Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk veroordeelt systematische onderdrukking Oeigoeren China

Frankrijk veroordeelt systematische onderdrukking Oeigoeren China

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk veroordeelt de "systematische onderdrukking" van Oeigoeren in China. Minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian zei woensdag in een bijeenkomst van de VN-Mensenrechtenraad dat er genoeg bewijs is dat de Oeigoeren worden onderdrukt.

De naar schatting 12 miljoen Oeigoeren in China vormen een islamitische minderheid. Ze wonen vooral in de provincie Xinjiang. China heeft meer dan een miljoen Oeigoeren naar "heropvoedingskampen" gestuurd. Volgens de Chinese regering krijgen de Oeigoeren daar een opleiding, maar volgens mensenrechtenorganisaties en gevluchte Oeigoeren zijn het strafkampen. De mensen daar zouden worden gemarteld en slavenarbeid moeten verrichten.

Canada noemde de Chinese behandeling van de Oeigoeren eerder deze week nog genocide, maar zover gaan de Fransen nog niet. China reageerde woedend op de Canadese uitlatingen.

In Nederland riep de Tweede Kamer eerder op tot sancties tegen China vanwege de behandeling van de Oeigoeren. D66 zei recent dat de Olympische Spelen in Peking niet moeten doorgaan vanwege de kwestie.

Meer uit Buitenland

Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

1 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

2 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

2 uur geleden
Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

3 uur geleden
Russische havensteden aangevallen door Oekraïense drones

TAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.

5 uur geleden
Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

5 uur geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

8 uur geleden