
Frankrijk wil in januari beginnen met coronavaccinaties
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk wil in januari beginnen met een landelijke vaccinatiecampagne tegen het coronavirus. Parijs treft voorbereidingen en hoopt dat de vaccins dan zijn goedgekeurd en ook beschikbaar zijn, zei een regeringswoordvoerder tegen televisiezender France 2. De overheid heeft 1,5 miljard euro begroot om in 2021 vaccins te kopen.
De Franse regering is echter bezorgd dat miljoenen burgers coronavaccinaties zullen weigeren, zelfs nu een van de vaccins voor bijna 95 procent effectief lijkt te zijn. Het Amerikaanse biotechbedrijf Moderna claimde maandag 94,5 procent effectiviteit in een klinisch onderzoek met meer dan 30.000 deelnemers. Het Amerikaanse farmaceutische bedrijf Pfizer en zijn Duitse partner BioNTech meldden vorige week dat hun vaccin voor 90 procent effectief was.
Een opiniepeiling van Ipsos in september wees uit dat slechts 59 procent van de Fransen bereid is zich te laten inenten, vergeleken met 74 procent wereldwijd. "Ik vrees dat er niet genoeg Fransen zullen worden gevaccineerd", zei premier Jean Castex afgelopen weekend.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/RTR) - De nieuwe paus Leo heeft in de Sixtijnse Kapel zijn eerste mis gehouden. Hij ging voor in het gebed voor alle kardinalen, die hem donderdag in diezelfde zaal kozen als leider van de Rooms-Katholieke Kerk.
12 minuten geledenOSLO (ANP) - Ook de Verenigde Staten vinden nu dat er een staakt-het-vuren moet komen voor het overleg over het beëindigen van de oorlog van Rusland tegen Oekraïne verder kan, zeggen Noord-Europese leiders. Bovendien zouden de VS volgens hen bereid zijn tot sancties als Moskou niet instemt met een staakt-het-vuren. Oekraïne zegt al langer dat er pas te onderhandelen valt als Rusland akkoord gaat met het Amerikaanse plan voor een dertigdaags bestand.
27 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Mike Huckabee, de Amerikaanse ambassadeur in Israël, meldt dat er een nieuw mechanisme komt om humanitaire hulp te verlenen in de Gazastrook. Israël, dat al ruim twee maanden alle noodhulp blokkeert, zal geen rol spelen bij de leveringen, maar wel bij de veiligheid in het gebied. Ook Hamas zou buiten de regeling worden gehouden.
30 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Rusland heeft drones getoond tijdens de militaire parade in Moskou, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het is volgens Russische staatsmedia voor het eerst dat dergelijke technologie op deze manier is gepresenteerd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland viert dat tachtig jaar geleden nazi-Duitsland werd verslagen in de Tweede Wereldoorlog. Net als voorgaande jaren vindt de grootste militaire parade plaats in Moskou. Die optocht is inmiddels bezig in het bijzijn van president Vladimir Poetin en buitenlandse leiders.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense veiligheidsdienst zegt een spionnennetwerk te hebben ontmanteld dat werd aangestuurd door de Hongaarse staat, een lidstaat van de Europese Unie. De geheim agenten zouden in het zuidwesten van het land informatie hebben verzameld over de Oekraïense defensie.
2 uur geledenROME (ANP) - SNAP, een organisatie voor slachtoffers van seksueel misbruik in de kerk, heeft "bezorgd" gereageerd op de benoeming van Robert Prevost als paus. Volgens de organisatie heeft Prevost, die nu de naam Leo XIV heeft aangenomen, te slap opgetreden tegen misbruik.
3 uur geleden