Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wil drie extreemrechtse groepen verbieden na onrust

Frankrijk wil drie extreemrechtse groepen verbieden na onrust

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten willen drie extreemrechtse groepen verbieden na gewelddadige demonstraties van afgelopen weekend. Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin zegt dat het onder meer gaat om de groep Division Martel. De andere twee noemde hij niet bij naam.

In Frankrijk ontstond onrust na de dood van de 16-jarige jongen Thomas, van wie de achternaam niet bekend is gemaakt. Hij is deze maand doodgestoken tijdens een vechtpartij op een dansfeest in het dorp Crépol. Het was niet direct duidelijk wat precies is voorgevallen, maar in radicaalrechtse hoek werd gesproken over "antiwit racisme".

Een honderdtal extreemrechtse activisten trok zaterdag volgens een bron bij de politie naar het nabijgelegen Romans-sur-Isère, waar sommige verdachten vandaan komen. De rechtse demonstranten zochten de confrontatie met plaatselijke jongeren. De politie moest ook zondag ingrijpen.

De Franse regering heeft opgeroepen de rust te bewaren. De woordvoerder van president Emmanuel Macron, Olivier Véran, heeft al een bezoek gebracht aan Crépol.

Meer uit Buitenland

Levenslange celstraf voor dodelijke steekpartij in Mannheim

MANNHEIM (ANP/AFP/RTR) - Een Duitse rechtbank heeft een Afghaanse man veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor een dodelijke steekpartij in Mannheim. Door het geweld in mei vorig jaar stierf een agent en raakten vijf andere personen gewond.

6 minuten geleden
Netanyahu bevestigt 'intensieve operatie' in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bevestigt dat Israël in Gaza-Stad een "intensieve operatie" is begonnen, melden Israëlische media. Internationale media hebben bericht dat Israël daar een grondoffensief is begonnen.

42 minuten geleden
Israël woedend na beschuldiging van genocide

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft woedend gereageerd op een VN-onderzoekscommissie die stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het onderzoek is "vertekend en onjuist", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat oproept tot de opheffing van de commissie.

46 minuten geleden
VN-onderzoekscommissie: Israël pleegt genocide in Gaza

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het land heeft meermaals ontkend zich schuldig te maken aan genocide.

1 uur geleden
Israëlische dirigent definitief geweerd door Belgisch festival

GENT (ANP/BELGA) - Een concert met de Israëlische dirigent Lahav Shani op het Gent Festival van Vlaanderen wordt definitief geannuleerd. Dat besloot de raad van bestuur van het festival in de nacht van maandag op dinsdag. Het plan om de dirigent te weren leidde eerder tot kritiek, onder meer van de Belgische premier Bart De Wever.

1 uur geleden
Israëlische minister: Gaza staat in brand

TEL AVIV (ANP/DPA) - "Gaza staat in brand", verklaarde de Israëlische minister van Defensie Israel Katz dinsdag. Hij belooft dat Israël "niet zal opgeven of terugdeinzen voordat de missie is voltooid". Het doel is de vrijlating van gijzelaars en het verslaan van Hamas, aldus Katz.

1 uur geleden
Trump en Zelensky ontmoeten elkaar mogelijk volgende week

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontmoet volgende week waarschijnlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky, zegt de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Trump hoopt volgens hem nog op een vredesakkoord waarbij ook de Russische president Vladimir Poetin betrokken is.

1 uur geleden