Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk veroordeelt systematische onderdrukking Oeigoeren China

Frankrijk veroordeelt systematische onderdrukking Oeigoeren China

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk veroordeelt de "systematische onderdrukking" van Oeigoeren in China. Minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian zei woensdag in een bijeenkomst van de VN-Mensenrechtenraad dat er genoeg bewijs is dat de Oeigoeren worden onderdrukt.

De naar schatting 12 miljoen Oeigoeren in China vormen een islamitische minderheid. Ze wonen vooral in de provincie Xinjiang. China heeft meer dan een miljoen Oeigoeren naar "heropvoedingskampen" gestuurd. Volgens de Chinese regering krijgen de Oeigoeren daar een opleiding, maar volgens mensenrechtenorganisaties en gevluchte Oeigoeren zijn het strafkampen. De mensen daar zouden worden gemarteld en slavenarbeid moeten verrichten.

Canada noemde de Chinese behandeling van de Oeigoeren eerder deze week nog genocide, maar zover gaan de Fransen nog niet. China reageerde woedend op de Canadese uitlatingen.

In Nederland riep de Tweede Kamer eerder op tot sancties tegen China vanwege de behandeling van de Oeigoeren. D66 zei recent dat de Olympische Spelen in Peking niet moeten doorgaan vanwege de kwestie.

Meer uit Buitenland

Waarschuwing voor tsunami in Japan na zware aardbeving

HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.

48 minuten geleden
Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

3 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

4 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

6 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

10 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

10 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

11 uur geleden