
Frankrijk waarschuwt bedrijven voor mogelijk rantsoeneren energie
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse premier Elisabeth Borne heeft bedrijven gewaarschuwd dat er mogelijk een rantsoenering van energie kan zijn komende winter als gevolg van de Europese energiecrisis. Ze roept het Franse bedrijfsleven dan ook op zoveel mogelijk energie te besparen.
"Als het komt tot rantsoenering dan zullen bedrijven het eerste geraakt worden. Helaas moeten we ons daarop voorbereiden", zei Borne op een bijeenkomst van werkgeversorganisatie MEDEF. Ze riep bedrijven op om snel te handelen en in september met energiebesparende plannen te komen.
Borne gaf aan dat de overheid al bezig is met voorzorgsmaatregelen en onder meer kijkt naar steun voor bedrijven die hard geraakt zouden worden door rantsoenering. Ze stelde wel dat Frankrijk minder gevoelig is voor de energiecrisis dan andere Europese landen, omdat het veel energie opwekt in kerncentrales.
De Franse president Emmanuel Macron riep in juli al het bedrijfsleven en de publieke sector op om energie te besparen en daarmee het goede voorbeeld te geven. Ook huishoudens moeten volgens Macron zoveel mogelijk doen om het energieverbruik te verlagen.
Meer uit Financieel
ECHT (ANP) - Gamestate, een Nederlandse keten van arcadehallen, neemt alle speelhallen van concurrent The Game Box over. Dat heeft moederbedrijf Veltmeijer Group dinsdag aangekondigd. Door de overname groeit het aantal vestigingen van Gamestate van 50 naar 61, verspreid over acht Europese landen.
7 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese CO2-belasting die vanaf 2027 gaat gelden, moet burgers en bedrijven niet te veel kosten. Dat zei Eurocommissaris (Klimaat) Wopke Hoekstra voorafgaand aan de bijeenkomst met EU-milieuministers.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse boeren bekritiseren het idee van president Donald Trump om meer rundvlees uit Argentinië te importeren. Trump suggereerde dat dit weekend, om de tot recordhoogtes gestegen rundvleesprijzen in de VS omlaag te krijgen. Ook zou hij hiermee de Argentijnse president Javier Milei, die Trump als bondgenoot beschouwt, kunnen helpen.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het failliete vloerenbedrijf Carpetright heeft de afgelopen jaren tientallen miljoenen euro's verlies gedraaid. Dat komt naar voren uit het faillissementsverslag van de curatoren. Daarin worden ook de problemen met de ingebruikname van een nieuw softwaresysteem uiteengezet die uiteindelijk tot het faillissement leidden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten moeten oppassen als verkopers van energiecontracten via een telefoongesprek vragen om een volmacht te tekenen. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA stelt zijn prestigieuze maanlandingscontract open voor andere bieders, nu Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX kampt met vertragingen bij het maken van de Starship-maanlander. De stap maakt de weg vrij voor concurrenten zoals Blue Origin van Amazon-oprichter Jeff Bezos voor een rol bij de eerste bemande missie naar de maan in meer dan een halve eeuw.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Galapagos ging dinsdag bijna 13 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De biotechnoloog overweegt te stoppen met zijn activiteiten op het gebied van celtherapie. Daardoor dreigt onder meer de sluiting van de vestiging in Leiden, waar ongeveer tweehonderd mensen werken. Ook vestigingen in Bazel, Princeton, Pittsburgh en Shanghai dreigen te sluiten. De plannen raken naar verwachting in totaal ongeveer 365 medewerkers in Europa, de Verenigde Staten en China.
2 uur geleden