Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wil in januari beginnen met coronavaccinaties

Frankrijk wil in januari beginnen met coronavaccinaties

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk wil in januari beginnen met een landelijke vaccinatiecampagne tegen het coronavirus. Parijs treft voorbereidingen en hoopt dat de vaccins dan zijn goedgekeurd en ook beschikbaar zijn, zei een regeringswoordvoerder tegen televisiezender France 2. De overheid heeft 1,5 miljard euro begroot om in 2021 vaccins te kopen.

De Franse regering is echter bezorgd dat miljoenen burgers coronavaccinaties zullen weigeren, zelfs nu een van de vaccins voor bijna 95 procent effectief lijkt te zijn. Het Amerikaanse biotechbedrijf Moderna claimde maandag 94,5 procent effectiviteit in een klinisch onderzoek met meer dan 30.000 deelnemers. Het Amerikaanse farmaceutische bedrijf Pfizer en zijn Duitse partner BioNTech meldden vorige week dat hun vaccin voor 90 procent effectief was.

Een opiniepeiling van Ipsos in september wees uit dat slechts 59 procent van de Fransen bereid is zich te laten inenten, vergeleken met 74 procent wereldwijd. "Ik vrees dat er niet genoeg Fransen zullen worden gevaccineerd", zei premier Jean Castex afgelopen weekend.

Meer uit Buitenland

Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

52 minuten geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

3 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

3 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

5 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

5 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

5 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

7 uur geleden