Frankrijk verzekert zich van WK, Portugal onderuit in Ierland
PARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.
Het Franse elftal kwam na een moeizame eerste helft pas los na rust. Sterspeler Kylian Mbappé opende in de 55e minuut vanaf elf meter de score, Michael Olise maakte een kwartier voor tijd de 2-0, Mbappé scoorde in de 83e minuut zijn 55e doelpunt voor Frankrijk en in de slotfase bepaalde Hugo Ekitike de eindstand op 4-0.
Tweevoudig wereldkampioen Frankrijk kende in Groep D geen problemen om zich te plaatsen. De Fransen wonnen vier van de vijf duels en speelden alleen uit gelijk bij IJsland. Frankrijk speelt zondag nog uit tegen Azerbeidzjan, maar kan niet meer worden achterhaald door IJsland of Oekraïne.
Onderuit
Portugal ging met sterspeler Ronaldo in de basis in Groep F verrassend met 2-0 onderuit tegen Ierland. Troy Parrott was de grote man bij de Ieren. De spits van AZ maakte voor rust beide doelpunten. Ronaldo kreeg na een uur spelen een rode kaart van de Zweedse scheidsrechter Glenn Nyberg nadat de VAR hem had gewezen op een elleboogstoot van Ronaldo tegen Dara O'Shea. Het was zijn eerste rode kaart ooit in het shirt van Portugal.
Het betekende de eerste nederlaag van de Portugezen die eerder gelijkspeelden in Hongarije en de vier andere wedstrijden wisten te winnen. Portugal speelt zondag het laatste groepsduel thuis tegen het al uitgeschakelde Armenië. Als het elftal van bondscoach Roberto Martínez wint, is het alsnog zeker van het WK. Ierland en Hongarije spelen zondag in Boedapest om de play-offs te halen.
Engeland, dat zich al eerder had verzekerd van het WK, won op Wembley met 2-0 van Servië. Bukayo Saka maakte in de 28e minuut het eerste doelpunt. In de 90e minuut scoorde Eberechi Eze het tweede Engelse doelpunt. Albanië werd na een benauwde 1-0-overwinning in Andorra tweede van de groep.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
18 uur geleden