Frankrijk vreest voor Russische aanval op Moldavië en Georgië
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian vreest dat Rusland binnenkort ook Moldavië en Georgië gaat binnenvallen. Dat zijn net als Oekraïne twee andere voormalige staten uit de Sovjet-Unie.
In beide landen zijn Russische militairen aanwezig in afvallige, pro-Russische regio's, net als in de Oekraïense Donbas-regio het geval was voor de invasie daar. In het Moldavische Transnistrië zijn Russische militairen gelegerd, net als in Abchazië en Zuid-Ossetië in Georgië. Rusland viel dat land in 2008 binnen nadat Georgië de aanval had ingezet op de separatisten in Ossetië.
Le Drian denkt dat het doel van Vladimir Poetin in Oekraïne is om het land volledig in te lijven. "Poetin wil Oekraïne van de wereldkaart schrappen. Dit is een volledige oorlog." De Britten denken ook dat Rusland Oekraïne wil bezetten.
Rusland claimt dat het bezig is met een militaire missie tegen het Oekraïense leger en de zittende regering.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
34 minuten geledenKURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.
52 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt militairen in Mali om daar de junta te ondersteunen in haar strijd tegen separatisten. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zal Rusland "blijven strijden, waaronder in Mali, tegen extremisme, terrorisme en andere kwalijke fenomenen".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat er Amerikaanse troepen in Europa zijn, is "ook in het belang van de Verenigde Staten", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie. Daarmee reageerde ze op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump troepen uit Duitsland weg te halen. Dat deed Trump nadat bondskanselier Friedrich Merz kritisch was over de Amerikaanse aanvallen op Iran.
1 uur geleden