Frankrijk vindt dat Netanyahu niet zomaar opgepakt kan worden
PARIJS (ANP) - De Israëlische minister-president Benjamin Netanyahu is volgens het internationaal recht tot op zekere hoogte juridisch onschendbaar, zegt Frankrijk. Daar moet volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken in Parijs rekening mee gehouden worden als Frankrijk gevraagd wordt om hem op te pakken.
Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft vorige week een aanhoudingsbevel uitgevaardigd voor Netanyahu en zijn voormalige minister van Defensie Yoav Gallant. Landen die bij het ICC zijn aangesloten moeten de twee daarom in principe aanhouden, als ze de kans krijgen. Frankrijk is een van die landen. Net als andere regeringen, waaronder die van Duitsland, worstelt Parijs met die opdracht.
"Frankrijk zal aan zijn internationale verplichtingen voldoen", zegt het ministerie in een statement. Toch zouden Netanyahu "en andere betrokken ministers" volgens het internationaal recht op sommige punten ook weer beschermd worden tegen zo'n aanhouding. Wat dat concreet betekent als Netanyahu voet op Franse bodem zet, laat de verklaring nog in het midden.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/RTR) - Het internationale recht geldt ook voor Groenland, onderstreept voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump het eiland te annexeren. Dat deed ze in een toespraak tijdens de ceremonie waarbij het voorzitterschap van de EU werd overgedragen aan Cyprus.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
11 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
12 uur geleden