Frankrijk vaardigt arrestatiebevel uit tegen Assad
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben opnieuw een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de verdreven Syrische leider Bashar al-Assad, zegt een bron rond de zaak tegen persbureau AFP. Hij wordt als toenmalig opperbevelhebber van de Syrische strijdkrachten verantwoordelijk gehouden voor een bombardement uit 2017.
Bij de luchtaanval op de stad Daraa kwam destijds een Frans-Syrische burger om het leven. Het gaat om de voormalige Franse docent Salah Abou Nabout. De Franse autoriteiten beschuldigen Assad er volgens de bron van opdracht te hebben gegeven voor de aanval en ook de middelen te hebben verstrekt om die uit te voeren.
Frankrijk doet al jaren onderzoek naar de aanval en heeft ook de arrestatie bevolen van meerdere Syrische militairen. De zoon van het slachtoffer spreekt in een verklaring de hoop uit dat de daders "worden opgepakt en berecht, ongeacht waar ze zich bevinden". Assad ontvluchtte Syrië eind vorig jaar toen rebellen oprukten naar de hoofdstad. Hij vertrok naar Rusland.
Frankrijk heeft ook in 2023 al een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Assad. Dat hield toen verband met een aanval met chemische wapens tijdens de bloedige Syrische burgeroorlog.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.
2 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.
2 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."
5 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".
6 uur geleden