Frankrijk wil onderzoek naar ''misdaad'' tegen Navalni
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk noemt wat de Russische corruptiebestrijder en politicus Aleksej Navalni is overkomen "een misdaad" en eist "snel een transparant onderzoek". Dit heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken in Parijs naar buiten gebracht. "Frankrijk is erg bezorgd over deze criminele daad tegen een belangrijke figuur in de Russische politiek".
Navalni werd afgelopen donderdag onwel in een vliegtuig op weg van Tomsk naar Moskou. Hij verloor het bewustzijn en is niet meer bijgekomen. Na een paar dagen behandeling in het oosten van Rusland is hij naar een Berlijns ziekenhuis overgebracht. Daar hebben artsen gezegd dat er aanwijzingen zijn dat Navalni mogelijk is vergiftigd, zoals Navalni's familie en medestanders claimen. Volgens Russische artsen wees de eerste diagnose op een zeldzame stofwisselingskwaal en is de conclusie dat hij door gif van buitenaf ziek zou zijn geworden voorbarig.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
13 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
9 uur geleden