Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk weer in landelijke lockdown

Frankrijk weer in landelijke lockdown

PARIJS (ANP) - Fransen krijgen vanaf zaterdag in het hele land te maken met een strenge lockdown. Niet-essentiële winkels moeten dicht en er geldt een avondklok vanaf 19.00 uur. Ook hebben mensen een geldige reden nodig om zich meer dan 10 kilometer van hun huis te begeven. Na het weekend moeten ook scholen zeker drie weken de deuren sluiten.

De Franse regering wil met die noodmaatregelen een rem zetten op het stijgende aantal coronabesmettingen. Ziekenhuizen in zwaar getroffen regio's worstelen nu met de toestroom van het aantal ernstig zieke coronapatiënten. Er lagen eind vorige week meer dan 5100 mensen op de intensive care.

Politieke tegenstanders zijn niet te spreken over het coronabeleid van president Emmanuel Macron. Die probeerde maandenlang om een nieuwe landelijke lockdown te vermijden, maar zag zich uiteindelijk toch genoodzaakt het roer om te gooien. Zijn rivaal Marine Le Pen van het rechts-populistische Rassemblement National verweet hem een "zwabberend beleid" te voeren waar gewone Fransen nu de prijs voor betalen.

Noot voor de redactie, niet voor publicatie:

Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?579209c. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.

Meer uit Buitenland

Ook in Liaoning grote evacuatie door storm Bavi

SHENYANG (ANP/RTR) - De zware storm Bavi heeft in China opnieuw geleid tot grootschalige evacuaties. Meer dan 260.000 mensen in de noordoostelijke provincie Liaoning moesten hun huizen verlaten.

31 minuten geleden
Iran valt VS-doelen in Jordanië en Bahrein aan

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zegt ballistische raketten te hebben afgevuurd op een Amerikaanse basis in Jordanië. Dat meldt de Iraanse Revolutionaire Garde in een verklaring die rondgaat bij Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om een "belangrijke faciliteit" op de basis die werd gebruikt om Iran aan te vallen. Jordanië meldde eerder vier Iraanse raketten te hebben neergehaald.

1 uur geleden
Natuurbranden bij Parijs hebben al ruim 1900 hectare verwoest

PARIJS (ANP) - De natuurbranden ten zuiden van Parijs hebben inmiddels meer dan 1900 hectare in de as gelegd. Dat meldt BFMTV. Zo'n zeshonderd brandweerlieden zijn nog altijd bezig het vuur te bedwingen.

2 uur geleden
Verschillende zaken mis bij afgebrande bar in Bangkok

BANGKOK (ANP/DPA) - Rechercheurs hebben in de zondagnacht afgebrande bar in de Thaise hoofdstad Bangkok verschillende misstanden geconstateerd. Vluchtwegen die waren geblokkeerd, brandbeveiliging die niet werkte, en mogelijk verbouwingen waarvoor geen vergunning was.

3 uur geleden
Amerikanen in Congo mogen niet naar VS vliegen vanwege ebola

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse staatsburgers in de Democratische Republiek Congo mogen geen commerciële vluchten nemen naar de Verenigde Staten vanwege de verspreiding van het ebolavirus in het Afrikaanse land. Dat maakte het Witte Huis bekend.

3 uur geleden
Amerikanen vallen doelen in zuidelijk kustgebied van Iran aan

TAMPA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben "met succes" militaire doelen in het zuidelijke kustgebied van Iran aangevallen, inclusief Bushehr, Chabahar, Jask, Konarak, Abu Musa en Bandar Abbas. Dat maakte het militaire commando in het Midden-Oosten CENTCOM bekend op X.

3 uur geleden
Axios: Trump steunde Saudische aanval tegen Houthi's in Jemen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump steunde een Saudische aanval tegen de Houthi's in Jemen die maandag werd uitgevoerd. Dat schrijft de Amerikaanse nieuwssite Axios op gezag van Amerikaanse ingewijden.

7 uur geleden