Frankrijk weer naar de WK-finale na zege op dapper Marokko
AL KHOR (ANP) - Frankrijk staat voor het tweede WK op rij in de finale. De regerend wereldkampioen stopte in de halve eindstrijd de opmars van Marokko (2-0). Het Argentinië van sterspeler Lionel Messi is zondag de tegenstander in de eindstrijd.
Marokko strijdt zaterdag tegen Kroatië om de derde plaats. Hoe die wedstrijd ook afloopt, het kan bijna niet anders dat bondscoach Walid Regragui en zijn spelers met een trots gevoel het nieuwe jaar ingaan. Marokko in een halve finale van een WK, daar durfden zelfs de vier internationals die in Nederland zijn geboren vorige maand niet over te dromen.
Hoe voortvarend Marokko de laatste weken door het WK marcheerde, zo slecht begon het aan de halve eindstrijd. Theo Hernández scoorde al na 5 minuten voor de Fransen. De linksback was de eerste tegenstander die tegen Marokko doel trof op de eindronde in Qatar. De enige tegentreffer in de eerste vijf duels van Marokko was een eigen doelpunt van Nayef Aguerd.
Openingstreffer
Romain Saïss en Aguerd leken voldoende fit voor de halve finale. Maar Aguerd haakte in de warming-up af en Saïss moest zich al na 21 minuten laten vervangen. Noussair Mazraoui, ook al een twijfelgeval voor het duel met de Fransen, kon na de rust niet verder.
De snelle openingstreffer dwong Marokko tot een andere strijdwijze dan eerder op het WK. Niet Frankrijk maar Marokko was het meeste aan de bal in het Al Bayt-stadion, met tienduizenden fanatiek meelevende Marokkaanse fans op de tribunes. De aanvallende bedoelingen van de eerste Afrikaanse halvefinalist op een mondiale eindronde brachten ook risico's met zich mee. Olivier Giroud schoot op de paal en naast en Kylian Mbappé zag zijn inzet van de lijn gehaald door Jawad El Yamiq.
Kansen
Ook Marokko kreeg mogelijkheden in een aantrekkelijke halve finale. Sofiane Boufal had misschien wel een strafschop moeten hebben toen Hernández hem vloerde. El Yamiq raakte met een spectaculaire omhaal de paal. Marokko dwong nog meer respect af op het WK met een offensief in de tweede helft. Frankrijk wankelde af en toe maar bleef uiteindelijk overeind zonder de zieke Dayot Upamecano en Adrien Rabiot. UIteindelijk besliste de ingevallen Randal Kolo Muani met zijn eerste balcontact de wedstrijd.
Bondscoach Didier Deschamps kan als iedereen fit is bijna twee ploegen opstellen die zich met de beste landenploegen kunnen meten. Hij werd in de aanloop naar het WK al geconfronteerd met afmeldingen van Karim Benzema, Paul Pogba, N'Golo Kanté, Christopher Nkunku en Presnel Kimpembe. Lucas Hernández liep op het WK een zware knieblessure op.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
41 minuten geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
4 uur geleden