Frankrijk weer in landelijke lockdown
PARIJS (ANP) - Fransen krijgen vanaf zaterdag in het hele land te maken met een strenge lockdown. Niet-essentiële winkels moeten dicht en er geldt een avondklok vanaf 19.00 uur. Ook hebben mensen een geldige reden nodig om zich meer dan 10 kilometer van hun huis te begeven. Na het weekend moeten ook scholen zeker drie weken de deuren sluiten.
De Franse regering wil met die noodmaatregelen een rem zetten op het stijgende aantal coronabesmettingen. Ziekenhuizen in zwaar getroffen regio's worstelen nu met de toestroom van het aantal ernstig zieke coronapatiënten. Er lagen eind vorige week meer dan 5100 mensen op de intensive care.
Politieke tegenstanders zijn niet te spreken over het coronabeleid van president Emmanuel Macron. Die probeerde maandenlang om een nieuwe landelijke lockdown te vermijden, maar zag zich uiteindelijk toch genoodzaakt het roer om te gooien. Zijn rivaal Marine Le Pen van het rechts-populistische Rassemblement National verweet hem een "zwabberend beleid" te voeren waar gewone Fransen nu de prijs voor betalen.
Noot voor de redactie, niet voor publicatie:
Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?579209c. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.
4 uur geledenDJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Poolse veiligheidsdiensten voeren zondag crisisoverleg na informatie over een mogelijke aanslag die zou zijn gepland op premier Donald Tusk en minister van Defensie Władysław Kosiniak-Kamysz, meldt een woordvoerder.
5 uur geledenBURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
7 uur geleden