
Frankrijk verkort isolatieperiode na coronabesmetting
PARIJS (ANP/RTR/DPA) - In Frankrijk hoeven mensen die positief testen op Covid-19 voortaan niet tien maar zeven dagen thuis te blijven. De kortere isolatieperiode geldt alleen voor volledig gevaccineerden. Met deze verandering hoopt de regering de druk van de pandemie op de samenleving en de economie te verlichten.
"De isolatie kan na vijf dagen worden opgeheven als iemand op dat moment een negatieve uitslag krijgt", zei gezondheidsminister Olivier Véran tegen de krant Journal du Dimanche. Ongevaccineerden moeten zich nog steeds tien dagen isoleren, maar mogen die na zeven dagen afkappen als ze negatief testen.
Mensen die nauw contact hebben gehad met een besmet persoon, hoeven daarnaast niet langer in quarantaine als ze volledig zijn ingeënt. Zij moeten zich dan wel om de dag testen, voor een periode van zes dagen. Ongevaccineerde contacten moeten zeven dagen in quarantaine.
Omikron
Omikron heeft volgens eerste onderzoeken een kortere incubatietijd, meldt het Franse ministerie van Gezondheid. Om diezelfde reden kondigde de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC vorige week al aan de isolatieperiode onder voorwaarden tot vijf dagen te beperken.
Frankrijk maakt op dit moment een golf van omikronbesmettingen mee. Voor de vierde dag op rij werden zaterdag meer dan 200.000 nieuwe besmettingen gemeld. Frankrijk werd daarmee het zesde land ter wereld dat sinds het begin van de pandemie meer dan 10 miljoen coronabesmettingen heeft gehad.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/DPA) - Tijdens een vlucht van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is de copiloot flauwgevallen terwijl de gezagvoerder naar het toilet was. Het vliegtuig met 199 passagiers, op weg van Frankfurt naar Sevilla, vloog ongeveer tien minuten zonder een controlerende piloot.
14 minuten geledenDOHA (ANP/RTR/DPA) - Israël en Hamas onderhandelen in de Qatarese hoofdstad Doha opnieuw over een wapenstilstand in Gaza. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz gezegd. Een vertegenwoordiger van Hamas heeft het bericht bevestigd.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De Spaanse regering wil dat het Internationaal Gerechtshof (ICJ) een uitspraak doet over de Israëlische hulpblokkade in Gaza. Dat zei premier Pedro Sánchez die te gast was op een top van de Arabische Liga in Bagdad.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov heeft zaterdag gezegd dat een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky mogelijk is, mits "bepaalde resultaten" zijn bereikt en vastgelegd in akkoorden. Hij verduidelijkte niet wat die resultaten moeten zijn.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Tientallen Palestijnen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag omgekomen door Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Bij het Indonesische ziekenhuis in het noordelijke Beit Lahia zijn sinds middernacht 58 slachtoffers binnengebracht, zegt de ziekenhuisdirecteur. Volgens hem liggen veel mensen nog onder het puin van gebouwen. De Palestijnse autoriteiten meldden zeker tien doden in het naburige Jabalia en in Khan Younis, in het zuiden.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie Iraanse mannen die begin mei in het Verenigd Koninkrijk zijn aangehouden tijdens een grote antiterrorismeoperatie worden aangeklaagd voor spionage voor Iran. Dat heeft de Britse Metropolitan Police bekendgemaakt. De drie worden zaterdag voorgeleid.
6 uur geledenJEFFERSON CITY (ANP/DPA) - Een zware storm in de Amerikaanse staat Missouri heeft meerdere levens geëist, meldden Amerikaanse media vrijdag. In de stad St. Louis, met ongeveer 280.000 inwoners, zijn minstens vijf doden gevallen, meldden media zoals The New York Times en CNN, onder verwijzing naar de lokale autoriteiten. In Scott County, in het zuidwesten van de staat, kwamen twee mensen om het leven.
8 uur geleden