Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk weer naar de WK-finale na zege op dapper Marokko

Frankrijk weer naar de WK-finale na zege op dapper Marokko

AL KHOR (ANP) - Frankrijk staat voor het tweede WK op rij in de finale. De regerend wereldkampioen stopte in de halve eindstrijd de opmars van Marokko (2-0). Het Argentinië van sterspeler Lionel Messi is zondag de tegenstander in de eindstrijd.

Marokko strijdt zaterdag tegen Kroatië om de derde plaats. Hoe die wedstrijd ook afloopt, het kan bijna niet anders dat bondscoach Walid Regragui en zijn spelers met een trots gevoel het nieuwe jaar ingaan. Marokko in een halve finale van een WK, daar durfden zelfs de vier internationals die in Nederland zijn geboren vorige maand niet over te dromen.

Hoe voortvarend Marokko de laatste weken door het WK marcheerde, zo slecht begon het aan de halve eindstrijd. Theo Hernández scoorde al na 5 minuten voor de Fransen. De linksback was de eerste tegenstander die tegen Marokko doel trof op de eindronde in Qatar. De enige tegentreffer in de eerste vijf duels van Marokko was een eigen doelpunt van Nayef Aguerd.

Openingstreffer

Romain Saïss en Aguerd leken voldoende fit voor de halve finale. Maar Aguerd haakte in de warming-up af en Saïss moest zich al na 21 minuten laten vervangen. Noussair Mazraoui, ook al een twijfelgeval voor het duel met de Fransen, kon na de rust niet verder.

De snelle openingstreffer dwong Marokko tot een andere strijdwijze dan eerder op het WK. Niet Frankrijk maar Marokko was het meeste aan de bal in het Al Bayt-stadion, met tienduizenden fanatiek meelevende Marokkaanse fans op de tribunes. De aanvallende bedoelingen van de eerste Afrikaanse halvefinalist op een mondiale eindronde brachten ook risico's met zich mee. Olivier Giroud schoot op de paal en naast en Kylian Mbappé zag zijn inzet van de lijn gehaald door Jawad El Yamiq.

Kansen

Ook Marokko kreeg mogelijkheden in een aantrekkelijke halve finale. Sofiane Boufal had misschien wel een strafschop moeten hebben toen Hernández hem vloerde. El Yamiq raakte met een spectaculaire omhaal de paal. Marokko dwong nog meer respect af op het WK met een offensief in de tweede helft. Frankrijk wankelde af en toe maar bleef uiteindelijk overeind zonder de zieke Dayot Upamecano en Adrien Rabiot. UIteindelijk besliste de ingevallen Randal Kolo Muani met zijn eerste balcontact de wedstrijd.

Bondscoach Didier Deschamps kan als iedereen fit is bijna twee ploegen opstellen die zich met de beste landenploegen kunnen meten. Hij werd in de aanloop naar het WK al geconfronteerd met afmeldingen van Karim Benzema, Paul Pogba, N'Golo Kanté, Christopher Nkunku en Presnel Kimpembe. Lucas Hernández liep op het WK een zware knieblessure op.

Meer uit Voetbal

FIFA: alle gekwalificeerde landen zijn bij WK vrouwen onder 20

ZÜRICH (ANP) - Alle landen die zich hebben gekwalificeerd voor het wereldkampioenschap voetbal voor vrouwen onder 20 in september zullen aan het toernooi meedoen. Dat meldt een woordvoerder van wereldvoetbalbond FIFA woensdag aan het ANP. Dat zou betekenen dat de boycot door de Europese voetbalbond UEFA van alle competities van de FIFA van tafel is.

2 uur geleden
Ook Italiaanse voetbalbond niet achter herverkiezing Infantino

ROME (ANP/BELGA) - In navolging van meerdere Europese voetbalbonden heeft ook de Italiaanse bond (FIGC) aangekondigd niet achter de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino in maart te staan. De Zwitser ligt onder vuur na zijn inmiddels ingetrokken voorstel om een commerciële organisatie voor de FIFA-toernooirechten op te richten en 20 procent daarvan aan particuliere investeerders te verkopen.

5 uur geleden
Ajax-coach ziet vleugelspits Tsygankov als gewenste versterking

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is zeer gecharmeerd van Viktor Tsygankov, de buitenspeler uit Oekraïne die Ajax deze week nog wil aantrekken.

5 uur geleden
Reuters: UEFA op het punt om FIFA-boycot in te trekken

NYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA staat op het punt om de boycot van alle competities van de FIFA in te trekken. Dat meldt persbureau Reuters woensdag op basis van anonieme bronnen. De UEFA zou toezeggingen hebben gekregen van de FIFA rond het omstreden investeringsplan dat leidde tot de boycot.

6 uur geleden
Sterling aangeklaagd voor gevaarlijk rijden en bezit lachgas

LONDEN (ANP/RTR) - Voetballer Raheem Sterling is aangeklaagd voor gevaarlijk rijden, het bezit van lachgas, een onrechtmatige inhaalactie en het weigeren van een ademtest. Dat meldt een woordvoerder van de politie van Hampshire & Isle of Wight.

7 uur geleden
City betaalt 100 miljoen euro voor middenvelder Bouaddi van Lille

LILLE (ANP/AFP) - Manchester City heeft de komst van Ayyoub Bouaddi afgerond. De 18-jarige middenvelder vertrekt bij Lille en heeft zijn handtekening onder een vijfjarig contract gezet.

8 uur geleden
Feyenoord neemt na vuurwerkgeweld geen fans mee naar NEC en PEC

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord neemt geen supporters mee naar de komende uitduels met NEC en PEC Zwolle. De leiding van de club heeft deze maatregel genomen na het vuurwerkgeweld van afgelopen zondag in het uitduel met SC Cambuur, waarbij zeven fans van de thuisploeg gewond raakten.

9 uur geleden