Frankrijk verricht 490 arrestaties tijdens jaarwisseling
PARIJS (ANP) - De jaarwisseling in Frankrijk verliep zonder grote incidenten, maar er werden wel 490 mensen opgepakt. Dat is een toename van 11 procent ten opzichte van vorig jaar, zo heeft minister Gérald Darmanin van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt.
Daarnaast maakte hij bekend dat 690 auto's in brand stonden, 21 procent minder dan een jaar geleden. Voor oud en nieuw werden in heel Frankrijk meer dan 90.000 agenten ingezet. Volgens de minister heeft de "erg grote aanwezigheid" van ordehandhavers gewerkt, met name in de hoofdstad Parijs.
Op veel plekken in Frankrijk werd massaal op straat feest gevierd. Alleen al in Parijs waren 2 miljoen mensen op de been, de helft was bij de vuurwerkshow op de Champs-Elysées. In Straatsburg bleef het volgens de politie relatief rustig ten opzichte van voorgaande jaren, meldt nieuwszender BFMTV, ook al werden daar zestig auto's in brand gestoken en zestig arrestaties verricht.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
53 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
10 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
10 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
10 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
11 uur geleden