Frankrijk vaardigt internationaal aanhoudingsbevel uit tegen Assad
PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een internationaal aanhoudingsbevel uitgevaardigd tegen de Syrische president Bashar al Assad, melden betrokkenen bij de zaak. Bronnen bij justitie en klagers in de zaak zeggen dat hij gezocht wordt voor zijn rol bij chemische aanvallen in 2013.
De bronnen zeggen dat Assad gezocht wordt voor medeplichtigheid aan misdaden tegen de menselijkheid en aan oorlogsmisdaden. Er zouden ook aanhoudingsbevelen zijn uitgevaardigd tegen twee generaals en Assads broer Maher, die leiding gaf aan een elite-eenheid. Het onderzoek loopt al sinds 2021.
Het onderzoek houdt verband met chemische aanvallen op Damascus waarbij in augustus 2013 ruim 1400 doden vielen. De klacht werd ingediend door het Syrian Centre for Media and Freedom of Expression (SCM), het Open Society Justice Initiative (OSJI) en de onafhankelijke organisatie Syrian Archive. In Frankrijk kan dit soort misdaden voor de rechter gebracht worden, omdat volgens dat land oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid over de hele wereld vervolgd moeten kunnen worden.
Meer uit Buitenland
DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
5 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
6 uur geleden