Frankrijk wint op WK na moeizaam begin van Australië
DOHA (ANP) - Na een wat stroef begin heeft Frankrijk het eerste duel op het wereldkampioenschap voetbal in Qatar tegen Australië gewonnen. Het werd 4-1 voor de titelverdediger, die aanvankelijk nog wel op achterstand was gekomen. Frankrijk werd vier jaar geleden in Rusland wereldkampioen, door in de finale Kroatië te verslaan.
Na amper 10 minuten zette Craig Goodwin, oud-speler van Sparta Rotterdam, Australië verrassend op voorsprong. Hij scoorde na een voorzet van Mathew Leckie. In een poging de assist te voorkomen raakte de Franse verdediger Lucas Hernández dusdanig geblesseerd dat hij meteen van het veld moest, bij de toch al zo door tegenslagen achtervolgde formatie van bondscoach Didier Deschamps.
Zo speelde Olivier Giroud in de spits bij Frankrijk. De geroutineerde aanvaller van AC Milan verving topschutter en Gouden Bal-winnaar Karim Benzema, die vanwege een blessure inmiddels definitief is afgehaakt. Frankrijk mist in Qatar ook Paul Pogba, N'Golo Kanté, Presnel Kimpembe en Christopher Nkunku.
Rap doelpuntenverloop
De veerkracht bij de wereldkampioen liet echter niet te wensen over. Halverwege leidde de favoriet met 2-1. Adrien Rabiot kopte de 1-1 binnen na een voorzet van Theo Hernández, broer en vervanger van Lucas. Giroud (36) zette Frankrijk op voorsprong, nadat Rabiot de bal had breed gelegd. Op jacht naar de gelijkmaker raakte Jackson Irvine namens Australië vervolgens nog de paal.
Na de hervatting verhoogde Frankrijk het tempo. Het overwicht leidde na ruim een uur tot de 3-1. Kylian Mbappé kopte in na een voorzet van Ousmane Dembélé. Met zijn tweede van de dag zorgde Giroud vervolgens voor 4-1, nu was de assist van Mbappé.
Uitslag Denemarken - Tunesië
Eerder op de dag speelde in deze groep Denemarken gelijk tegen Tunesië, 0-0.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
4 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
5 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
5 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
6 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
16 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
16 uur geleden