Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wint op WK na moeizaam begin van Australië

Frankrijk wint op WK na moeizaam begin van Australië

DOHA (ANP) - Na een wat stroef begin heeft Frankrijk het eerste duel op het wereldkampioenschap voetbal in Qatar tegen Australië gewonnen. Het werd 4-1 voor de titelverdediger, die aanvankelijk nog wel op achterstand was gekomen. Frankrijk werd vier jaar geleden in Rusland wereldkampioen, door in de finale Kroatië te verslaan.

Na amper 10 minuten zette Craig Goodwin, oud-speler van Sparta Rotterdam, Australië verrassend op voorsprong. Hij scoorde na een voorzet van Mathew Leckie. In een poging de assist te voorkomen raakte de Franse verdediger Lucas Hernández dusdanig geblesseerd dat hij meteen van het veld moest, bij de toch al zo door tegenslagen achtervolgde formatie van bondscoach Didier Deschamps.

Zo speelde Olivier Giroud in de spits bij Frankrijk. De geroutineerde aanvaller van AC Milan verving topschutter en Gouden Bal-winnaar Karim Benzema, die vanwege een blessure inmiddels definitief is afgehaakt. Frankrijk mist in Qatar ook Paul Pogba, N'Golo Kanté, Presnel Kimpembe en Christopher Nkunku.

Rap doelpuntenverloop

De veerkracht bij de wereldkampioen liet echter niet te wensen over. Halverwege leidde de favoriet met 2-1. Adrien Rabiot kopte de 1-1 binnen na een voorzet van Theo Hernández, broer en vervanger van Lucas. Giroud (36) zette Frankrijk op voorsprong, nadat Rabiot de bal had breed gelegd. Op jacht naar de gelijkmaker raakte Jackson Irvine namens Australië vervolgens nog de paal.

Na de hervatting verhoogde Frankrijk het tempo. Het overwicht leidde na ruim een uur tot de 3-1. Kylian Mbappé kopte in na een voorzet van Ousmane Dembélé. Met zijn tweede van de dag zorgde Giroud vervolgens voor 4-1, nu was de assist van Mbappé.

Uitslag Denemarken - Tunesië

Eerder op de dag speelde in deze groep Denemarken gelijk tegen Tunesië, 0-0.

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

19 minuten geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

2 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

2 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

3 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

4 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

4 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

6 uur geleden