Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wil noodtoestand verlengen tot 24 juli

Frankrijk wil noodtoestand verlengen tot 24 juli

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Frankrijk zal de noodtoestand om het coronavirus te bestrijden met twee maanden verlengen tot 24 juli. De regering heeft zaterdag in Parijs overeenstemming bereikt over een wetsvoorstel hierover. Dat heeft minister van Volksgezondheid Olivier Véran zaterdag gezegd.

Het voorstel wordt maandag aan het parlement voorgelegd. Het opheffen van de noodtoestand die begon op 24 maart zou "voorbarig" zijn en zal "het risico op een uitbraak" weer groter maken, aldus de minister.

De wet is bedoeld om juridische steun te geven aan de plannen van regeringsleider Édouard Philippe voor de geleidelijke versoepeling van de strenge coronamaatregelen. Zo wil Frankrijk het dragen van mondkapjes in het openbaar vervoer vanaf 11 mei verplicht stellen. Winkels zouden vanaf deze datum weer open mogen gaan. Restaurants en cafés blijven tot nader order gesloten. Ook stranden blijven voorlopig taboe voor bezoekers en sporters.

"We zullen een tijdje met het virus moeten leven," zei Véran. Frankrijk is zwaar getroffen door het nieuwe coronavirus. Tot nu toe zijn meer dan 24.500 mensen in het land eraan bezweken.

Meer uit Buitenland

Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

59 minuten geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

2 uur geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

2 uur geleden
Ebolabesmetting gemeld op honderden kilometers van uitbraakgebied

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.

4 uur geleden
Britse regering geeft stukken vrij rond oud-prins Andrew

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.

4 uur geleden
Recordaantal klimmers bereikt top Mount Everest vanuit Nepal

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.

5 uur geleden
Nog geen akkoord over EU-terugkeerregeling afgewezen asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.

5 uur geleden