Frankrijk verricht 490 arrestaties tijdens jaarwisseling
PARIJS (ANP) - De jaarwisseling in Frankrijk verliep zonder grote incidenten, maar er werden wel 490 mensen opgepakt. Dat is een toename van 11 procent ten opzichte van vorig jaar, zo heeft minister Gérald Darmanin van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt.
Daarnaast maakte hij bekend dat 690 auto's in brand stonden, 21 procent minder dan een jaar geleden. Voor oud en nieuw werden in heel Frankrijk meer dan 90.000 agenten ingezet. Volgens de minister heeft de "erg grote aanwezigheid" van ordehandhavers gewerkt, met name in de hoofdstad Parijs.
Op veel plekken in Frankrijk werd massaal op straat feest gevierd. Alleen al in Parijs waren 2 miljoen mensen op de been, de helft was bij de vuurwerkshow op de Champs-Elysées. In Straatsburg bleef het volgens de politie relatief rustig ten opzichte van voorgaande jaren, meldt nieuwszender BFMTV, ook al werden daar zestig auto's in brand gestoken en zestig arrestaties verricht.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.
3 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tijdens zijn bezoek aan China geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan. Hij kondigde aan snel te beslissen over een nieuwe wapendeal met het democratisch bestuurde eiland voor de Chinese kust.
4 uur geleden