Frankrijk telt iets minder coronadoden dan dag eerder
PARIJS (ANP/RTR) - In Frankrijk zijn het laatste etmaal 135 mensen aan het coronavirus gestorven, minder dan de dag ervoor toen nog 166 patiënten bezweken. Het totaal aantal coronadoden is nu 24.895.
Het gaat om overledenen in ziekenhuizen en verzorgingshuizen. Het aantal patiënten in ziekenhuizen neemt geleidelijk verder af.
Frankrijk is in Europa na Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk het zwaarst getroffen land.
Meer uit Buitenland
PODGORICA (ANP/AFP) - Een populaire Russische oorlogsblogger is opgepakt in Montenegro, heeft de Montenegrijnse premier Milojko Spajić bekendgemaakt op X. Het gaat om Michaïl Zvintsjoek, de oprichter van het Telegramkanaal Rybar. Dat invloedrijke kanaal heeft de arrestatie bevestigd.
9 minuten geledenKYIV (ANP) - Russische luchtaanvallen hebben het Oekraïense elektriciteitsnet "uitgebreide schade" toegebracht, zegt president Volodymyr Zelensky. "Herstelwerk gaat de klok rond door."
27 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Palestijnse parlementsverkiezingen van november worden maanden uitgesteld. Dat staat in een brief die de Palestijnse topbestuurder Hussein al-Sheikh stuurde aan de Franse regering.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Vrede die is toegekend aan Navanethem Pillay, oud-rechter van het Internationaal Strafhof (ICC), is extra belangrijk gezien de huidige aanvallen op het internationaal recht. Dat stelt ICC-voorzitter Tomoko Akane in een verklaring.
55 minuten geledenNEURENBERG (ANP) - Navanethem Pillay, die dit jaar de Nobelprijs voor de Vrede toegekend heeft gekregen, heeft laten weten verrast te zijn door de prijs. Ook grapte ze dat ze de prijs misschien wel zou "delen" met de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenGENÈVE/WASHINGTON (ANP/AFP) - Het mensenrechtenbureau van de VN heeft het Amerikaanse besluit een executie rechtstreeks uit te zenden "een openbare terechtstelling" en "een vorm van marteling" genoemd. Het Pentagon maakte bekend dat de executie met een vuurpeloton van een terdoodveroordeelde ex-militair 3 december voor publiek toegankelijk is en wordt gelivestreamd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het VN-Mensenrechtenkantoor heeft verheugd gereageerd op de toekenning van de Nobelprijs voor de Vrede aan voormalig hoofd Navanethem Pillay. Zij leidde het bureau van 2008 tot 2014.
1 uur geleden