Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wil drie extreemrechtse groepen verbieden na onrust

Frankrijk wil drie extreemrechtse groepen verbieden na onrust

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten willen drie extreemrechtse groepen verbieden na gewelddadige demonstraties van afgelopen weekend. Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin zegt dat het onder meer gaat om de groep Division Martel. De andere twee noemde hij niet bij naam.

In Frankrijk ontstond onrust na de dood van de 16-jarige jongen Thomas, van wie de achternaam niet bekend is gemaakt. Hij is deze maand doodgestoken tijdens een vechtpartij op een dansfeest in het dorp Crépol. Het was niet direct duidelijk wat precies is voorgevallen, maar in radicaalrechtse hoek werd gesproken over "antiwit racisme".

Een honderdtal extreemrechtse activisten trok zaterdag volgens een bron bij de politie naar het nabijgelegen Romans-sur-Isère, waar sommige verdachten vandaan komen. De rechtse demonstranten zochten de confrontatie met plaatselijke jongeren. De politie moest ook zondag ingrijpen.

De Franse regering heeft opgeroepen de rust te bewaren. De woordvoerder van president Emmanuel Macron, Olivier Véran, heeft al een bezoek gebracht aan Crépol.

Meer uit Buitenland

Australië begonnen met dag van rouw voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.

1 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

6 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

6 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

6 uur geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

8 uur geleden