
Frankrijk veroordeelt systematische onderdrukking Oeigoeren China
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk veroordeelt de "systematische onderdrukking" van Oeigoeren in China. Minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian zei woensdag in een bijeenkomst van de VN-Mensenrechtenraad dat er genoeg bewijs is dat de Oeigoeren worden onderdrukt.
De naar schatting 12 miljoen Oeigoeren in China vormen een islamitische minderheid. Ze wonen vooral in de provincie Xinjiang. China heeft meer dan een miljoen Oeigoeren naar "heropvoedingskampen" gestuurd. Volgens de Chinese regering krijgen de Oeigoeren daar een opleiding, maar volgens mensenrechtenorganisaties en gevluchte Oeigoeren zijn het strafkampen. De mensen daar zouden worden gemarteld en slavenarbeid moeten verrichten.
Canada noemde de Chinese behandeling van de Oeigoeren eerder deze week nog genocide, maar zover gaan de Fransen nog niet. China reageerde woedend op de Canadese uitlatingen.
In Nederland riep de Tweede Kamer eerder op tot sancties tegen China vanwege de behandeling van de Oeigoeren. D66 zei recent dat de Olympische Spelen in Peking niet moeten doorgaan vanwege de kwestie.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - De Israëlische regering wil na de oorlog een bufferzone inrichten langs de grens met Gaza. "Israël heeft een 'veiligheidshuls' nodig", zei regeringsadviseur Mark Regev zaterdag op een persconferentie in Tel Aviv. "Er mag nooit meer een situatie ontstaan waarbij leden van Hamas zich kunnen ophouden aan de grens, die oversteken en onze burgers kunnen vermoorden".
1 uur geledenDAVAO (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 7.7 heeft het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao getroffen, meldt de National Weather Service (NOAA) van de Verenigde Staten. Ook wordt gewaarschuwd voor mogelijke tsunami's.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron zegt zich ernstig zorgen te maken over de hervatte gewelddadigheden in de Gazastrook en naar Qatar af te reizen voor overleg rond een nieuwe wapenstilstand. Sinds vrijdagochtend is de oorlog tussen Israël en Hamas weer verdergegaan na een gevechtspauze van een week.
5 uur geledenRAFAH (ANP/RTR) - De eerste vrachtwagens met noodhulp sinds het aflopen van de gevechtspauze tussen Hamas en Israël zijn vanuit Egypte de grens naar de Gazastrook overgestoken. De Palestijnse Rode Halve Maan (PRCS) bevestigt dat de trucks bij de grensovergang bij Rafah het Palestijnse gebied in zijn gereden.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Het Palestijnse gezondheidsministerie in de Gazastrook zegt dat er inmiddels 193 doden zijn gevallen sinds het aflopen van de gevechtspauze op vrijdag. Eerder meldde Hamas dat het om 240 doden zou gaan.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De Verenigde Staten doneren 3 miljard dollar (circa 2,7 miljard euro) aan het grote klimaatfonds Green Climate Fund. De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris maakte zaterdag het geldbedrag bekend op de klimaattop in Dubai en zei dat het bedoeld was om ontwikkelingslanden te helpen met investeringen in onder meer schone energie en voorbereidingen op de gevolgen van klimaatverandering. Het is voor het eerst sinds lange tijd dat de VS weer geld in dit fonds stoppen.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan stelt dat er voor nu geen kans meer is op vrede in de Gazastrook, een dag na het aflopen van een korte wapenstilstand. Israël is hier met zijn "compromisloze aanpak" verantwoordelijk voor, aldus Erdogan volgens omroep NTV en andere Turkse media.
7 uur geleden