Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wil actie tegen Israël bij annexatie Westoever

Frankrijk wil actie tegen Israël bij annexatie Westoever

PARIJS (ANP) - Frankrijk wil actie ondernemen als Israël delen van de Westelijke Jordaanoever gaat annexeren. Het land werkt samen met andere Europese landen aan een plan daarvoor, zegt minister Jean-Yves Le Drian van Buitenlandse Zaken.

Hij sprak woensdag in het Franse parlement. Volgens Le Drian zou een gedeeltelijke annexatie door Israël een grove schending van het internationaal recht betekenen. "De afgelopen dagen hebben we verschillende videoconferenties gehouden met Europese collega's", zegt Le Drian. Daarin ging het onder meer over een besluit tot "een gezamenlijke preventieve actie en tot een represaille", mocht Israël overgaan tot annexatie.

Annexatie van delen van de Westelijke Jordaanoever wordt voorgesteld in het Amerikaanse vredesplan voor het Midden-Oosten dat president Trump begin dit jaar presenteerde. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei eerder dat de nieuwe regering in juli zal bespreken of het zijn soevereiniteit uitbreidt.

Meer uit Buitenland

Duitsland wil sterkste krijgsmacht van Europa

BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.

12 minuten geleden
Libanon wil bestand met Israël met een maand verlengen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.

1 uur geleden
EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

2 uur geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

2 uur geleden
België koopt vijftien 'luchtafweertanks' voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.

2 uur geleden
Russische olie stroomt weer via herstelde Droezjba-leiding

KYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.

2 uur geleden
Iran: twee schepen in beslag genomen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.

3 uur geleden