Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wil extra belasting op winsten oliebedrijven verlengen

Frankrijk wil extra belasting op winsten oliebedrijven verlengen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse overheid overweegt om de extra belasting op overwinsten van olieraffinaderijen en nutsbedrijven volgend jaar te verlengen. De financiële commissie van de Nationale Vergadering, het lagerhuis van het Franse parlement, heeft daarvoor wijzigingen voorgesteld in de begrotingswet voor 2024. Dat meldde Jean-René Cazeneuve, parlementslid van de Renaissance-partij van de Franse president Emmanuel Macron, in berichten op X, het voormalige Twitter.

Frankrijk is een van de Europese landen die deze extra 'mazzeltaks' heeft ingevoerd door de forse stijging van energieprijzen na de Russische invasie van Oekraïne. Met die extra opbrengsten financiert het land de maatregelen die zijn genomen om consumenten te helpen met de hogere benzine-, diesel- en elektriciteitskosten en investeringen in energiebesparing aan te jagen. Het begrotingswetsontwerp met daarin de verlenging van de 'mazzeltaks' moet nog door het Franse parlement worden aangenomen.

De olie- en gasindustrie profiteerde vorig jaar flink van de hogere prijzen als gevolg van de oorlog in Oekraïne en veel grote olieconcerns boekten daardoor recordwinsten. Volgens de oliebedrijven werkt de extra heffing op overwinsten echter "contraproductief" doordat het minder aantrekkelijk wordt om te investeren.

Meer uit Financieel

Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

8 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

9 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

11 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

12 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

12 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

13 uur geleden
Trump wil dat luchtverkeersleiders in VS weer aan het werk gaan

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.

13 uur geleden