Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk weer naar de WK-finale na zege op dapper Marokko

Frankrijk weer naar de WK-finale na zege op dapper Marokko

AL KHOR (ANP) - Frankrijk staat voor het tweede WK op rij in de finale. De regerend wereldkampioen stopte in de halve eindstrijd de opmars van Marokko (2-0). Het Argentinië van sterspeler Lionel Messi is zondag de tegenstander in de eindstrijd.

Marokko strijdt zaterdag tegen Kroatië om de derde plaats. Hoe die wedstrijd ook afloopt, het kan bijna niet anders dat bondscoach Walid Regragui en zijn spelers met een trots gevoel het nieuwe jaar ingaan. Marokko in een halve finale van een WK, daar durfden zelfs de vier internationals die in Nederland zijn geboren vorige maand niet over te dromen.

Hoe voortvarend Marokko de laatste weken door het WK marcheerde, zo slecht begon het aan de halve eindstrijd. Theo Hernández scoorde al na 5 minuten voor de Fransen. De linksback was de eerste tegenstander die tegen Marokko doel trof op de eindronde in Qatar. De enige tegentreffer in de eerste vijf duels van Marokko was een eigen doelpunt van Nayef Aguerd.

Openingstreffer

Romain Saïss en Aguerd leken voldoende fit voor de halve finale. Maar Aguerd haakte in de warming-up af en Saïss moest zich al na 21 minuten laten vervangen. Noussair Mazraoui, ook al een twijfelgeval voor het duel met de Fransen, kon na de rust niet verder.

De snelle openingstreffer dwong Marokko tot een andere strijdwijze dan eerder op het WK. Niet Frankrijk maar Marokko was het meeste aan de bal in het Al Bayt-stadion, met tienduizenden fanatiek meelevende Marokkaanse fans op de tribunes. De aanvallende bedoelingen van de eerste Afrikaanse halvefinalist op een mondiale eindronde brachten ook risico's met zich mee. Olivier Giroud schoot op de paal en naast en Kylian Mbappé zag zijn inzet van de lijn gehaald door Jawad El Yamiq.

Kansen

Ook Marokko kreeg mogelijkheden in een aantrekkelijke halve finale. Sofiane Boufal had misschien wel een strafschop moeten hebben toen Hernández hem vloerde. El Yamiq raakte met een spectaculaire omhaal de paal. Marokko dwong nog meer respect af op het WK met een offensief in de tweede helft. Frankrijk wankelde af en toe maar bleef uiteindelijk overeind zonder de zieke Dayot Upamecano en Adrien Rabiot. UIteindelijk besliste de ingevallen Randal Kolo Muani met zijn eerste balcontact de wedstrijd.

Bondscoach Didier Deschamps kan als iedereen fit is bijna twee ploegen opstellen die zich met de beste landenploegen kunnen meten. Hij werd in de aanloop naar het WK al geconfronteerd met afmeldingen van Karim Benzema, Paul Pogba, N'Golo Kanté, Christopher Nkunku en Presnel Kimpembe. Lucas Hernández liep op het WK een zware knieblessure op.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

5 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

5 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

7 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

11 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

12 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

12 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

12 uur geleden