Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk verhoogt dreigingsniveau na aanval naar hoogste stand

Frankrijk verhoogt dreigingsniveau na aanval naar hoogste stand

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft het nationale dreigingsniveau aangepast naar de hoogste stand na de dodelijke aanval in Arras eerder op vrijdag, waarbij een leraar werd doodgestoken. Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin maakte dat bekend na een overleg met de veiligheidsraad, waar ook president Emmanuel Macron bij aanwezig was. Volgens Darmanin betekent dit dreigingsniveau dat iedereen voorzichtig moet zijn.

Macron sprak eerder al van "barbaars islamitisch terrorisme" bij de aanval in Arras. Een leraar werd doodgestoken en twee anderen raakten gewond. Volgens Macron heeft de politie ergens anders in Frankrijk een aanval kunnen voorkomen.

Darmanin zegt in een televisietoespraak dat er "een verband" is tussen het incident in Arras en de gebeurtenissen in het Midden-Oosten, waar Israël in oorlog is met het Palestijnse Hamas. Die militante beweging had moslims over de hele wereld opgeroepen om vrijdag te demonstreren en hun steun te betuigen aan de Palestijnen in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever. In Frankrijk waren pro-Palestijnse betogingen vrijdag verboden uit vrees voor onrust.

Meer uit Buitenland

2025 naar verwachting in top drie van warmste jaren ooit gemeten

BONN (ANP) - Het jaar 2025 komt naar verwachting in de top drie terecht van warmste jaren ooit. Dat heeft de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) berekend. De VN-organisatie denkt niet dat dit jaar het hitterecord van 2024 gaat verbreken. Wel wordt dit jaar waarschijnlijk het op een na of op twee na warmste jaar ooit.

7 minuten geleden
Nancy Pelosi stelt zich in 2026 niet herkiesbaar voor Congres

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi stelt zich in 2026 niet herkiesbaar voor het Congres. De 85-jarige prominente Democraat zit sinds 1987 namens de staat Californië in het Huis van Afgevaardigden en was daar jarenlang voorzitter van.

16 minuten geleden
Belgisch luchtbewakingscentrum wordt versterkt

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische luchtbewakingscentrum wordt versterkt, heeft de Belgische minister van Defensie Theo Francken donderdag gezegd na afloop van de Nationale Veiligheidsraad. Het NASC (National Air Security Center) in Bevekom moet vanaf 1 januari volledig operationeel zijn. De Veiligheidsraad was donderdagochtend bijeengekomen om de vele drone-incidenten van deze week boven verschillende Belgische luchthavens en militaire bases te bespreken.

1 uur geleden
Tientallen leiders bespreken klimaat, grote uitstoters ontbreken

BELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém zijn meer dan vijftig wereldleiders donderdag en vrijdag bijeen om hun aanpak van klimaatverandering te bespreken. De World Leaders Climate Action Summit, zoals de top heet, gaat vooraf aan de VN-klimaattop, die maandag begint. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. De leiders van vier van de vijf grootste uitstoters van broeikasgassen ontbreken echter.

2 uur geleden
Bronnen: Amerikaanse militairen mogelijk naar basis Damascus

DAMASCUS (ANP) - De Verenigde Staten treffen voorbereidingen om militairen naar een luchtmachtbasis te sturen bij de Syrische hoofdstad Damascus. Dat initiatief maakt deel uit van pogingen een veiligheidspact te sluiten tussen de nieuwe Syrische machtshebbers en Israël, bericht persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen.

3 uur geleden
Louvre heeft jaren nodig voor oplossen van beveiligingsproblemen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Het gaat jaren duren om de beveiligingsproblemen van het Louvre op te lossen. Dat staat in een donderdag verschenen rapport over het Parijse museum, waar vorige maand een juwelenroof plaatsvond.

4 uur geleden
Israël bevestigt identiteit van overgedragen overleden gijzelaar

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël bevestigt dat een lichaam dat Hamas woensdagavond heeft overgedragen van een overleden gijzelaar is. Het gaat om de Tanzaniaanse student Joshua Mollel, die op zijn 21e stierf bij de aanval op 7 oktober 2023 en wiens lichaam was meegenomen naar Gaza.

4 uur geleden