Frankrijk telt recordaantal coronadoden
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een recordaantal coronadoden op een dag geteld. Het afgelopen etmaal werden 762 sterfgevallen genoteerd. Het vorige dieptepunt was 6 april met 605 geregistreerde slachtoffers.
Aan de corona-epidemie zijn in Frankrijk sinds begin maart ruim 15.700 mensen bezweken, waarvan bijna 5500 in verpleeghuizen. De gemiddelde leeftijd van de overledenen is 81 jaar. Ruim twee derde had al andere gezondheidsproblemen voordat zij het coronavirus opliepen, aldus de autoriteiten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn onderhandelingsteam zitten om tafel met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
48 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP) - De opkomst bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is vooralsnog hoger dan bij de vorige stembusgang in 2021. Om 12.00 uur had 34,7 procent van de stemgerechtigden gestemd. Vijf jaar geleden was dat op hetzelfde tijdstip 22,4 procent.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.
3 uur geledenKATHMANDU/BEIJING (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen naar 1384. Door het natuurgeweld zijn zeker 1341 doden gevallen in Nepal en minstens 43 in Tibet, aldus de nieuwste cijfers van de landen.
3 uur geledenCEUTA (ANP) - De regionale regering van Ceuta noemt het een grote fout om de haven van de Spaanse exclave te gebruiken voor tijdelijke migrantenopvang, meldt persbureau EFE. De Spaanse overheid passeerde de lokale regering zaterdag door een deel van de haven tijdelijk over te nemen, tot onvrede van de lokale autoriteiten.
4 uur geledenTANGERMÜNDE (ANP) - De AfD-lijsttrekker in Saksen-Anhalt, Ulrich Siegmund, heeft zondagochtend in Tangermünde zijn stem uitgebracht voor de verkiezingen in zijn deelstaat. Zijn Alternative für Deutschland geldt als goede kanshebber om bij die stembusgang de grootste te worden.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland komt met maatregelen die Russische sabotage en hybride aanvallen tegen het land moeten tegengaan. Dat meldt Bild, dat daartoe een plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken inzag.
5 uur geleden