Frankrijk stuurt 28 ton medische noodhulp naar Oekraïne
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk stuurt 28 ton medische noodapparatuur naar Oekraïne, hebben de ministeries van Buitenlandse Zaken en Volksgezondheid donderdag bekendgemaakt in een gezamenlijke verklaring. Het gaat om een zuurstofgenerator, meer dan vijftig beademingsapparaten en een generator met hoge capaciteit.
"Deze zendingen getuigen van de solidariteit van Frankrijk, zijn ziekenhuizen, zijn lokale autoriteiten en zijn bedrijven jegens het Oekraïense volk", aldus de beide ministeries. De Franse bloedbank heeft eerder al twee vrachtwagens gestuurd met apparatuur waarmee bloed kan worden afgenomen.
Een groot deel van de westerse hulp aan Kiev bestaat ook uit wapens en militaire uitrusting. Sinds het begin van de Russische inval in Oekraïne hebben de Fransen al meer dan honderd miljoen euro aan militair materieel geleverd. Een paar dagen geleden beloofde de Franse minister van Defensie, Florence Parly, nog meer wapentuig naar het land te sturen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
28 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
1 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
3 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.
7 uur geleden