Frankrijk verhoogt dreigingsniveau maximaal na aanval Moskou
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft het nationale dreigingsniveau, het zogeheten Vigipirate Plan, naar het hoogste niveau getild in reactie op de recente aanval op een concertzaal nabij Moskou, waarbij zeker 137 mensen omkwamen. Dat heeft premier Gabriel Attal bekendgemaakt.
"Gezien de claim van verantwoordelijkheid voor de aanval door Islamitische Staat en de dreigingen die boven ons land hangen, hebben we besloten om het Vigipirate-systeem naar het hoogste niveau te brengen", aldus Attal op X, na een vergadering van de defensieraad in het Élysée. In januari hadden de Fransen het dreigingsniveau juist verlaagd.
Het hoogste dreigingsniveau wordt ingesteld direct na een aanslag, of als een terreurgroep in actie komt. Het niveau wordt tijdelijk ingesteld, voor de tijd die nodig is voor crisisbeheer. Het maakt extra mobilisatie van middelen mogelijk, maar ook de verspreiding van informatie die burgers in een crisissituatie kan beschermen.
Meer uit Buitenland
SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
11 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
12 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
14 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
17 uur geleden