Frankrijk vaardigt arrestatiebevel uit tegen Assad
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben opnieuw een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de verdreven Syrische leider Bashar al-Assad, zegt een bron rond de zaak tegen persbureau AFP. Hij wordt als toenmalig opperbevelhebber van de Syrische strijdkrachten verantwoordelijk gehouden voor een bombardement uit 2017.
Bij de luchtaanval op de stad Daraa kwam destijds een Frans-Syrische burger om het leven. Het gaat om de voormalige Franse docent Salah Abou Nabout. De Franse autoriteiten beschuldigen Assad er volgens de bron van opdracht te hebben gegeven voor de aanval en ook de middelen te hebben verstrekt om die uit te voeren.
Frankrijk doet al jaren onderzoek naar de aanval en heeft ook de arrestatie bevolen van meerdere Syrische militairen. De zoon van het slachtoffer spreekt in een verklaring de hoop uit dat de daders "worden opgepakt en berecht, ongeacht waar ze zich bevinden". Assad ontvluchtte Syrië eind vorig jaar toen rebellen oprukten naar de hoofdstad. Hij vertrok naar Rusland.
Frankrijk heeft ook in 2023 al een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Assad. Dat hield toen verband met een aanval met chemische wapens tijdens de bloedige Syrische burgeroorlog.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
2 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
15 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
19 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
19 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
19 uur geleden