Frankrijk tegen Trump: EU tolereert geen aanval op grenzen
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot verklaart dat de Europese Unie niet zal tolereren dat andere landen haar grenzen "aanvallen". Daarmee reageert hij op de wens van de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump om Groenland aan de Verenigde Staten toe te voegen.
Groenland en Denemarken, het koninkrijk waartoe Groenland behoort, hebben afwijzend gereageerd op Trumps wens. Desondanks blijft de aankomende president verkondigen dat Groenland om veiligheidsredenen bij de Verenigde Staten zou moeten horen en sluit hij militaire of economische druk niet uit bij het verkrijgen van het eiland.
"Er is vanzelfsprekend geen twijfel over dat de Europese Unie andere landen in de wereld niet zou toestaan haar soevereine grenzen aan te vallen, wie ze ook zijn. We zijn een sterk continent", aldus de Franse minister tegen radiozender France Inter. Hij voegde eraan toe niet te geloven dat de Amerikanen Groenland zullen "binnenvallen".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne meldt meerdere aanvallen op oliedoelen, ook diep in Rusland. Zo viel het land een olieinstallatie aan in het Russische Perm, op circa 1500 kilometer van Oekraïne. Door de aanval brak brand uit. Volgens de Oekraïense geheime dienst SBOe werd de gehele olieopslag ter plaatse vernietigd. Ook een olietanker in de Zwarte Zee was doelwit.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.
1 uur geledenSANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De jaarlijkse militaire parade in Moskou moet het dit keer stellen zonder tanks en andere grote attracties. Het spektakel is uitgekleed omdat het risico dat Oekraïne zou kunnen toeslaan te groot is, zegt het Kremlin.
2 uur geleden