Frankrijk vindt dat Netanyahu niet zomaar opgepakt kan worden
PARIJS (ANP) - De Israëlische minister-president Benjamin Netanyahu is volgens het internationaal recht tot op zekere hoogte juridisch onschendbaar, zegt Frankrijk. Daar moet volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken in Parijs rekening mee gehouden worden als Frankrijk gevraagd wordt om hem op te pakken.
Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft vorige week een aanhoudingsbevel uitgevaardigd voor Netanyahu en zijn voormalige minister van Defensie Yoav Gallant. Landen die bij het ICC zijn aangesloten moeten de twee daarom in principe aanhouden, als ze de kans krijgen. Frankrijk is een van die landen. Net als andere regeringen, waaronder die van Duitsland, worstelt Parijs met die opdracht.
"Frankrijk zal aan zijn internationale verplichtingen voldoen", zegt het ministerie in een statement. Toch zouden Netanyahu "en andere betrokken ministers" volgens het internationaal recht op sommige punten ook weer beschermd worden tegen zo'n aanhouding. Wat dat concreet betekent als Netanyahu voet op Franse bodem zet, laat de verklaring nog in het midden.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
4 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
6 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
11 uur geleden