Frankrijk wint ook van Ierland (2-0) en leidt in poule Oranje
PARIJS (ANP) - Het Franse voetbalelftal heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de EK-kwalificatie gewonnen en leidt nu in groep B, waarin ook Nederland zit, met de maximale 15 punten. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps won in stadion Parc de Princes in Parijs met 2-0 van Ierland, dat al zijn derde nederlaag leed.
Aurélien Tchouaméni opende de score in de 19e minuut. Hij kreeg de bal aangeschoven door aanvoerder Kylian Mbappé en haalde van grote afstand hard uit. De Ierse keeper Gavin Bazunu had het nakijken. De Franse ploeg verdubbelde kort na rust de voorsprong dankzij invaller Marcus Thuram. Hij pikte de bal op na een afgeweerd schot van Mbappé en mikte raak vanuit de draai. Het was zijn eerste interlandgoal.
WK-finalist Frankrijk controleerde en domineerde het vervolg van de wedstrijd en creëerde ook volop kansen, maar kwam niet meer tot scoren. Ousmane Dembélé was het dichtst bij de derde treffer, maar de aanvaller ramde de bal op de paal.
Ondanks een doelpunt van voormalig FC Twente-speler Vaclav Cerny heeft Tsjechië op eigen veld niet kunnen winnen van Albanië (1-1). Daardoor blijven de verschillen klein in groep E. Tsjechië staat met 8 punten uit vier duels nog wel bovenaan, maar Albanië (7), Polen (6) en Moldavië (5) hebben slechts een kleine achterstand.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 dag geleden