 
                    Frankrijk wint op WK na moeizaam begin van Australië
DOHA (ANP) - Na een wat stroef begin heeft Frankrijk het eerste duel op het wereldkampioenschap voetbal in Qatar tegen Australië gewonnen. Het werd 4-1 voor de titelverdediger, die aanvankelijk nog wel op achterstand was gekomen. Frankrijk werd vier jaar geleden in Rusland wereldkampioen, door in de finale Kroatië te verslaan.
Na amper 10 minuten zette Craig Goodwin, oud-speler van Sparta Rotterdam, Australië verrassend op voorsprong. Hij scoorde na een voorzet van Mathew Leckie. In een poging de assist te voorkomen raakte de Franse verdediger Lucas Hernández dusdanig geblesseerd dat hij meteen van het veld moest, bij de toch al zo door tegenslagen achtervolgde formatie van bondscoach Didier Deschamps.
Zo speelde Olivier Giroud in de spits bij Frankrijk. De geroutineerde aanvaller van AC Milan verving topschutter en Gouden Bal-winnaar Karim Benzema, die vanwege een blessure inmiddels definitief is afgehaakt. Frankrijk mist in Qatar ook Paul Pogba, N'Golo Kanté, Presnel Kimpembe en Christopher Nkunku.
Rap doelpuntenverloop
De veerkracht bij de wereldkampioen liet echter niet te wensen over. Halverwege leidde de favoriet met 2-1. Adrien Rabiot kopte de 1-1 binnen na een voorzet van Theo Hernández, broer en vervanger van Lucas. Giroud (36) zette Frankrijk op voorsprong, nadat Rabiot de bal had breed gelegd. Op jacht naar de gelijkmaker raakte Jackson Irvine namens Australië vervolgens nog de paal.
Na de hervatting verhoogde Frankrijk het tempo. Het overwicht leidde na ruim een uur tot de 3-1. Kylian Mbappé kopte in na een voorzet van Ousmane Dembélé. Met zijn tweede van de dag zorgde Giroud vervolgens voor 4-1, nu was de assist van Mbappé.
Uitslag Denemarken - Tunesië
Eerder op de dag speelde in deze groep Denemarken gelijk tegen Tunesië, 0-0.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC kan de komende maanden geen beroep doen op Youssef El Kachati. De 25-jarige spits heeft donderdag een polsblessure opgelopen in het gewonnen bekerduel met Rijnsburgse Boys (2-3).
41 minuten geledenNYON (ANP/DPA) - De Champions League-finale lijkt in 2028 opnieuw te worden gespeeld in de Allianz Arena van Bayern München. Geen enkel ander stadion heeft zich voor de deadline van eerder deze maand gemeld als geschikte kandidaat, meldt de Europese voetbalbond UEFA. De Champions League-finale van dit jaar tussen Paris Saint-Germain en Internazionale (5-0) was ook al in München.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse voetbalbond heeft 149 scheidsrechters geschorst die worden verdacht van illegaal gokken. Ze moeten acht tot twaalf maanden toekijken, heeft de tuchtcommissie van de bond TFF besloten. Naar drie anderen loopt nog een onderzoek.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil niet zeggen of zijn aanvoerder Sem Steijn tegen FC Volendam terugkeert in de basis. "Hij zit in de selectie", zei een glimlachende Van Persie bij de persconferentie in De Kuip in aanloop naar de wedstrijd van zaterdag tussen Feyenoord en FC Volendam.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ moet het ook in het uitduel met Sparta Rotterdam zondag nog doen zonder aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder kan na zijn voetblessure weer bijna met de groep meetrainen, maar is nog niet wedstrijdfit. Dat zegt trainer Maarten Martens op de website van de Alkmaarders.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona ontvangt volgende week vrijdag tijdens een open training voor het eerst weer fans in het verbouwde stadion Camp Nou. Er worden zo'n 23.000 mensen verwacht tijdens de "operationele test" voor de uiteindelijke echte heropening. De bouwwerkzaamheden begonnen ruim twee jaar geleden en liepen veel vertraging op.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Ryan Gravenberch is dicht bij zijn rentree bij het kwakkelende Liverpool. De international van het Nederlands elftal miste de afgelopen drie wedstrijden, maar heeft weer meegetraind en lijkt zaterdag te kunnen spelen tegen Aston Villa. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens zijn voorbeschouwende persconferentie.
5 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            