Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk vreest voor Russische aanval op Moldavië en Georgië

Frankrijk vreest voor Russische aanval op Moldavië en Georgië

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian vreest dat Rusland binnenkort ook Moldavië en Georgië gaat binnenvallen. Dat zijn net als Oekraïne twee andere voormalige staten uit de Sovjet-Unie.

In beide landen zijn Russische militairen aanwezig in afvallige, pro-Russische regio's, net als in de Oekraïense Donbas-regio het geval was voor de invasie daar. In het Moldavische Transnistrië zijn Russische militairen gelegerd, net als in Abchazië en Zuid-Ossetië in Georgië. Rusland viel dat land in 2008 binnen nadat Georgië de aanval had ingezet op de separatisten in Ossetië.

Le Drian denkt dat het doel van Vladimir Poetin in Oekraïne is om het land volledig in te lijven. "Poetin wil Oekraïne van de wereldkaart schrappen. Dit is een volledige oorlog." De Britten denken ook dat Rusland Oekraïne wil bezetten.

Rusland claimt dat het bezig is met een militaire missie tegen het Oekraïense leger en de zittende regering.

Meer uit Buitenland

Landen stemmen in met Ethiopië als gastland voor klimaattop COP32

BELÉM (ANP) - Landen hebben ingestemd met Ethiopië als gastland voor de klimaattop in 2027. De keuze wordt naar verwachting dinsdag formeel vastgesteld op de klimaattop die nu gaande is in het Braziliaanse Belém, bevestigde COP30-voorzitter André Corrêa do Lago.

16 minuten geleden
Zelensky bezoekt frontstad Cherson

CHERSON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij een bezoek heeft gebracht aan Cherson. Deze Oekraïense stad ligt op slechts enkele kilometers van Russische posities aan de overkant van de rivier de Dnjepr en wordt voortdurend aangevallen met bommen en drones.

25 minuten geleden
Doden door zelfmoordaanslag bij rechtbank in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Bij de ingang van een rechtbank in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad heeft dinsdag een zelfmoordaanslag plaatsgevonden. Daarbij zijn zeker twaalf doden en 27 gewonden gevallen, aldus minister van Binnenlandse Zaken Mohsin Naqvi.

1 uur geleden
Rusland claimt verdere opmars in Koepjansk en Pokrovsk

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland claimt de volledige controle te hebben over het oostelijke deel van de frontstad Koepjansk in Oekraïne. Volgens het Russische ministerie van Defensie wordt verder opgerukt in het strategisch belangrijke Pokrovsk, dat verder naar het zuiden ligt.

1 uur geleden
Man in Duitsland opgepakt voor oproepen tot aanvallen op politici

DORTMUND (ANP) - In Duitsland is een man opgepakt die ervan wordt beschuldigd te hebben opgeroepen tot aanvallen op politici. Federale aanklagers melden dat hij om donaties in cryptocurrency vroeg om als beloning te gebruiken.

2 uur geleden
Premier India spreekt over samenzwering na explosie bij fort

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de dodelijke explosie in de buurt van een beroemd fort in New Delhi omschreven als een samenzwering. Hij beloofde tijdens een bezoek aan Bhutan dat de betrokkenen hun straf niet ontlopen.

2 uur geleden
Roemenië vindt mogelijke droneresten na aanval op Oekraïne

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - In Roemenië zijn vermoedelijke resten van een drone gevonden, zo'n 5 kilometer binnen de landsgrenzen. Het Roemeense ministerie van Defensie meldt dit na een nachtelijke Russische aanval op Oekraïense havens aan de Donau.

4 uur geleden