Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wil drie extreemrechtse groepen verbieden na onrust

Frankrijk wil drie extreemrechtse groepen verbieden na onrust

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten willen drie extreemrechtse groepen verbieden na gewelddadige demonstraties van afgelopen weekend. Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin zegt dat het onder meer gaat om de groep Division Martel. De andere twee noemde hij niet bij naam.

In Frankrijk ontstond onrust na de dood van de 16-jarige jongen Thomas, van wie de achternaam niet bekend is gemaakt. Hij is deze maand doodgestoken tijdens een vechtpartij op een dansfeest in het dorp Crépol. Het was niet direct duidelijk wat precies is voorgevallen, maar in radicaalrechtse hoek werd gesproken over "antiwit racisme".

Een honderdtal extreemrechtse activisten trok zaterdag volgens een bron bij de politie naar het nabijgelegen Romans-sur-Isère, waar sommige verdachten vandaan komen. De rechtse demonstranten zochten de confrontatie met plaatselijke jongeren. De politie moest ook zondag ingrijpen.

De Franse regering heeft opgeroepen de rust te bewaren. De woordvoerder van president Emmanuel Macron, Olivier Véran, heeft al een bezoek gebracht aan Crépol.

Meer uit Buitenland

Magyar wil Hongaarse staatsmedia aan banden leggen

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn nieuwe regering de uitzendingen van de staatsmedia wil opschorten. Hij verklaarde in een interview op de nationale radio dat de staatsmedia de afgelopen jaren veel schade hebben aangericht door propaganda van de regering van Viktor Orbán te verspreiden.

13 minuten geleden
Door Frankrijk vrijgelaten Iraniër terug in thuisland

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse staatsburger Mahdieh Esfandiari is na vrijlating uit een Franse gevangenis teruggekeerd naar Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. Het nieuws komt een week nadat Iran twee Fransen liet gaan.

37 minuten geleden
Ye stelt optreden in Frankrijk tot nader order uit

MARSEILLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West, stelt zijn optreden in Marseille tot nader order uit. De 48-jarige artiest schreef op X dat hij dit besluit had genomen "na lang nadenken en zorgvuldige overweging". Ye zou op 11 juni optreden in de Zuid-Franse havenstad.

2 uur geleden
WSJ: VS onderschepten 8 aan Iran gelinkte tankers sinds blokkade

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse marine-eenheden hebben sinds het begin van de blokkade van de Straat van Hormuz acht olietankers onderschept die Iraanse havens binnenvoeren of verlieten. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

4 uur geleden
Tien landen roepen op tot einde van vijandelijkheden in Libanon

OTTAWA (ANP) - In een gezamenlijke verklaring hebben Canada, Groot-Brittannië, Japan en zeven andere landen opgeroepen tot een "onmiddellijk einde aan de vijandelijkheden in Libanon". De landen maken zich "ernstige zorgen over de verslechterende humanitaire situatie en de crisis rond ontheemding in Libanon", aldus de verklaring die door Canada werd verspreid.

4 uur geleden
Gesanctioneerde tanker niet voorbij VS-blokkade Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP) - De door de Verenigde Staten gesanctioneerde tanker Rich Starry is woensdag teruggekeerd naar de Straat van Hormuz. Het schip had een dag eerder de Golf verlaten. Uit scheepvaartgegevens van de scheepvaartmonitor Kpler bleek dat het schip er niet in was geslaagd door een Amerikaanse blokkade te breken, die gericht is op schepen die Iraanse havens aandoen.

5 uur geleden
Leger VS doodt vier mensen bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vier mannen gedood bij een aanval op een vermoedelijk drugssmokkelschip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM).

5 uur geleden