Frankrijk wil in januari beginnen met coronavaccinaties
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk wil in januari beginnen met een landelijke vaccinatiecampagne tegen het coronavirus. Parijs treft voorbereidingen en hoopt dat de vaccins dan zijn goedgekeurd en ook beschikbaar zijn, zei een regeringswoordvoerder tegen televisiezender France 2. De overheid heeft 1,5 miljard euro begroot om in 2021 vaccins te kopen.
De Franse regering is echter bezorgd dat miljoenen burgers coronavaccinaties zullen weigeren, zelfs nu een van de vaccins voor bijna 95 procent effectief lijkt te zijn. Het Amerikaanse biotechbedrijf Moderna claimde maandag 94,5 procent effectiviteit in een klinisch onderzoek met meer dan 30.000 deelnemers. Het Amerikaanse farmaceutische bedrijf Pfizer en zijn Duitse partner BioNTech meldden vorige week dat hun vaccin voor 90 procent effectief was.
Een opiniepeiling van Ipsos in september wees uit dat slechts 59 procent van de Fransen bereid is zich te laten inenten, vergeleken met 74 procent wereldwijd. "Ik vrees dat er niet genoeg Fransen zullen worden gevaccineerd", zei premier Jean Castex afgelopen weekend.
Meer uit Buitenland
SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
6 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Een Amerikaanse arts die werkt als zendeling in Congo, is positief getest op ebola nadat hij patiƫnten had behandeld in een lokaal ziekenhuis. Dat meldt Fox News op gezag van de christelijke hulporganisatie Serge. Volgens die Amerikaanse nieuwszender hebben twee andere Amerikaanse zendelingen ter plaatse, onder wie de vrouw van de besmette arts, geen symptomen. Ook zij werkten met patiƫnten. Hoe het de arts vergaat, wordt niet gemeld.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gaan scherper letten op reizigers die vanuit Congo-Kinshasa, Oeganda en Zuid-Soedan naar de Verenigde Staten komen, of daar onlangs verbleven. Dit naar aanleiding van de uitbraak van ebola in die regio.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.
7 uur geleden