Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk stuurt 28 ton medische noodhulp naar Oekraïne

Frankrijk stuurt 28 ton medische noodhulp naar Oekraïne

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk stuurt 28 ton medische noodapparatuur naar Oekraïne, hebben de ministeries van Buitenlandse Zaken en Volksgezondheid donderdag bekendgemaakt in een gezamenlijke verklaring. Het gaat om een zuurstofgenerator, meer dan vijftig beademingsapparaten en een generator met hoge capaciteit.

"Deze zendingen getuigen van de solidariteit van Frankrijk, zijn ziekenhuizen, zijn lokale autoriteiten en zijn bedrijven jegens het Oekraïense volk", aldus de beide ministeries. De Franse bloedbank heeft eerder al twee vrachtwagens gestuurd met apparatuur waarmee bloed kan worden afgenomen.

Een groot deel van de westerse hulp aan Kiev bestaat ook uit wapens en militaire uitrusting. Sinds het begin van de Russische inval in Oekraïne hebben de Fransen al meer dan honderd miljoen euro aan militair materieel geleverd. Een paar dagen geleden beloofde de Franse minister van Defensie, Florence Parly, nog meer wapentuig naar het land te sturen.

Meer uit Buitenland

Koning Charles verschijnt in het openbaar na arrestatie Andrew

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles is uren na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew Mountbatten-Windsor in het openbaar verschenen, maar hij wilde desgevraagd niets zeggen over Andrew. Ook zijn vrouw Camilla kreeg te maken met vragen, maar ging daar niet op in. De koning was in Londen om de eerste dag van de London Fashion Week bij te wonen.

14 minuten geleden
Israël: geen wederopbouw van Gaza zonder ontwapening Hamas

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Er kan niet worden begonnen aan de wederopbouw van Gaza voordat Hamas ontwapend is. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak.

22 minuten geleden
Parlementaire onderzoekers Louvre-roof opperen ontslag directeur

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse parlementsleden die onderzoek doen naar de spraakmakende juwelenroof uit het Louvre hebben geopperd dat museumdirecteur Laurence des Cars zou moeten opstappen. Ze spreken in een tussentijdse conclusie van falend leiderschap, dat "bij flink wat landen en instituties" genoeg reden zou zijn om af te treden.

2 uur geleden
Paus Leo in juli naar migranteneiland Lampedusa

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.

2 uur geleden
Voorzitter Palestijns comité voor Gaza in VS voor vredesraad

WASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.

2 uur geleden
Von der Leyen in maart naar Groenland

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.

2 uur geleden
Media: ook doorzoeking bij voormalig verblijf van ex-prins Andrew

WINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.

3 uur geleden