Frankrijk weer bereid tot overleg met VK over illegale migratie
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Frankrijk is weer bereid met het Verenigd Koninkrijk te praten over illegale migratie. Maar alleen als de Britten openstaan voor serieuze discussies, aldus binnenlandminister Gérald Darmanin. De landen raakten afgelopen week verwikkeld in een ruzie over het toenemende aantal migranten dat via het Kanaal reist.
Darmanin wil dat het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie een akkoord sluiten. Hij ziet daarin een oplossing voor de goed georganiseerde mensensmokkelaars die migranten vanuit Frankrijk in kleine bootjes naar Engeland sturen. De Fransen en de Britten zitten voor zover bekend niet op één lijn over de aanpak van de illegale migratie. Zij vinden allebei dat de ander niet genoeg doet.
Nadat vorige week 27 migranten in het Kanaal waren verdronken, kwam het onderwerp weer hoog op de agenda te staan. De Fransen trokken hun uitnodiging aan het VK voor een international overleg in, vanwege een openbare brief aan de Franse president Emmanuel Macron. Daarin stelde de Britse premier Boris Johnson diverse maatregelen voor, bijvoorbeeld dat Frankrijk de migranten na de oversteek zou overnemen. Darmanin zou deze brief als "teleurstellend" hebben omschreven en volgens Macron toonde de brief aan dat de Britten niet serieus waren.
Het internationale overleg ging zondag zonder het Verenigd Koninkrijk door. Frankrijk, Nederland, België, Duitsland, de Europese Commissie en de EU-agentschappen Frontex en Europol spraken af hun samenwerking op te voeren. Ze willen het bijvoorbeeld mensensmokkelaars moeilijker maken aan boten en ander materiaal te komen om migranten mee het water op te sturen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
3 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
4 uur geleden