Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wint op WK na moeizaam begin van Australië

Frankrijk wint op WK na moeizaam begin van Australië

DOHA (ANP) - Na een wat stroef begin heeft Frankrijk het eerste duel op het wereldkampioenschap voetbal in Qatar tegen Australië gewonnen. Het werd 4-1 voor de titelverdediger, die aanvankelijk nog wel op achterstand was gekomen. Frankrijk werd vier jaar geleden in Rusland wereldkampioen, door in de finale Kroatië te verslaan.

Na amper 10 minuten zette Craig Goodwin, oud-speler van Sparta Rotterdam, Australië verrassend op voorsprong. Hij scoorde na een voorzet van Mathew Leckie. In een poging de assist te voorkomen raakte de Franse verdediger Lucas Hernández dusdanig geblesseerd dat hij meteen van het veld moest, bij de toch al zo door tegenslagen achtervolgde formatie van bondscoach Didier Deschamps.

Zo speelde Olivier Giroud in de spits bij Frankrijk. De geroutineerde aanvaller van AC Milan verving topschutter en Gouden Bal-winnaar Karim Benzema, die vanwege een blessure inmiddels definitief is afgehaakt. Frankrijk mist in Qatar ook Paul Pogba, N'Golo Kanté, Presnel Kimpembe en Christopher Nkunku.

Rap doelpuntenverloop

De veerkracht bij de wereldkampioen liet echter niet te wensen over. Halverwege leidde de favoriet met 2-1. Adrien Rabiot kopte de 1-1 binnen na een voorzet van Theo Hernández, broer en vervanger van Lucas. Giroud (36) zette Frankrijk op voorsprong, nadat Rabiot de bal had breed gelegd. Op jacht naar de gelijkmaker raakte Jackson Irvine namens Australië vervolgens nog de paal.

Na de hervatting verhoogde Frankrijk het tempo. Het overwicht leidde na ruim een uur tot de 3-1. Kylian Mbappé kopte in na een voorzet van Ousmane Dembélé. Met zijn tweede van de dag zorgde Giroud vervolgens voor 4-1, nu was de assist van Mbappé.

Uitslag Denemarken - Tunesië

Eerder op de dag speelde in deze groep Denemarken gelijk tegen Tunesië, 0-0.

Meer uit Voetbal

Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

1 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

2 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

2 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

3 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

5 uur geleden
KNVB: stadionverbod van 9 maanden voor fans met gezichtsbedekking

ZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.

5 uur geleden
PSV: kampioenschap van nooit eerder vertoonde soevereiniteit

EINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.

5 uur geleden