Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk verlaagt groeivoorspelling en moet miljarden bezuinigen

Frankrijk verlaagt groeivoorspelling en moet miljarden bezuinigen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk heeft zijn economische groeivoorspellingen naar beneden bijgesteld en ziet zich gedwongen extra te bezuinigen. Daardoor loopt de uitvoering van de plannen van de Franse president Emmanuel Macron om de Franse economie aan te jagen en de financiƫle huishouding van de overheid te verbeteren, averij op.

Volgens de Franse minister van Financiƫn Bruno Le Maire is het momenteel niet langer realistisch om voor dit jaar uit te gaan van de eerder voorspelde 1,4 procent groei. De prognose wordt verlaagd naar 1 procent groei van de economie. Omdat de belastinginkomsten van de overheid lager uitvallen dan verwacht, moet Frankrijk daarnaast 10 miljard euro extra bezuinigen om zijn begrotingsdoelstellingen te halen, aldus de bewindsman.

De verslechtering van de vooruitzichten voor Frankrijk is een grote klap voor Macron. Tot nu toe was de president van plan de Franse begrotingspositie te verbeteren zonder bezuinigingen of belastingverhogingen. In plaats daarvan vertrouwde hij op een sterkere economische groei die volgens hem zou voortkomen uit hervormingen ten gunste van het bedrijfsleven en de arbeidsmarkt.

Zwakkere vraag buitenland

Dat het niet wil vlotten met deze plannen zou onder meer te maken hebben met een zwakkere economische vraag vanuit het buitenland. Le Maire verwees bij televisiezender TF1 onder meer naar de "duidelijke economische vertraging" van China en "een recessie in 2023 in Duitsland".

Le Maire benadrukte ook dat de regering nu niet opeens de belastingen gaat verhogen. Ook de geplande belastingverlagingen voor de Franse middenklasse blijven volgens hem gehandhaafd. Le Maire denkt de bezuinigingen op een andere manier te kunnen regelen, bijvoorbeeld door de budgetten van de afzonderlijke ministeries wat terug te schroeven.

Meer uit Financieel

Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

52 minuten geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

1 uur geleden
Tata Steel boekt flink meer winst door sterke Indiase vraag

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.

1 uur geleden
TikTok is te verslavend en overtreedt daarmee EU-regels

BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

2 uur geleden
Toyota benoemt nieuwe topman en verhoogt winstverwachting

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.

3 uur geleden
Vliegveld Berlijn nog steeds dicht door ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.

4 uur geleden
Duitsland handelt meer met Nederland, veel minder met VS

DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.

4 uur geleden