Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk vindt dat Netanyahu niet zomaar opgepakt kan worden

Frankrijk vindt dat Netanyahu niet zomaar opgepakt kan worden

PARIJS (ANP) - De Israëlische minister-president Benjamin Netanyahu is volgens het internationaal recht tot op zekere hoogte juridisch onschendbaar, zegt Frankrijk. Daar moet volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken in Parijs rekening mee gehouden worden als Frankrijk gevraagd wordt om hem op te pakken.

Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft vorige week een aanhoudingsbevel uitgevaardigd voor Netanyahu en zijn voormalige minister van Defensie Yoav Gallant. Landen die bij het ICC zijn aangesloten moeten de twee daarom in principe aanhouden, als ze de kans krijgen. Frankrijk is een van die landen. Net als andere regeringen, waaronder die van Duitsland, worstelt Parijs met die opdracht.

"Frankrijk zal aan zijn internationale verplichtingen voldoen", zegt het ministerie in een statement. Toch zouden Netanyahu "en andere betrokken ministers" volgens het internationaal recht op sommige punten ook weer beschermd worden tegen zo'n aanhouding. Wat dat concreet betekent als Netanyahu voet op Franse bodem zet, laat de verklaring nog in het midden.

Meer uit Buitenland

Israëlische krijgsmacht zegt Iran niet meer aan te vallen

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt de aanvallen op Iran gestaakt te hebben. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn er nog doelen aangevallen, maar dat was volgens de IDF om Iraanse aanvallen te voorkomen. De aanvallen op Libanon gaan door, benadrukt de IDF op Telegram.

44 minuten geleden
EU-chef verwelkomt tijdelijk staakt-het-vuren VS en Iran

BRUSSEL (ANP) - Ursula von der Leyen verwelkomt het tijdelijke staakt-het-vuren dat de VS en Iran hebben afgesproken. De voorzitter van de Europese Commissie schrijft op X dat de overeenkomst zorgt voor "de broodnodige de-escalatie".

50 minuten geleden
Macron wil dat staakt-het-vuren Midden-Oosten ook Libanon omvat

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten in zijn ogen ook moet gelden in Libanon. Hij heeft het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten wel verwelkomd en "een zeer goede zaak" genoemd.

51 minuten geleden
Kallas: staakt-het-vuren VS en Iran stap terug van rand afgrond

BRUSSEL (ANP) - Het tijdelijke staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is "een stap terug van de rand van de afgrond na weken van escalatie", schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. De twee hebben een bestand van twee weken afgesproken, waarin ook Israël heeft toegezegd Iran niet meer aan te vallen.

56 minuten geleden
Israël voert ook na bestand Iran aanvallen uit op Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft ook na het ingaan van het staakt-het-vuren met Iran aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon, melden Libanese staatsmedia. Bemiddelaar Pakistan stelde dat het bestand ook gold voor Libanon, maar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dat dat in zijn optiek niet zo was. Israël vaardigde daarna ook een evacuatiebevel uit voor een gebouw in de Zuid-Libanese stad Tyrus.

1 uur geleden
Iran: Trump accepteert onze eisen voor einde aan de oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse staatsmedia melden dat de Amerikaanse president Donald Trump "onze eisen voor een einde van de oorlog" heeft geaccepteerd.

2 uur geleden
Door Trump gesteunde kandidaat wint zetel Marjorie Taylor Greene

ATLANTA (ANP) - De Republikein Clay Fuller, een voormalig aanklager die werd gesteund door president Donald Trump, heeft dinsdag een beslissende tweede stemronde in de Amerikaanse staat Georgia gewonnen. Hij volgt hiermee de conservatieve politica Marjorie Taylor Greene op in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, zo meldt NBC News.

2 uur geleden