Frankrijk stelt weer meer sterfgevallen in 24 uur vast
PARIJS (ANP/AFP) - Na enkele dagen van daling van het aantal overleden coronapatiënten, hebben de Franse autoriteiten maandag weer meer doden geteld. In totaal registreerden ze 833 sterfgevallen in 24 uur. Meer dan 8900 mensen zijn tot dusver aan het virus bezweken in Frankrijk.
De stijging van het aantal mensen dat in ernstige toestand in ziekenhuizen moet worden opgenomen, vlakt wel af. Minister van Volksgezondheid Olivier Véran waarschuwde dat dit "nog niet is afgelopen en de druk op de ziekenhuizen erg hoog is". Hij drong er daarom opnieuw op aan de strenge voorschriften over het thuis blijven op te volgen.
In Frankrijk heerst net als in andere landen enige verwarring bij het precies bijhouden van het aantal coronapatiënten en sterfgevallen door het nieuwe virus. Véran kondigde een grote onderzoeksoperatie aan in instellingen waar hulpbehoevende, veelal oudere mensen worden verpleegd, met het doel de gevolgen van het virus daar beter in kaart te brengen. Meer dan 2400 van de geregistreerde sterfgevallen als gevolg van het virus waren in speciale zorginstellingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.
1 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.
2 uur geleden