Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wil actie tegen Israël bij annexatie Westoever

Frankrijk wil actie tegen Israël bij annexatie Westoever

PARIJS (ANP) - Frankrijk wil actie ondernemen als Israël delen van de Westelijke Jordaanoever gaat annexeren. Het land werkt samen met andere Europese landen aan een plan daarvoor, zegt minister Jean-Yves Le Drian van Buitenlandse Zaken.

Hij sprak woensdag in het Franse parlement. Volgens Le Drian zou een gedeeltelijke annexatie door Israël een grove schending van het internationaal recht betekenen. "De afgelopen dagen hebben we verschillende videoconferenties gehouden met Europese collega's", zegt Le Drian. Daarin ging het onder meer over een besluit tot "een gezamenlijke preventieve actie en tot een represaille", mocht Israël overgaan tot annexatie.

Annexatie van delen van de Westelijke Jordaanoever wordt voorgesteld in het Amerikaanse vredesplan voor het Midden-Oosten dat president Trump begin dit jaar presenteerde. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei eerder dat de nieuwe regering in juli zal bespreken of het zijn soevereiniteit uitbreidt.

Meer uit Buitenland

HRW: Iran pleegde massamoorden op demonstranten

TEHERAN (ANP) - De Iraanse veiligheidsdiensten pleegden massamoorden op demonstranten nadat de grote protesten in het land op 8 januari escaleerden, meldt mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. Naar schatting zijn hierbij duizenden demonstranten omgekomen, hoewel het door een internetblokkade moeilijk is een dodental vast te stellen.

2 uur geleden
Bus crasht in gebouw in Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul

SEOUL (ANP/RTR) - In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul heeft een bus een gebouw geramd. Daarbij zijn dertien gewonden gevallen, onder wie twee zwaargewonden. Dat melden persbureaus YTN TV en Yonhap.

2 uur geleden
Oud-president Yoon van Zuid-Korea veroordeeld tot 5 jaar cel

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is veroordeeld tot vijf jaar cel wegens het belemmeren van de rechtsgang. Hij zou de politie hebben tegengewerkt bij zijn arrestatie in januari 2025. Yoon riep een maand eerder kortstondig de militaire noodtoestand uit om het parlement buitenspel te zetten. Aanklagers hadden een gevangenisstraf van tien jaar tegen hem geëist.

2 uur geleden
Grote brand in achtergestelde wijk van Gangnam in Seoul

SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.

5 uur geleden
Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

6 uur geleden
Trump: internationale vredesraad voor Gazastrook is gevormd

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.

8 uur geleden
Machado: heb Trump mijn Nobelprijs aangeboden

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zei de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dat Trump van plan is de medaille te houden.

11 uur geleden