Frankrijk wil nog meer nieuwe kerncentrales
PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk wil meer nieuwe kerncentrales bouwen dan eerder gepland. De vraag of dat haalbaar is, heeft energieminister Agnès Pannier-Runacher bij de energiesector neergelegd, zei ze in zakenkrant Les Echos.
Eerder zei Frankrijk al aan maximaal veertien nieuwe kerncentrales te denken, zes geplande en mogelijk nog acht. Maar nu wil het land er dus nog meer. "Ik heb de sector duidelijk gevraagd: kunnen jullie meer dan veertien reactoren bouwen tot 2050?" Pas als die vraag beantwoord is, wil Pannier-Runacher verder kijken. "Onze energiemix moet gebaseerd zijn op de realiteit, wetenschappelijke en industriële realiteit", aldus de minister. "We kunnen de energiemix niet alleen op ideologie baseren."
Om in 2050 CO2-neutraal te zijn is veel meer elektriciteit nodig dan nu, gaf Pannier-Runacher aan. "Ik moet de beperkingen aangeven over hoeveel energie we extra kunnen produceren met zonne-energie en windparken op zee en kernenergie, zodat het parlement de beste keuzes kan maken."
Verhogen productie
De minister heeft elektriciteitsbedrijf EDF, dat op het punt staat om weer volledig genationaliseerd te worden, al gevraagd om meer kernenergie te produceren. Daarvoor moet het nutsbedrijf kijken of de huidige kerncentrales efficiënter kunnen werken.
Frankrijk is, na de Verenigde Staten, de tweede producent van kernenergie ter wereld. Het land heeft 56 kerncentrales. Het parlement behandelt momenteel een wetsvoorstel om de procedure voor de aanleg van nieuwe kerncentrales te verkorten. Over vier jaar moet dan de bouw van de eerste nieuwe reactoren beginnen.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
4 uur geleden