineerde aanvaller van AC Milan verving topschutter en Gouden Bal-winnaar Karim Benzema, die vanwege een blessure inmiddels definitief is afgehaakt. Frankrijk mist in Qatar ook Paul Pogba, N'Golo Kanté, Presnel Kimpembe en Christopher Nkunku.

Rap doelpuntenverloop

De veerkracht bij de wereldkampioen liet echter niet te wensen over. Halverwege leidde de favoriet met 2-1. Adrien Rabiot kopte de 1-1 binnen na een voorzet van Theo Hernández, broer en vervanger van Lucas. Giroud (36) zette Frankrijk op voorsprong, nadat Rabiot de bal had breed gelegd. Op jacht naar de gelijkmaker raakte Jackson Irvine namens Australië vervolgens nog de paal.

Na de hervatting verhoogde Frankrijk het tempo. Het overwicht leidde na ruim een uur tot de 3-1. Kylian Mbappé kopte in na een voorzet van Ousmane Dembélé. Met zijn tweede van de dag zorgde Giroud vervolgens voor 4-1, nu was de assist van Mbappé.

Uitslag Denemarken - Tunesië

Eerder op de dag speelde in deze groep Denemarken gelijk tegen Tunesië, 0-0.

Meer uit Voetbal

Gakpo 'enkele weken' niet beschikbaar bij Liverpool

MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.

9 uur geleden
Twee drinkpauzes bij alle wedstrijden van het WK voetbal 2026

ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.

11 uur geleden
Salah niet in selectie Liverpool voor CL-duel met Internazionale

LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.

14 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

14 uur geleden
Ajax tegen Qarabag zonder Sutalo, Taylor en Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.

14 uur geleden
Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

15 uur geleden
Twee wedstrijden schorsing voor Fortuna-speler Hubner

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.

16 uur geleden