Frankrijk verlengt lockdown tot na 15 april
PARIJS (ANP/DPA) - De Franse regering verlengt de strenge lockdown tot na de huidige einddatum, 15 april. President Emmanuel Macron zal dat maandagavond in een televisietoespraak toelichten aldus zijn medewerkers. De president zal volgens Franse media ook uitleg geven over met name onduidelijke of omstreden maatregelen die op stapel zouden staan, zoals het verplicht dragen van gezichtsmaskers en het gebruik van data van smartphones om coronapatiënten te traceren.
Macron hield eerder op 12 en 16 maart televisietoespraken over de coronamaatregelen. "Regelmatig zal ik u toespreken", beloofde hij in zijn tweede toespraak, na de aankondiging van strenge bewegingsbeperkingen in Frankrijk om verdere verspreiding van het virus te voorkomen. Eerder was er sprake van dat hij donderdagavond de natie zou toespreken. Het land heeft al meer dan 10.000 sterfgevallen geteld als gevolg van het nieuwe coronavirus.
Meer uit Buitenland
ITHACA (ANP/AFP) - De Cornell-universiteit in de Amerikaanse staat New York heeft evenementen van studentenkorpsen voor dit academisch jaar opgeschort. Dit na forse kritiek op de universiteit vanwege uitblijvend handelen na een vermeende groepsverkrachting binnen een van de studentenkorpsen in 2024. De belangrijkste aanklager in de staat nam begin oktober het onderzoek naar dat voorval over, om te wegen of dat wel goed was afgehandeld.
44 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Ierse minister Thomas Byrne (Europese Zaken) ontkent dat een paar landen een heel nieuw voorstel voor een nieuwe EU-meerjarenbegroting willen. De ministers van een aantal landen, waaronder buitenlandminister Tom Berendsen, hebben dat dinsdag tegen de pers gezegd. Die geluiden heeft Byrne in de vergaderzaal niet gehoord, zei de Ier na afloop van de vergadering.
1 uur geledenCEUTA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia vinden dat ze met hun bezoek aan de Spaanse exclave Ceuta een schuld inlossen. Het koningspaar noemt het bezoek "iets waar al lange tijd naar werd uitgekeken en dat hard nodig" is. Dat schreef het koningspaar in het gastenboek van het gemeentehuis in Ceuta, meldt de Spaanse omroep RTVE.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Parijs zijn de aanhoudende onderwijsprotesten dinsdag uitgelopen op opstootjes met de ordediensten. Dat melden Franse media. Volgens een van de deelnemende vakbonden zijn in Frankrijk dinsdag circa 480.000 mensen op de been. De autoriteiten schatten dat aantal op circa 160.000, van wie circa 41.000 in Parijs.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie is ontevreden over de onderhandelingsbox voor de nieuwe EU-meerjarenbegroting (MFF) van het Ierse voorzitterschap. Dat zei Eurocommissaris Piotr Serafin (Begroting) dinsdag. Het voorstel van de Ieren "sluit niet aan bij wat Europa nodig heeft", zei hij op een persconferentie na afloop van een overleg met EU-ministers over de MFF.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het onderzoek naar het incident op een school nabij Marseille waarbij maandag een leerling een rector en docent verwondde met een jachtgeweer, is overgenomen door de Franse antiterrorisme-aanklager. Dat meldt BFMTV op gezag van dat kantoor. In een verklaring meldt de aanklager dat er aanwijzingen zijn dat de aanval geïnspireerd was door onlinegroepen waarin extreem geweld wordt verheerlijkt.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een journalist uit Japan opgepakt op verdenking van spionage. Hij zou voor een Japanse inlichtingendienst informatie hebben verzameld over de Russische defensiecapaciteiten, aldus Russische staatsmedia.
2 uur geleden