Frankrijk wint ook van Ierland (2-0) en leidt in poule Oranje
PARIJS (ANP) - Het Franse voetbalelftal heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de EK-kwalificatie gewonnen en leidt nu in groep B, waarin ook Nederland zit, met de maximale 15 punten. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps won in stadion Parc de Princes in Parijs met 2-0 van Ierland, dat al zijn derde nederlaag leed.
Aurélien Tchouaméni opende de score in de 19e minuut. Hij kreeg de bal aangeschoven door aanvoerder Kylian Mbappé en haalde van grote afstand hard uit. De Ierse keeper Gavin Bazunu had het nakijken. De Franse ploeg verdubbelde kort na rust de voorsprong dankzij invaller Marcus Thuram. Hij pikte de bal op na een afgeweerd schot van Mbappé en mikte raak vanuit de draai. Het was zijn eerste interlandgoal.
WK-finalist Frankrijk controleerde en domineerde het vervolg van de wedstrijd en creëerde ook volop kansen, maar kwam niet meer tot scoren. Ousmane Dembélé was het dichtst bij de derde treffer, maar de aanvaller ramde de bal op de paal.
Ondanks een doelpunt van voormalig FC Twente-speler Vaclav Cerny heeft Tsjechië op eigen veld niet kunnen winnen van Albanië (1-1). Daardoor blijven de verschillen klein in groep E. Tsjechië staat met 8 punten uit vier duels nog wel bovenaan, maar Albanië (7), Polen (6) en Moldavië (5) hebben slechts een kleine achterstand.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Bondscoach Sebastián Beccacece van Ecuador heeft zijn ontslag aangekondigd na de nederlaag van 2-0 tegen Mexico in de zestiende finales van het WK voetbal. De 45-jarige trainer zei dat hij graag was doorgegaan, maar dat hij zijn beloftes niet heeft kunnen waarmaken. "Ik denk niet dat we de prestatie die we beloofd hadden, hebben kunnen leveren: er het beste WK ooit van maken. Vandaag is het mijn beurt om afscheid te nemen", zei Beccacece.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Als de Verenigde Staten het WK voetbal winnen, stuurt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA een voetbal naar de maan. Dat zei de topman van het agentschap, Jared Isaacman, op een persconferentie. "We gaan de bal daar brengen. Het is een beetje motivatie voor de Amerikaanse ploeg", zei hij. "Klaar de klus dus, Team USA."
4 uur geledenATHENE (ANP) - Panathinaikos heeft de komst van Stefan de Vrij bevestigd. De verdediger en 79-voudig international heeft een contract getekend van een jaar, meldde de Griekse voetbalclub op zijn website.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de hoop om als één van de drie gastlanden van het WK voetbal te stunten levend gehouden. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre won in de zestiende finales in een uitzinnig en volledig gevuld Mexico City Stadium overtuigend met 2-0 van Ecuador. Mexico is al sinds 2013 ongeslagen in het iconische stadion waar in 1970 en in 1986 de WK-finale werd gespeeld.
8 uur geledenCOVENTRY (ANP/AFP) - Frank Lampard blijft de trainer van Coventry City. De 48-jarige oud-international van Engeland heeft een contractverlenging getekend tot 2029 bij de club waarmee hij promoveerde naar de Premier League.
15 uur geleden