Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wint op WK na moeizaam begin van Australië

Frankrijk wint op WK na moeizaam begin van Australië

DOHA (ANP) - Na een wat stroef begin heeft Frankrijk het eerste duel op het wereldkampioenschap voetbal in Qatar tegen Australië gewonnen. Het werd 4-1 voor de titelverdediger, die aanvankelijk nog wel op achterstand was gekomen. Frankrijk werd vier jaar geleden in Rusland wereldkampioen, door in de finale Kroatië te verslaan.

Na amper 10 minuten zette Craig Goodwin, oud-speler van Sparta Rotterdam, Australië verrassend op voorsprong. Hij scoorde na een voorzet van Mathew Leckie. In een poging de assist te voorkomen raakte de Franse verdediger Lucas Hernández dusdanig geblesseerd dat hij meteen van het veld moest, bij de toch al zo door tegenslagen achtervolgde formatie van bondscoach Didier Deschamps.

Zo speelde Olivier Giroud in de spits bij Frankrijk. De geroutineerde aanvaller van AC Milan verving topschutter en Gouden Bal-winnaar Karim Benzema, die vanwege een blessure inmiddels definitief is afgehaakt. Frankrijk mist in Qatar ook Paul Pogba, N'Golo Kanté, Presnel Kimpembe en Christopher Nkunku.

Rap doelpuntenverloop

De veerkracht bij de wereldkampioen liet echter niet te wensen over. Halverwege leidde de favoriet met 2-1. Adrien Rabiot kopte de 1-1 binnen na een voorzet van Theo Hernández, broer en vervanger van Lucas. Giroud (36) zette Frankrijk op voorsprong, nadat Rabiot de bal had breed gelegd. Op jacht naar de gelijkmaker raakte Jackson Irvine namens Australië vervolgens nog de paal.

Na de hervatting verhoogde Frankrijk het tempo. Het overwicht leidde na ruim een uur tot de 3-1. Kylian Mbappé kopte in na een voorzet van Ousmane Dembélé. Met zijn tweede van de dag zorgde Giroud vervolgens voor 4-1, nu was de assist van Mbappé.

Uitslag Denemarken - Tunesië

Eerder op de dag speelde in deze groep Denemarken gelijk tegen Tunesië, 0-0.

Meer uit Voetbal

Britse media: Salah weer terug in wedstrijdselectie Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.

12 uur geleden
De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

16 uur geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

20 uur geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

20 uur geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

21 uur geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

1 dag geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

1 dag geleden