Frankrijk stuurt 28 ton medische noodhulp naar Oekraïne
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk stuurt 28 ton medische noodapparatuur naar Oekraïne, hebben de ministeries van Buitenlandse Zaken en Volksgezondheid donderdag bekendgemaakt in een gezamenlijke verklaring. Het gaat om een zuurstofgenerator, meer dan vijftig beademingsapparaten en een generator met hoge capaciteit.
"Deze zendingen getuigen van de solidariteit van Frankrijk, zijn ziekenhuizen, zijn lokale autoriteiten en zijn bedrijven jegens het Oekraïense volk", aldus de beide ministeries. De Franse bloedbank heeft eerder al twee vrachtwagens gestuurd met apparatuur waarmee bloed kan worden afgenomen.
Een groot deel van de westerse hulp aan Kiev bestaat ook uit wapens en militaire uitrusting. Sinds het begin van de Russische inval in Oekraïne hebben de Fransen al meer dan honderd miljoen euro aan militair materieel geleverd. Een paar dagen geleden beloofde de Franse minister van Defensie, Florence Parly, nog meer wapentuig naar het land te sturen.
Meer uit Buitenland
CHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties roept de Verenigde Staten en Iran op een diplomatieke oplossing te zoeken. De landen hebben elkaar bedreigd met militair geweld. Volgens António Guterres moeten de landen met hulp van bemiddelaars in gesprek.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij aan Poetin had gevraagd een week niet te schieten en die zou daarmee hebben ingestemd. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Trump bedankt en zegt te hopen dat die toezegging wordt nageleefd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Europa doet niets om te voorkomen dat er oorlog uitbreekt in Iran en maakt het alleen maar erger, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Dat de Iraanse Revolutionaire Garde op de terreurlijst is gezet, is volgens de minister "een grote strategische fout".
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Volgens de Spaanse regering verspreiden oppositiepartijen "absurde" informatie over de treinramp van 18 januari, waarbij 45 mensen omkwamen. De minister van Transport zegt dat rechtse partijen "angst zaaien" en "onrust aanwakkeren" na de botsing tussen twee hogesnelheidstreinen in de regio Andalusië.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien dode Palestijnen zijn vrijgegeven door Israël en overgebracht naar Gaza. Het Rode Kruis heeft geholpen de doden over te brengen, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). "Hiermee is een eind gekomen aan een maanden durende operatie die gezinnen heeft herenigd en de implementatie van de overeenkomst van het staakt-het-vuren heeft ondersteund", aldus de organisatie.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.
5 uur geleden