Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk stuurt 28 ton medische noodhulp naar Oekraïne

Frankrijk stuurt 28 ton medische noodhulp naar Oekraïne

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk stuurt 28 ton medische noodapparatuur naar Oekraïne, hebben de ministeries van Buitenlandse Zaken en Volksgezondheid donderdag bekendgemaakt in een gezamenlijke verklaring. Het gaat om een zuurstofgenerator, meer dan vijftig beademingsapparaten en een generator met hoge capaciteit.

"Deze zendingen getuigen van de solidariteit van Frankrijk, zijn ziekenhuizen, zijn lokale autoriteiten en zijn bedrijven jegens het Oekraïense volk", aldus de beide ministeries. De Franse bloedbank heeft eerder al twee vrachtwagens gestuurd met apparatuur waarmee bloed kan worden afgenomen.

Een groot deel van de westerse hulp aan Kiev bestaat ook uit wapens en militaire uitrusting. Sinds het begin van de Russische inval in Oekraïne hebben de Fransen al meer dan honderd miljoen euro aan militair materieel geleverd. Een paar dagen geleden beloofde de Franse minister van Defensie, Florence Parly, nog meer wapentuig naar het land te sturen.

Meer uit Buitenland

Xi noemt China 'onstuitbaar' in openingstoespraak parade

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping zei woensdag in een toespraak ter gelegenheid van de tachtigste verjaardag van het einde van de Tweede Wereldoorlog dat China "onstuitbaar" is. "De wederopstanding van de Chinese natie is onstuitbaar en menselijkheid, vrede en ontwikkeling zullen zegevieren", zei Xi in de op televisie uitgezonden toespraak.

3 minuten geleden
Poetin en Kim Jong-un aan Xi's zijde voor grote militaire parade

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft woensdag de Russische president Vladimir Poetin en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un ontvangen in Beijing. De staatshoofden wonen in aanwezigheid van een twintigtal andere buitenlandse leiders een grote militaire parade bij waarmee China de capitulatie van Japan aan het eind van de Tweede Wereldoorlog herdenkt.

4 minuten geleden
33.000 pagina's aan documenten aangaande Epstein vrijgegeven

WASHINGTON (ANP) - De Toezichtscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat ze meer dan 33.000 pagina's aan documenten met betrekking tot de in ongenade gevallen financier en veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft vrijgegeven.

2 uur geleden
Trump: VS doden 11 'narcoterroristen' op boot uit Venezuela

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot die Venezuela verliet, zijn elf "narcoterroristen" omgekomen. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Trump meldde eerder al tijdens een persconferentie dat Amerikaanse troepen een boot uit Venezuela met "heel veel drugs" aan boord hadden neergeschoten.

3 uur geleden
Gérard Depardieu in beroep tegen vervolging voor verkrachting

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse acteur Gérard Depardieu (76) gaat in beroep tegen een rechterlijk bevel om hem te berechten wegens verkrachting. Dat zei zijn advocaat dinsdag tegen het Franse nieuwsnetwerk BFMTV.

5 uur geleden
Macron vraagt VS alsnog visa te verstrekken aan Palestijnen

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft bij de Verenigde Staten erop aangedrongen toch visa te verlenen aan Palestijnse functionarissen voor de aankomende Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Het besluit om ze niet tot het land toe te laten, is "onaanvaardbaar" en moet worden teruggedraaid, aldus de Franse leider.

6 uur geleden
Trump kondigt verhuizing aan van hoofdkantoor Space Command

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verhuizing aangekondigd van Space Command, het defensieonderdeel dat over operaties in de ruimte gaat. Het hoofdkwartier verruilt de westelijke staat Colorado voor Alabama in het zuiden van de Verenigde Staten.

7 uur geleden