Frankrijk weer in landelijke lockdown
PARIJS (ANP) - Fransen krijgen vanaf zaterdag in het hele land te maken met een strenge lockdown. Niet-essentiële winkels moeten dicht en er geldt een avondklok vanaf 19.00 uur. Ook hebben mensen een geldige reden nodig om zich meer dan 10 kilometer van hun huis te begeven. Na het weekend moeten ook scholen zeker drie weken de deuren sluiten.
De Franse regering wil met die noodmaatregelen een rem zetten op het stijgende aantal coronabesmettingen. Ziekenhuizen in zwaar getroffen regio's worstelen nu met de toestroom van het aantal ernstig zieke coronapatiënten. Er lagen eind vorige week meer dan 5100 mensen op de intensive care.
Politieke tegenstanders zijn niet te spreken over het coronabeleid van president Emmanuel Macron. Die probeerde maandenlang om een nieuwe landelijke lockdown te vermijden, maar zag zich uiteindelijk toch genoodzaakt het roer om te gooien. Zijn rivaal Marine Le Pen van het rechts-populistische Rassemblement National verweet hem een "zwabberend beleid" te voeren waar gewone Fransen nu de prijs voor betalen.
Noot voor de redactie, niet voor publicatie:
Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?579209c. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse koning Haakon heeft zaterdag zijn eerste officiële taak als monarch volbracht. Hij ontving op het paleis in Oslo achtereenvolgens de parlementsvoorzitter, de president van het Hooggerechtshof en de leider van de Noorse kerk voor een audiëntie.
44 minuten geledenQUSRA (ANP/AFP) - Tientallen kolonisten hebben het Palestijnse dorp Qusra op de bezette Westelijke Jordaanoever aangevallen, waarna Israëlische strijdkrachten hebben ingegrepen.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - De aftocht van een populaire tv-presentator bij Italië's publieke omroep RAI leidt tot beroering in de politiek. Oppositiepartijen veroordelen het gedwongen vertrek van Sigfrido Ranucci en bestempelen het als een aanval op de persvrijheid, terwijl regeringspartijen met instemming reageren.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van de overstromingen in het grensgebied tussen Nepal en Tibet is opgelopen tot 682. Duizenden mensen worden nog vermist, van wie de meesten aan de Nepalese kant van de grens.
3 uur geledenBOHLINGEN (ANP) - Noodweer in de regio rond de Bodensee in het zuiden van Duitsland heeft grote schade aangericht aan woningen en gebouwen. In de Duitse gemeente Bohlingen raakten 190 gebouwen beschadigd, meldt de regionale zender SWR, nu de schade wordt opgemaakt.
3 uur geledenVENETIË (ANP) - De gouverneur van de Noord-Italiaanse regio Veneto heeft vanwege het noodweer van vrijdag en de nacht erna de noodtoestand afgekondigd in de regio. Dat meldt omroep RAI.
4 uur geledenLASHA (ANP/RTR) - Het gevaar dat wordt gevormd door een stuwmeer in het grensgebied van China en Nepal lijkt af te nemen. Uit satellietbeelden komt volgens de Chinese autoriteiten naar voren dat de omvang ervan krimpt.
5 uur geleden