Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk vermindert troepenmacht in Sahel-regio

Frankrijk vermindert troepenmacht in Sahel-regio

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Frankrijk gaat flink minder militairen inzetten in de strijd tegen terrorisme in de West-Afrikaanse Sahel-regio. De huidige operatie maakt volgens president Emmanuel Macron plaats voor een internationale missie waar het Franse leger de "ruggengraat" van zal zijn.

De veranderingen worden de komende weken besproken met de Verenigde Staten, Europese landen en de landen in de Sahel. Eind juni moet duidelijk zijn wat er precies gaat gebeuren. Frankrijk heeft nu 5100 militairen in de instabiele regio die zich uitstrekt over vijf landen. Dat worden er in de toekomst honderden.

De huidige operatie met de naam Barkhane begon in januari 2013 nadat Parijs besloot de opmars van jihadisten tegen te gaan. Volgens Macron kan de "langdurige aanwezigheid van Frankrijk" geen alternatief zijn voor politieke stabiliteit. De Franse militairen zullen opgaan in de in 2020 opgerichte Europese taskforce Takuba waar Frankrijk al deel van uitmaakt. Deze taskforce bestaan uit troepen die samenwerken met de legers van Mali en Niger.

Het besluit van Frankrijk komt een week na de opschorting van de gezamenlijke militaire operaties met Mali vanwege de staatsgreep dat land. Het was de tweede coup in negen maanden tijd. Kolonel en voormalige vicepresident Assimi Goïta liet zichzelf eind mei uitroepen tot interim-president, nadat hij de president en premier had laten afzetten. Macron noemde het een "coup binnen een coup".

Meer uit Buitenland

Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

1 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

4 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

5 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

9 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

11 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

11 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

12 uur geleden