Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk verlaagt groeivoorspelling en moet miljarden bezuinigen

Frankrijk verlaagt groeivoorspelling en moet miljarden bezuinigen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk heeft zijn economische groeivoorspellingen naar beneden bijgesteld en ziet zich gedwongen extra te bezuinigen. Daardoor loopt de uitvoering van de plannen van de Franse president Emmanuel Macron om de Franse economie aan te jagen en de financiële huishouding van de overheid te verbeteren, averij op.

Volgens de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire is het momenteel niet langer realistisch om voor dit jaar uit te gaan van de eerder voorspelde 1,4 procent groei. De prognose wordt verlaagd naar 1 procent groei van de economie. Omdat de belastinginkomsten van de overheid lager uitvallen dan verwacht, moet Frankrijk daarnaast 10 miljard euro extra bezuinigen om zijn begrotingsdoelstellingen te halen, aldus de bewindsman.

De verslechtering van de vooruitzichten voor Frankrijk is een grote klap voor Macron. Tot nu toe was de president van plan de Franse begrotingspositie te verbeteren zonder bezuinigingen of belastingverhogingen. In plaats daarvan vertrouwde hij op een sterkere economische groei die volgens hem zou voortkomen uit hervormingen ten gunste van het bedrijfsleven en de arbeidsmarkt.

Zwakkere vraag buitenland

Dat het niet wil vlotten met deze plannen zou onder meer te maken hebben met een zwakkere economische vraag vanuit het buitenland. Le Maire verwees bij televisiezender TF1 onder meer naar de "duidelijke economische vertraging" van China en "een recessie in 2023 in Duitsland".

Le Maire benadrukte ook dat de regering nu niet opeens de belastingen gaat verhogen. Ook de geplande belastingverlagingen voor de Franse middenklasse blijven volgens hem gehandhaafd. Le Maire denkt de bezuinigingen op een andere manier te kunnen regelen, bijvoorbeeld door de budgetten van de afzonderlijke ministeries wat terug te schroeven.

Meer uit Financieel

Aantal aangevraagde hypotheken daalt voor het eerst in drie jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Nederlanders hebben voor het eerst in drie jaar minder hypotheken aangevraagd, meldt De Hypotheker. Uit cijfers van de hypotheekadviseur komt naar voren dat in het afgelopen kwartaal 3 procent minder aanvragen zijn gedaan dan een jaar geleden. Vooral voor bijvoorbeeld het verbouwen of verduurzamen van een woning zijn minder verzoeken gedaan.

43 minuten geleden
Beurs in Amsterdam valt met kleine min uit de toon in Europa

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een klein verlies gesloten, waarmee de beurs in Amsterdam uit de toon viel tussen andere Europese beurzen. Daar bouwden de graadmeters hun winsten juist uit na nieuws over een zwakker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Die verkleinen mogelijk de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve.

1 uur geleden
Tesla voert autoverkopen weer op na jaar vol controverses

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.

3 uur geleden
Beurzen in New York openen hoger na zwak Amerikaans banenrapport

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met winsten begonnen. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in juni 57.000 banen bijgekomen. Dat was veel minder dan verwacht.

3 uur geleden
Afgesproken cao-lonen FNV stijgen 3,4 procent, vakbond wil meer

UTRECHT (ANP) - FNV heeft de afgelopen maanden loonsverhogingen van gemiddeld 3,4 procent weten af te spreken in nieuwe cao's. Dat is wel duidelijk lager dan de eis van 6 procent waarop de grootste vakbond van Nederland sinds december mikt. FNV-bestuurslid Jacqie van Stigt gaf donderdag in een tussentijdse evaluatie van het cao-seizoen toe dat er nog wel stappen zijn te zetten.

4 uur geleden
Gall & Gall sluit cao-akkoord met vakbond CNV

ZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.

4 uur geleden
Minder campers verkocht, liefhebbers 'voelen hogere kosten'

BUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.

5 uur geleden