
Frankrijk verlengt lockdown met 2 weken tot 15 april
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk verlengt de lockdown in het land met twee weken tot 15 april om het coronavirus verder in te dammen. Dat maakte premier Édouard Philippe vrijdag bekend.
In Frankrijk gelden strikte beperkingen op de bewegingsvrijheid van inwoners. "Na de eerste tien dagen van lockdown is het duidelijk dat we nog maar aan het begin staan van deze epidemische golf. Het heeft Oost-Frankrijk onder water gezet en nu arriveert het in de regio Parijs en Noord-Frankrijk", zei Philippe.
Hij zei dat de lockdownperiode om deze reden vanaf dinsdag met twee weken wordt verlengd, en voegde eraan toe dat dezelfde regels van toepassing blijven. Dat betekent dat mensen zoveel mogelijk binnen moeten blijven.
Formulier
Wie in Frankrijk de deur uit gaat, is verplicht een formulier mee te nemen, waarop hijzelf heeft aangegeven waarom hij van huis gaat. De regering heeft bepaald dat iedereen uitsluitend de straat op mag als dat echt nodig is. Het is in Frankrijk toegestaan levensmiddelen te kopen, naar het werk, een apotheek of een arts te gaan, buiten de woning hulp te bieden, voor de zorg voor kinderen de straat op te gaan, huisdieren uit te laten en alleen te gaan sporten.
Philippe zei dat de lockdownperiode alleen weer zou worden verlengd als de gezondheidssituatie dit vereist.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron riep maandagavond op tot "hogere sancties voor Rusland als de onderhandelingen over Oekraïne mislukken". Macron was samen met zes andere Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in het Witte Huis voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft na afloop van de gesprekken met Europese leiders en Donald Trump gezegd dat hij openstaat voor een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin. De voorbereidingen daarvoor zijn begonnen en er gaan geluiden op dat de ontmoeting binnen twee weken kan plaatsvinden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz voorziet dat de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky elkaar binnen twee weken ontmoeten. Waar dat moet gebeuren, is nog niet duidelijk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat hij begint met de voorbereidingen voor een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Waar en wanneer deze ontmoeting moet plaatsvinden, is nog niet duidelijk, aldus Trump.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens de ontmoeting in het Witte Huis met Europese leiders gesproken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Trump schrijft op Truth Social dat "meerdere Europese landen de veiligheidsgaranties garanderen, met coördinatie van de Verenigde Staten".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft overleg met de leiders van Oekraïne en Europa onderbroken om met de Russische president Vladimir Poetin te bellen. Daarna gingen de besprekingen op het Witte Huis verder, meldt de Duitse krant Bild. Trump probeert tussen Moskou en Kyiv te bemiddelen en had al aangekondigd na afloop met Poetin te bellen.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De vrouw die de drugs zou hebben verkocht die acteur Matthew Perry (Friends) fataal werden, gaat schuld bekennen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Justitie bekendgemaakt.
5 uur geleden