Frankrijk stopt met mondkapjesplicht in het openbaar vervoer
PARIJS (ANP) - Het is in Frankrijk straks niet meer nodig om een mondkapje te dragen in het openbaar vervoer. Volgens de Franse minister van Volksgezondheid Olivier Véran is het mondkapje vanaf maandag niet meer verplicht. Daarmee is een van de laatste maatregelen tegen het coronavirus afgeschaft.
Véran raadt wel nog steeds aan een mondkapje te dragen in het openbaar vervoer, zeker voor kwetsbare mensen, omdat het virus nog niet verdwenen is uit Frankrijk. Het aantal coronabesmettingen ligt nu op gemiddeld zo'n 35.000 per dag. Eind januari waren dat er gemiddeld nog bijna tien keer zoveel.
Het mondkapje is in Frankrijk nu alleen nog verplicht in zorginstellingen en ziekenhuizen. Daar hanteert Frankrijk ook nog de coronapas. Volgens het 3G-beleid moeten mensen in zorginstellingen gevaccineerd, genezen of getest zijn voor ze daar naar binnen mogen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
32 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
4 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
7 uur geleden