Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk versoepelt strenge coronamaatregelen

Frankrijk versoepelt strenge coronamaatregelen

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Frankrijk gaat de strenge coronamaatregelen, met onder meer een strikt uitgaansverbod, wat versoepelen. De Franse president Macron kondigde in een toespraak tot de bevolking een verlichting aan van de beperkingen die de Franse overheid de bevolking heeft opgelegd.

Het land is over de piek van de tweede coronagolf heen, aldus Macron. Het aantal nieuwe besmettingen daalt snel. Volgens de president is het ergste vermeden, maar moet een derde golf worden voorkomen.

De president bood de mensen richting feestdagen een perspectief. Kerstmis kan met de familie worden gevierd, aldus Macron. Maar niet te veel mensen aan tafel, waarschuwde hij. Grote bijeenkomsten blijven sowieso verboden.

Teruggeschakeld

Er wordt niet onmiddellijk teruggeschakeld naar de toestand van voor de laatste lockdown die eind oktober werd opgelegd. Dat is op zijn vroegst op 15 december mogelijk, maar alleen als het aantal besmettingen per dag daalt tot rond de 5000, zei Macron.

Winkels kunnen vanaf zaterdag wel weer open. Ook mag je dan tot 20 kilometer van je huis wandelen en sporten, maar maximaal drie uur. Nu gelden nog 1 kilometer en een uur.

Vrij bewegen

Vanaf 15 december moet de spertijd korter worden. Tot 21.00 uur mag je je dan weer vrij bewegen. Met Kerstmis en Nieuwjaar is er geen avondklok. Ook is het de bedoeling dat midden december de bioscopen, theaters en musea hun deuren weer openen.

Bars en restaurants blijven nog zeker dicht tot 20 januari. Pas dan zou ook de avondklok helemaal kunnen vervallen.

Sterfgevallen

Volgens de autoriteiten zijn inmiddels ruim 50.000 sterfgevallen in het land te wijten aan het coronavirus. De meeste patiënten die bezweken waren erg oud en in slechte gezondheid voor ze het virus opliepen.

Vaccinatie zal eind december of begin januari beginnen, eerst voor de oudere en zwakkere inwoners. Inenting wordt niet verplicht, aldus Macron.

Meer uit Buitenland

Trump: luchtaanvallen uitgevoerd op IS-strijders in Nigeria

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.

23 minuten geleden
Tien jaar cel geëist tegen ex-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Volgens de aanklager verdient de ex-president die straf, omdat hij pogingen van de politie om hem te arresteren belemmerde na zijn mislukte poging in 2024 om de militaire noodtoestand af te kondigen. Dat meldt persbureau Yonhap vrijdag. Yoon deed dit volgens de aanklager door zich in januari te verschansen in het presidentiële complex.

23 minuten geleden
Meerdere doden door stormen en overstromingen in Californië

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De zware regenstormen die de Amerikaanse staat Californië teisteren, hebben de afgelopen dagen zeker drie mensen het leven gekost, meldt de Los Angeles Times. Hoewel de regen rond de stad Los Angeles donderdag volgens de krant wat afnam, blijven regen- en onweersbuien in verschillende gebieden ook vrijdag nog voor problemen zorgen.

23 minuten geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro ondergaat operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.

13 uur geleden
Doden en gewonden in Oekraïne en Rusland na aanvallen

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.

14 uur geleden
Syrië zegt hoge IS-leider te hebben gedood

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.

14 uur geleden
Polen onderschept Russisch vliegtuig boven Baltische Zee

Warschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.

15 uur geleden