Frankrijk tegen Trump: EU tolereert geen aanval op grenzen
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot verklaart dat de Europese Unie niet zal tolereren dat andere landen haar grenzen "aanvallen". Daarmee reageert hij op de wens van de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump om Groenland aan de Verenigde Staten toe te voegen.
Groenland en Denemarken, het koninkrijk waartoe Groenland behoort, hebben afwijzend gereageerd op Trumps wens. Desondanks blijft de aankomende president verkondigen dat Groenland om veiligheidsredenen bij de Verenigde Staten zou moeten horen en sluit hij militaire of economische druk niet uit bij het verkrijgen van het eiland.
"Er is vanzelfsprekend geen twijfel over dat de Europese Unie andere landen in de wereld niet zou toestaan haar soevereine grenzen aan te vallen, wie ze ook zijn. We zijn een sterk continent", aldus de Franse minister tegen radiozender France Inter. Hij voegde eraan toe niet te geloven dat de Amerikanen Groenland zullen "binnenvallen".
Meer uit Buitenland
DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
10 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
12 uur geleden