Frankrijk wil coronaprik op afspraak gaan invoeren
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk voert na aanzwellende kritiek over het tempo van de vaccinatiecampagne tegen het coronavirus wijzigingen door. Minister Olivier Véran (Volksgezondheid) zei dat Fransen die in aanmerking komen voor een prik zich binnenkort op afspraak kunnen laten vaccineren.
Frankrijk is sinds eind vorig jaar een vaccinatiecampagne begonnen met coronavaccin Pfizer en BioNtech. Er klonk ontevredenheid over de traagheid van de inentingscampagne. Het land had aan het begin van dit jaar volgens het gezondheidsministerie 516 mensen ingeënt tegen het gevreesde virus. Volgens Véran was de teller maandag de 2000 gepasseerd en zal dat getal snel gaan stijgen.
Dit weekend is begonnen met het inenten van medisch personeel en verplegers van boven de 50 jaar. Minister Véran stelde dat ook brandweermannen gevaccineerd gaan worden en dat eind februari thuiswonende 75-plussers aan de beurt zijn.
Versnellen
"We gaan ook de bestellingen van het vaccin op Europees niveau versnellen", zei Véran. "Nu hebben we een aflevertempo van 500.000 doses per week voor het Pfizer-vaccin. Binnenkort, als het woensdag wordt goedgekeurd door de Europese medicijnwaakhond, zullen we maandelijks 500.000 doses van het Moderna-vaccin krijgen." Donderdag volgt een persconferentie met premier Jean Castex om verdere toelichting te geven, zei de minister.
In Frankrijk zijn volgens Véran ongeveer tien gevallen vastgesteld van de nieuwe meer besmettelijke variant van het coronavirus die voor het eerst in Groot-Brittannië werd gemeld. De variant is onder meer opgedoken in Parijs, zei Martin Hirsch, directeur van het ziekenhuissysteem in de Franse hoofdstad, tegen France 2.
Onwaarschijnlijk
Versoepelingen van de huidige coronamaatregelen zijn onwaarschijnlijk, stelde Véran, gezien het hoge aantal besmettingen. Frankrijk is met ongeveer 2,6 miljoen infecties en bijna 65.000 doden als gevolg van Covid-19 een van de zwaarst getroffen landen in Europa.
Ook buiten Frankrijk is de gemuteerde variant van het virus eerder al opgedoken. De Zwitserse autoriteiten lieten dinsdag weten dat er 28 gevallen van de 'Britse' virusvariant in het land zijn vastgesteld. In Oman en Iran is de variant ook ontdekt. In beide landen ging het om een reiziger die vanuit het Verenigd Koninkrijk kwam, meldden de autoriteiten dinsdag.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een zeldzaam schilderij van Gustav Klimt (1862-1918) is in New York verkocht voor 236,4 miljoen dollar (204,1 miljoen euro). Het werk Bildnis Elisabeth Lederer is daarmee het op een na duurste kunstwerk dat ooit werd geveild, meldt veilinghuis Sotheby's. Het duurste geveilde kunstwerk is Leonardo da Vinci's Salvator Mundi, dat in 2017 voor 450,3 miljoen dollar (388,8 miljoen euro) bij Christie's werd verkocht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Saudi-Arabië hebben tijdens een bezoek van kroonprins Mohammed bin Salman overeenkomsten getekend over de verkoop van geavanceerde Amerikaanse F-35-gevechtsvliegtuigen en samenwerking op het gebied van civiele kernenergie. Dat meldt het Witte Huis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een door het Huis van Afgevaardigden aangenomen wetsvoorstel goedgekeurd dat de vrijgave beveelt van federale dossiers over Jeffrey Epstein. De dossiers bevatten mogelijk belastend materiaal voor prominente figuren, onder wie president Donald Trump.
4 uur geledenBEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."
9 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.
9 uur geleden